BARCIANY: Powstanie posterunek w Barcianach? Internauci bezlitośni dla Kamińskiej… – Magna Masuria

BARCIANY: Powstanie posterunek w Barcianach? Internauci bezlitośni dla Kamińskiej…

20

„Trzeba zaprosić Darka na otwarcie”, „Super. Szybciej dojadą do nocnych rozrabiaków” to tylko część komentarzy, które pojawiły się po ogłoszeniu przez organ wykonawczy, jakim jest Marta Kamińska, przekazania działki dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Rzekomo w tym miejscu ma powstać Komisariat Policji w Barcianach.

Wszystko byłoby super, gdyby nie fakt, że organ wykonawczy zaliczył ogromną wpadkę wizerunkową w nocy z 11 na 12 listopada, kiedy to wobec niej interweniowała policja, a jej zachowanie nie należało do najbardziej pozytywnych.

Przypomnijmy, że tej feralnej nocy policjanci od momentu wejścia na klatkę schodową słyszeli głośno odtwarzaną muzykę. Mieszkanie, z którego dochodził hałas, otworzyła kobieta, która w stosunku do patrolu zachowywała się arogancko. Z relacji sąsiadów krzyczała: „wy******lać z mieszkania”, „nic mi nie zrobicie”, „żebyście sp*******li się ze schodów”, „znam Darka, waszego komendanta”.

Policjanci pomimo takich uszczypliwości sporządzili notatkę oraz poinformowali kobietę o sporządzeniu wniosku o ukaranie. Muzyka została ściszona, a policja zakończyła interwencję. Niestety sytuacja nie uspokoiła się, ponieważ kobieta na cały głos krzyczała: „ja ich k***a załatwię, spalę im ten domek!”. Wobec czego znowu została wezwana policja, a jeden z zaniepokojonych mieszkańców tego budynku postanowił nie być bierny wobec gróźb tej kobiety i w poniedziałek [13 listopada br.] złożył zawiadomienie na Komendzie Policji w Kętrzynie.

Komentarz pozostawiam dla państwa.

20 thoughts on “BARCIANY: Powstanie posterunek w Barcianach? Internauci bezlitośni dla Kamińskiej…

 1. Gdzie ten hipotetyczny Posterunek ma być zlokalizowany w Barcianach.
  Dlaczego hipotetyczny bo prawdopodobnie ci co likwidowali POsterunki POlicji mogą objąć ponownie rządy w naszym Kraju.
  W związku z tym jest małe prawdopodobieństwo reaktywowania tej instytucji, ale pomimo wszystko dobrze dla naszego bezpieczeństwa aby tak się stało.

 2. Zakładając, że ta inwestycja byłaby realizowana to inwestorem nie będzie Gmina Barciany,a Skarb Państwa to po pierwsze, a po drugie to darowizna na rzecz Skarbu Państwa w tym wypadku reprezentowanym przez Wojewódzką Komendę Policji w Olsztynie została ustanowiona Uchwałą Rady Gminy Barciany.

 3. Panie Redaktorze, czy wiadomo już jaki był finał zakończenia interwencji z dnia 11 na 12 Listopada? czy tylko zakończyło się notatką?

  1. Po ostatnich ekscesach w Mołtajnach to ta instytucja wdaje się być niezbędna, żeby bardzo szybko reagować i neutralizować agresywych osobników.
   Może przyjdzie opamiętanie i wszystkie imprezy organizowane w Barcianach nie będą się kończyły przy barze?

   1. Tak? Wszyscy widzieli ale milczeli. Niektórzy nawet współuczestniczyli i poczytywali sobie za zaszczyt. A teraz to wstyd na cały powiat.

    1. Do wyborcy, tak ma pani, czy pan absolutną rację, bo tak rzeczywiście było i to poza granicami powiatu i nawet chyba zagranicą (bodajże Praga), więc wstyd daleko bardziej poza powiat. A o współuczestnictwie, no cóż „kochani” dalej się będzie opowiadać swoim zwolennikom co ja nie mogę, wszystko obiecać, jaka to ja jestem niezastąpiona. Zapomina tylko o jednym, że za to bierze ogromne jak na nasze warunki pieniądze. Jej oświadczenie majątkowe jest najwyższe w całym powiecie. Jest bezspornym liderem w te klocki.

  1. Wokół niego wciąż ciemne chmury, bo facet ma za uszami. Sprawa o mobbing w sądzie pracy- trwa, dochodzenie w sprawie wykorzystywania środków publicznych na swoje wyjazdy – trwa, sprawa mobbingu zapoczątkowana przez Państwową Inspekcję Pracy, ZSZZSolidarność i pracowników PUP- w sądzie. A Grześ dalej ogłasza swoje zwycięstwa. A mała gazetka działająca na rzecz tych, którzy u władzy- nadal opowiada bajki z mchu i paproci. Taki to etap.

 4. Jak widać sprawa ma dość szeroki odzew. Zainteresowanie jest ogromne. Dlatego bardzo prosimy pana Redaktora o dalsze śledzenie tej sprawy i informowanie czytelników. Czy złożony został wniosek o ukaranie. Jak wygląda sprawa znieważenia funkcjonariuszy na służbie. Jak wygląda sprawa powoływania się na znajomość z komendantem „Darkiem” w celu wyłudzenie bezkarności.

 5. „Trzeba zaprosić Darka na otwarcie”, już wykasowane na facebooku organu wykonawczego, czyżby ktoś interweniował, czy też doradzał jak dalej postępować. Rodzi się wiele pytań, co to na rada starszych, czy rada seniorów, co na to seniorzy, którzy już wiele przeżyli i chyba takich cyrków jeszcze nie widzieli.

  1. Te wszystkie rady starszych czy młodszych są zupełnie bez znaczenia. Służą jedynie dla aktualnej władzy. Młodych trochę rozumiem ale seniorów, że w tym uczestniczą? Ja bym tej wesołej pani ręki nie podał. Z obrzydzenia.

  2. Kolejny wpis – „Super. Szybciej dojadą do nocnych rozrabiaków” usunięty z facebooka MK. Pewnie jakieś przemyślenia i uznanie, że tego nie było. Zacieranie śladów?

  3. Nie wierzę, poprostu nie wierzę.Jaka to mądra, dojrzała kobieta. Zrozumiała swój błąd i robi wszystko, aby Policjanci pojawili się w Barcianach i czuwali na nią, aby nigdy już nie urządzała pijackich burd i nie obrażała sąsiadów zakłócając ich spokój. Nie ma w naszym kraju chyba jeszcze Wójta, który jest pod pełną ochroną Policji .
   Co za ważna Persona 🙂

  1. Teraz już niech zajmują się tym haniebnym występkiem organy ścigania.
   Bo oprócz nagannego zachowania zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa i to nie jednego(grożba spalenia domku,próba wyłudzenia bezkarności powołując się na znajomości z Komendantem „Darkiem”,zakłócanie miru domowego w sąsiedztwie, wulgarne odnoszenie się do interweniujących funkcjonariuszy Policji).

 6. Z tchórzliwymi i anonimowymi hejterami nie będę rozmawiać i nie pozwolę się „ opluwać”! Dość!
  Oto odpowiedź włodarza na facebooku. Prawie cały powiat pyta się co tam się dzieje w gminie Barciany. Fajny prezent zrobiła sobie pani podobno na 5-lecie. Ale oczywiście wszyscy są winni i opluwają. Fajnie odbija sobie pani piłeczkę. Zaraz dojdzie do tego, że to winni byli sąsiedzi, policjanci, tylko nie pani. Najpierw trzeba się szanować, to nikt nie będzie „opluwał” w pani mniemaniu, a rzetelnie oceniał pewne działania. W tej chwili jest pani na świeczniku, a wyborcy dokładnie obserwują pani działania i postępowanie. Potrafią też odróżnić ziarno od plew, już nie dadzą się zastraszyć. Dlaczego nie ma takich sensacyjnych zdarzeń w innych gminach naszego powiatu, żeby dalej nie sięgać. Oczywiście nie mnie oceniać czy oskarżać, bo od tego są odpowiednie organy i nie chcę nikogo tu wyręczać, ale pewne fakty są bezsporne. Obserwując nieraz sesje, czy też czytując pani wypowiedzi odnoszę wrażenie, że pani ma tylko rację. Oczekuje pani szacunku od mieszkańców, to najpierw trzeba ich szanować, a nie tylko wybrane grupy, a innych mieć za śmieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *