BARTOSZYCE: Potrącenie na przejściu dla pieszych – zabrane prawo jazdy – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Potrącenie na przejściu dla pieszych – zabrane prawo jazdy

0

Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Kierujący w okolicach tych miejsc powinni szczególnie uważać, zwolnić i zawsze pamiętać o tym, że pieszy w zderzeniu z autem zawsze jest na straconej pozycji. Potrącenie pieszego nawet przy nieznacznej prędkości może być tragiczne w skutkach. Potrącony wczoraj, (7.03.22r.), mężczyzna trafił do szpitala, ma poważne obrażenia. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że to kierowca dacii nie ustąpił mu pierwszeństwa na przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 54 – latka.

W poniedziałek, (7.03.22r.), po godz. 10:00 na rondzie Solidarności w Bartoszycach doszło do potrącenia pieszego. Interweniujący policjanci ustalili, że mężczyzna kierujący dacią najechał na przechodzącego przez przejście 42 – latka. Potrącony mężczyzna z miejsca zdarzenia trafił do szpitala, gdzie okazało się, że doznał poważnych obrażeń. 42 – letni pieszy miał prawie promil alkohol w organizmie. 54 – latek kierujący dacią
był trzeźwy. Z uwagi na duże prawdopodobieństwo, że to on przyczynił się do tego zdarzenia policjanci zatrzymali jego prawo jazdy.

Kryminalni wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli dacię na parkingu strzeżonym.

Dochodzenie wyjaśni wszelkie okoliczności tego wypadku drogowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *