W przededniu pierwszej rocznicy rosyjskiej agresji na Ukrainę, 23 lutego 2023r. w Bartoszyckim Domu Kultury odbył się specjalny koncert. Poświęcony był on bohaterskim obrońcom naszego niepodległego sąsiada.

Mieszkańcy Bartoszyc pokazali solidarność z walczącymi Ukraińcami tłumnie przychodząc na wydarzenie. Zebrani w sali widowiskowej wysłuchali przemówienia Burmistrza Miasta Bartoszyce , a następnie obejrzeli bogaty program artystyczny.

Na scenie wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 8 z Ukraińskim Językiem Nauczania im. Łesi Ukrainki, uczniowie Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim, soliści z Młodzieżowego Domu Kultury w Bartoszycach oraz zespół Rosenthal z Klubu Wojskowego w Bartoszycach.

Podczas koncertu prowadzona była zbiórka sprzętu, który trafi do mieszkańców Ukrainy. W tej chwili bardzo potrzebują oni takich przedmiotów codziennego użytku jak zapalniczki, baterie, zapałki, latarki czołowe czy świece. Mieszkańcy miasta przynosili również kule rehabilitacyjne. Te trafią do rannych żołnierzy przebywających w szpitalu w Truskawcu w Ukrainie.

Zbiórka rzeczy prowadzona jest cały czas. Można dostarczać je do magazynu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Pieniężnego 10A w Bartoszycach w godzinach 7:30-15:30, po uprzednim kontakcie telefonicznym pod numerem 89 762 50 30.

Istnieje również możliwość wsparcia finansowego. Wpłat można dokonywać na poniższe dane:

Komitet Społeczny „Razem z Ukrainą”
ul. Leśna 1
11-200 Bartoszyce
Nr rachunku 35 2030 0045 1110 0000 0338 2350

źródło i fot. UM Bartoszyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *