BARTOSZYCE: Na WRAK RACE uzbierano ponad 36 tys. zł! – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Na WRAK RACE uzbierano ponad 36 tys. zł!

0

fot. Gmina Bartoszyce

W minioną niedzielę, 23 kwietnia 2023 roku odbyły się wyścigi samochodowe mające na celu zebranie funduszy na leczenie chorującego Łukasza. Impreza została zorganizowana przez Hol-Mat Pomoc Drogowa oraz Drift show, a Honorowy Patronat objął Wójt Gminy Bartoszyce, Andrzej Dycha. Wydarzenie przyciągnęło wielu pasjonatów motoryzacji i ludzi dobrej woli, którzy chętnie pomogli potrzebującemu dziecku.

Bohaterem imprezy był 8-letni Łukasz, który wraz z Tatą przybył na miejsce zawodów. W emocjonalnym wystąpieniu podziękowali wszystkim za wsparcie i pomoc. Inauguracji dokonał gospodarz Gminy, Andrzej Dycha, wraz z organizatorami WRAK RACE oraz gościem specjalnym, Mariuszem Lucyferem z ekipą „Złomowisko.pl”. W zawodach wzięło udział ponad 30 kierowców, którzy zostali podzieleni na dwie kategorie: seryjne i przerobione pojazdy. Każdy z nich musiał pokonać cztery okrążenia po wymagającym torze pełnym zakrętów i błota. Zawody dostarczyły nie tylko emocji i adrenaliny, ale również widowiskowych akcji. Niektóre pojazdy nie wytrzymały trudów rywalizacji i musiały się wycofać z dalszej jazdy.

Dodatkową atrakcją dla uczestników było wożenie pasażerów przez grupę off road 4×4 swoimi terenówkami po okolicznych polach oraz lot samolotem z Janem Bodnarem. Po zakończeniu wyścigów nagrody dla najlepszych zawodników w każdej kategorii zostały wręczone przez Andrzeja Dychę, Wójta Gminy Bartoszyce.

Uczestnicy i kibice mieli również okazję skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez organizatorów i wolontariuszy. Na stole nie zabrakło grilla, grochówki oraz ciast domowego wypieku. Atmosfera była bardzo miła i rodzinna.

Całkowity dochód z imprezy wyniósł 36 296,80 zł i został przeznaczony na pomoc Łukaszowi, który cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Jego rodzina nie jest w stanie pokryć kosztów leczenia i rehabilitacji, dlatego potrzebuje pomocy. Wszystkim osobom, które włączyły się w tę szlachetną inicjatywę, w tym kierowcom, pasażerom, kibicom, sponsorom, partnerom, organizatorom i wolontariuszom, serdecznie dziękujemy za ich zaangażowanie i hojność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *