BARTOSZYCE: Przy skwerze ZHP powstaje nowa inwestycja – Magna Masuria

BARTOSZYCE: Przy skwerze ZHP powstaje nowa inwestycja

0

W mieście powstaje nowy plac zabaw. Jego lokalizacją jest teren przy skrzyżowaniu ulic Nowowiejskiego i Zamkowej, tuż przy funkcjonującym od maja br. skwerze ZHP.

„Budowa placu zabaw wraz z elementami edukacyjnymi ochrony środowiska” to zadanie w całości sfinansowane ze środków obchodzącego w tym roku swoje 15-lecie Zakładu Gospodarki Odpadami. Budowa placu zabaw możliwa będzie dzięki dochodom spółki uzyskanym z realizacji umów z kontrahentami zewnętrznymi.

Umowa z wykonawcą placu zabaw, firmą Bog-Dach Sp. z o.o. z Kiertyn Wielkich, podpisana została 18 sierpnia br. Przewidziany czas na realizację zadania to sto dni. Pierwsze prace przygotowujące teren do inwestycji już zostały wykonane.

Na placu zabaw stanie ponad 20 urządzeń. Znajdą się na nim m.in. bujawki, karuzele i zjeżdżalnie. Dzieci będą mogły korzystać także z zestawu zabawowego w kształcie zamku oraz urządzeń sprawnościowych. Nawierzchnia placu zostanie wykonana z poliuretanu.

Plac będzie spełniał również funkcje edukacyjne, głównie pod kątem poprawnego segregacji odpadów. Do tego służyły będą np. tablice informacyjne, czy choćby kosze na śmieci w kształcie kredek i w kolorach odpowiadających poszczególnym frakcjom śmieci.

Plac zabaw będzie kolejnym elementem zagospodarowania tego terenu. Od maja br. funkcjonuje tam bowiem skwer ZHP z małą fontanną, zielenią i ławeczkami.

źródło i foto: UM Bartoszyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *