GÓROWO IŁAWECKIE: Ukradli i zniszczyli samochód – trafili pod policyjny dozór – Magna Masuria

GÓROWO IŁAWECKIE: Ukradli i zniszczyli samochód – trafili pod policyjny dozór

0

Wsiedli do przypadkowego samochodu. W schowku znaleźli kluczyki i nie myśląc wiele odjechali nim z parkingu. Jeździli audi ulicami Górowa Iławeckiego rozbijając auto z każdej strony, po czym porzucili je na jednej z ulic miasta. Zostali zatrzymani, byli pijani i przedstawiali różne wersje wydarzeń. W rezultacie przyznali się do przedstawionego zarzutu krótkotrwałego użycia samochodu. Prokurator zdecydował o dozorze dla 31 i 24 – latka z Górowa Iławeckiego.

W czwartek, (5.01.23r.), po godz. 21:00 policjanci zostali poinformowani o kradzieży audi, które było zaparkowane na jednej z ulic Górowa Iławeckiego. Już następnego dnia policjanci ustalili, kto zabrał, a do tego zniszczył auto należące do mieszkańca Górowa Iławeckiego. Dzielnicowi odnaleźli porzucone auto w przemysłowej części miasta. Audi było kompletnie zniszczone. Miało wybitą tylną szybę, uszkodzone lampy, błotniki, zderzaki, opony i felgi. Wartość strat wyniosła 5 tys. zł. W okolicy miejsca porzucenia samochodu policjanci zauważyli znanego osobiście 24 – latka, który stwierdził, że wie kto ukradł, a następnie zniszczył audi. Wskazywał 31 – letniego znajomego. Przyznał policjantom, że razem z kolegą jeździli tym samochodem ulicami Górowa Iławeckiego. Mężczyzna był pijany i przekonywał, że nie wiedział o tym, że to auto zostało ukradzione. 24 – latek został zatrzymany. Chwilę później, kryminalni zatrzymali jego 31 – letniego kolegę. Od mężczyzn pobrano krew do badań laboratoryjnych.

Ustalenia policjantów dały podstawę do przedstawienia obu mieszkańcom Górowa Iławeckiego zarzutu zaboru, w celu krótkotrwałego użycia samochodu. Prokurator oddał 31 i 24 – latka pod policyjny dozór. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *