BARTOSZYCE: Obywatelskie zatrzymanie kierowcy, który miał blisko 2,2 promila – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Obywatelskie zatrzymanie kierowcy, który miał blisko 2,2 promila

0

Czujnością i odpowiedzialnością wykazali się mieszkańcy powiatu bartoszyckiego, którzy nie pozostali obojętni na sygnały świadczące o tym, że kierowca pojazdu, za którym jechali może być pod wpływem alkoholu. Ich przypuszczenia potwierdziły się, w organizmie kierującego skodą krążyło blisko 2,2 promila alkoholu.

Nietrzeźwi kierowcy są zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować takie zachowania potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy.

W czwartek, (21.12.23r.), po godz. 20:00 w Bartoszycach, na ul. Kętrzyńskiej, dwójkę mieszkańców powiatu bartoszyckiego zaniepokoił styl jazdy jadącej przed nimi skody. Samochód poruszał się zygzakiem, co mogło wskazywać, że osoba siedząca za kierownicą może prowadzić pod wpływem alkoholu. Cały czas jadąc za skodą, 23 – letnia pasażerka VW  sięgnęła po telefon i zadzwoniła na numer alarmowy. Kobieta na bieżąco informowała służby jaką drogą porusza się skoda, a gdy kierujący nią zatrzymał się, 23- latka wraz ze swoim kolegą zatrzymali swoje auto bezpośrednio za nim. W ten sposób uniemożliwili kierowcy dalszą jazdę i oczekiwali na przyjazd patrolu Policji. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze przebadali siedzącego za kierownicą 67-letniego mężczyznę. Badanie pokazało, że w organizmie mieszkańca gm. Bartoszyce krążyło blisko 2,2 promila alkoholu. Mężczyzna był tak pijany, że tłumaczył policjantom, iż nic takiego nie zrobił, ponieważ jechał po polnej drodze. Policjanci mężczyźnie zatrzymali prawo jazdy, a pojazd przekazali osobie wskazanej. 67-latek odpowie teraz przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem po spożyciu alkoholu.

Kodeks karny pijanym za kierownicą przewiduje karę ograniczenia wolności, grzywny lub pozbawienia wolności do 3 lat. Kolejną dolegliwością jest obowiązkowe świadczenie w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej oraz zakaz kierowania na okres, co najmniej 3 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *