KĘTRZYN: Modlili się za Ukrainę w Kętrzynie – Magna Masuria

KĘTRZYN: Modlili się za Ukrainę w Kętrzynie

0

W pierwszą rocznicę brutalnej napaści Rosji na Ukrainę, w cerkwi greckokatolickiej w Kętrzynie odprawiono mszę w intencji Ukrainy. W nabożeństwie udział wzięli m. in.: burmistrz Kętrzyna Ryszard Niedziółka wraz z małżonką, członek zarządu powiatu kętrzyńskiego Olga Wanago oraz przewodniczący Kętrzyńskiego Koła Związku Ukraińców w Polsce Andrzej Sydor.

W swoim kazaniu proboszcz parafii Igor Harasim podkreślił, że dziś w Ukrainie przebiega precyzyjna granica między dobrem a złem, światłem a ciemnością, prawdą a kłamstwem, miłością a nienawiścią. Ukraina nie tylko walczy o swoją niepodległość, ale również o wolność i bezpieczeństwo całej Europy. Kilkakrotnie zwracał się do obecnych z prośbą o modlitwę za zwycięstwo i pokój.

– Chciałabym podziękować naszym polskim braciom za otwarte serca i domy, które dały schronienie naszym rodakom z Ukrainy. Dziękuję również polskiemu rządowi, władzom samorządowym za udzielaną pomoc i wsparcie – powiedział proboszcz.

Na zakończenie zostało odprawione nabożeństwo (panachyda) za poległych żołnierzy ukraińskich i zamordowanych przez rosyjskich oprawców cywilów.

źródło i fot. Związek Ukraińców w Polsce – Kętrzyn/ OУП гурток в Кентшині

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *