BARTOSZYCE: Ochroniarz i żołnierz z 20.BBZ zatrzymali złodzieja alkoholu i skarpetek – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Ochroniarz i żołnierz z 20.BBZ zatrzymali złodzieja alkoholu i skarpetek

0

Odważna reakcja świadka i jego pomoc ochroniarzowi sklepu w ujęciu i przekazaniu w ręce policjantów agresywnego klienta, doprowadziła do przedstawienia zarzutu kradzieży rozbójniczej mieszkańcowi Bartoszyc. 26 – latek ukradł ze sklepu skarpety i alkohol, a dla utrzymania się w posiadaniu łupów szarpał się z ochroniarzem i mężczyzną, który mu pomagał. Jak się później okazało, w zatrzymaniu pomagał żołnierz z 20. BBZ.

W czwartek, (5.01.22r.), wieczorem policjanci interweniowali w jednym z bartoszyckich marketów. Funkcjonariusze ustalili, że 26 – latek ukradł ze sklepu skarpety i alkohol. Zatrzymany przez ochroniarza nie chciał oddać fantów, a do tego wyrywał się i go popychał. Na tę sytuację zareagował będący na zakupach mężczyzna. Pomógł ochroniarzowi ująć agresora i przytrzymać go do czasu przyjazdu policjantów. 26 – latek został zatrzymany. W czasie, gdy trzeźwiał, policjanci zgromadzili materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie mu zarzutu kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna przyznał się. Decyzją prokuratora ma policyjny dozór. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Okazało się, że mężczyzną pomagającym pracownikowi ochrony w ujęciu agresywnego, pijanego 26 – latka był żołnierz z 20. Bartoszyckiej Brygady Zmechanizowanej. Mężczyzna udowodnił, że służy Ojczyźnie nie tylko wówczas, gdy jest na służbie, ale zawsze, gdy jest taka potrzeba. Wykazał się odpowiedzialną postawą oraz brakiem obojętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *