Burmistrz Niedziółka bez wotum zaufania – Magna Masuria

Burmistrz Niedziółka bez wotum zaufania

26

Trwa XLI Sesja Rady Miejskiej w Kętrzynie. Po bardzo długiej i zaciętej dyskusji nad raportem o stanie Gminy Miejskiej Kętrzyn, która trwała blisko 2,5 godziny pomiędzy radnymi z obozu burmistrza Niedziółki, którzy wychwalali go pod niebiosa, a resztą radnych, dla których głównym argumentem do nieudzielenia wotum zaufania była utrata 14,3 mln złotych dofinansowania doszło do głosowania w sprawie podjęcia uchwały w sprawie udzielenia Burmistrzowi Miasta wotum zaufania za 2020 rok.

Powtórzyła się historia sprzed roku, kiedy to burmistrz nie otrzymał wotum zaufania, wtedy radni, którzy byli przeciw wstrzymywali się od głosu, tym razem już tak nie było. Radni zdecydowanie pokazali włodarzowi jak oceniają jego pracę i uzasadniali swoje wypowiedzi dlaczego tak jest. Przypomnijmy, że rok temu uchwała o nieudzieleniu wotum zaufania została odrzucona przez nadzór prawny wojewody.

9 głosami przeciw, 3 wstrzymującymi się i 9 głosami za, radni odrzucili uchwałę w sprawie udzielenia burmistrzowi Miasta Kętrzyn Ryszardowi Niedziółce wotum zaufania za 2020 rok. ODRZUCENIE UCHWAŁY W SPRAWIE UDZIELENIA BURMISTRZOWI MIASTA WOTUM ZAUFANIA JEST RÓWNOZNACZNE Z NIEUDZIELENIEM BURMISTRZOWI WOTUM ZAUFANIA. Przypomnijmy, że aby otrzymać wotum zaufania burmistrz potrzebował bezwzględnej większości głosów ustawowej liczby radnych, w przypadku Kętrzyna jest to 11 głosów „za”, ponieważ rada liczy 21 członków.

ZA PRZYJĘCIEM WOTUM ZAUFANIA GŁOSOWALI: Krystian Abramowicz, Jerzy Baranowski, Alicja Biała, Zenon Buraczek, Dariusz Duczek, Marzena Gajek, Daniel Sapiński, Marian Toruński, Zofia Waszkiewicz.

PRZECIW WOTUM ZAUFANIA GŁOSOWALI: Roman Chodara, Wioletta Czech, Czesław Ćwik, Tomasz Komorowski, Jan Mickiewicz, Zbigniew Nowak, Rafał Rypina, Helena Szymkiewicz, Władysław Zarecki.

OD GŁOSU WSTRZYMALI SIĘ: Edward Mitros, Andrzej Niedźwiedzki, Ryszard Szymański.

Czy radni słusznie głosowali przeciwko wotum zaufania? Serdecznie zapraszamy do dyskusji.

26 thoughts on “Burmistrz Niedziółka bez wotum zaufania

 1. Niech Wróbel złoży dymisję zgodnie z własną deklaracja. Nikt Ciebie Maciej Wróbel tu nie chce na stanowisku z- cy burmistrza. Dosyć mieszania w naszym mieście. Zabieraj z sobą dyrektora kck, komendanta straży miejskiej i wracajcie do siebie.

 2. Podczas wypowiedzi Wioletty Czech w sprawie obrony Dyrektora Gagackiego znowu nagrywajacy sesję na polecenie z-cy ???, czy może burmistrza???? wyciszyl mówcę???? Wróbel my mieszkańcy chcemy Pana Gagackiego na stanowisku dyrektora. A Ciebie nie chcemy na stanowisku z- cy. Więc, nie waż się go pozbywać.

  1. Gagacki Wróblowi w dupe nie wchodził i ma za swoje. A trzeba było udawać glupszego niż się jest. Jakąś machloje dla Wróbla załatwić? znajomemu Wróbla coś zapewnić?to teraz Gagacki nie drzałby o stanowisko dyrektora biblioteki. A tak, że kompetentny, ma za swoje. Tacy nieudacznicy jak Niedziółka i Wróbel, źle się czują w towarzystwie ludzi odpowiednich na swoich stanowiskach?

  2. Już komuś z układu obiecał Wróbel ten stołek. Los Gagackiego jest przesądzony. Niech zabiera sie do szukania roboty. Wróbel nie miał z niego korzyści. A mu się musi opłacać

 3. Od dzisiaj do radnych AS wspierających burmistrza dołączyli: Dariusz Duczek, Jerzy Baranowski i Zenon Buraczek. Cała trójka z Kętrzyn 2000. „Nowy ład” w Radzie Miejskiej tworzą radni AS i Kętrzyn 2000. Tylko pani Helena Szymkiewicz z klubu Kętrzyn 2000 nie dała się zmanipulować i trzeźwo patrzy na rzeczywistość.

 4. Miasto Kętrzyn to duży potencjał intelektualny i nie tylko,dlatego czym prędzej trzeba się pozbyc Gagackiego Wróbla i dyrektora KCK.
  Panie Burmistrzu niech Pan to zrobi dla dobra Miasta Kętrzyn.

 5. To nie jest przypadek, że wotum zaufanie nie otrzymali Niedziółka i Kamińska a więc ci wokół, których było tyle kontrowersji. Pytanie co powinni zrobić ludzie honorowi? Odpowiedź jest prosta. Ludzie honorowi powinni poddać się do dymisji. Ale jestem pewny, że oni tego nie zrobią. Oni nie są panami swojej woli. Oni mają taką otoczkę rozmaitych postaci, którzy korzystają z ich słabości i niekompetencji. Referendum to jedyne wyjście żeby przerwać to całe nieszczęście z wyborem tych ludzi na burmistrza i wójta.

 6. A co już PiS wspiera oficjalnie Gagackiego który jest z obozu Hećmana i fanatykiem SLD

  1. …. no nie lubię jak ktoś tarmosi mój nic – tak trudno samemu coś wymyśleć ?

 7. PiS wspiera każdego kto jest przeciw Niedziółce to otwarta wojna.Nowak wspiera PiS,Pis wspiera Nowaka,Rypina walczy z Prokopem,Hećman liże rany.Jednym słowem wakacje.

  1. Moim zdaniem nie ma potrzeby,aby wyciągać armaty i stwarzac atmosfere „wojny”to jest nikomu niepotrzebne.
   Ale jak w przypadku Barcian tak i Ketrzyna jest to poważne ostrzeżenie dla organów wykonawczych Gminy Barciany oraz Miasta Kętrzyn, można by przyjąć iż udzielono napomnienia w postaci „żółtej kartki”.

  2. A radni z Kętrzyn 2000 popierają Niedziółkę. Może coś na ten temat Obserwator się wypowie?

   1. Z relacji na sesji rady miasta stwierdzono, że wszystkie spółki zanotowały wzrost. W związku z tym upada kolejne hasło ferowane głównie przez radnego N z lewicy, że Prezes Michalski był zarządcą nie nadającym się na to stanowisko. „Szewc ” wyprowadził spółkę na plus i nie zwolnił nikogo. A po jego odejściu zwolniono lub odeszło z KTBS już dwóch kierowników, administratorka i pracownik Boku. Teraz Ci wszyscy krzykacze powinni szewca przeprosić i prosić by powrócił. Zobaczymy jaki wynik zanotuje spółka po roku 2021. Można się jedynie domyślać, że odejście tych dobrych pracowników jest prawdopodobnie spowodowane tym że kierownikiem została Pani Bierźyńska na którą są zastrzeżenia i mieszkańców i pracowników.

    1. Nie moge!!!! Znowu Michalski czai sie na stanowisko prezesa Ktbs. Szok!!!! Ale może być coś na rzeczy. To stały bywalec u Niedziólki. Szokkkkkkkkk

  3. Do obserwator
   Pomyliła się Panu kolejność.

   1) Radny NOWAK od poczatku występował przeciwko NIedziółce. Znał go z powiatu, gdzie Niedziółka jako starosta utraciał dofinansowanie na remont basenu. Niedziółka Niedopilnował umowy. Przeciwni byli też radni z Klubu 2000 i Klubu Kętrzyńska Wspólnota Samorządowa. Za 2019 rok dali Niedziółce żótą kartkę nie udzielając wotum zaufania

   2) PiS po kilkunastu miesiącach współpracy zobaczył że Niedziółka nie dotrzymuje umów i dał mu również żółta karkę przy wotum za 2019 rok.

   3) Jeżeli wszyscy wystąpili przeciwko Nieudolnemu Niedziółce, to nie oznacza jeszcze współpracy. Jako porządni radni, słuchający opinii mieszkańców, mieli dosyć butnego zachowania Niedziółki i jego „obcych” podpieraczy.

   4) Rypina nie walczy z Prokopem. Obydwaj są z PiS.

   5) Niedziółka nie otrzymał wotum zaufania za 2020 rok. To druga żółta kartka po której powinien zostać usunięty z boiska miejskiego. Ale Niedziółka mówi „to nie moja ręka”. To nie ja zapomniałem ogłosić przetargu na 14,3 milona. Zapomnieli pracownicy. Ale to NIedziółka podpisywał umowę o 14,3 miliona. Czy NIedziółka Nieprzeczytał umowy przed jej podpisaniem? Podpisuje i nie czyta? Panie Niedziółka! To rażąca Nieodpowiedzialność opisana w art. 231 kodeksu karnego!

   6. Co się stało z Klubem Kętrzyn 2000 zakładanym przez Hećmana. Zagłosował za wotum za 2020 rok dla NIedziółki? Pomyłka czy (Nie)porozumienie?

 8. Skoro PiS popiera Pana Gagackiego i Pana Nowaka to przedstawiciele tego ugrupowania niech nie mówią że są po prawicy. Natomiast idąc dalej tym tokiem myślenia to popierając tych dwóch Panów lutym samym PiS popiera Pana Kulasa i Pana Hećmana no i oczywiście i Pana Jędrzejczaka. Tylko po której stronie jest Starosta. A trzeba się zastanowić kim jest też „walczący” z komuną radny Zarecki. Jest przecierz w obozie prawicy. Czy nie powinien złożyć w takim układzie swój mandat ?.

  1. A telewizji ostrzegają: są upały, noś nakrycie głowy, bo dostaniesz udaru i bedziesz głupoty wypisywał.

   Na przykład takie:
   Jeżeli burmistrz, zatrudnia do pracy na stanowisko kierownika, tajnego współpracownika służb, a drugi tajny współpracownik głosuje za wotum zaufania dla burmistrza to; co to oznacza?

 9. Nie wiem skąd wiedza ,że
  Prawo i Sprawiedliwość popiera Gagackiego ja myślałem iz ten mieszkaniec Olsztyna już dawno zostal zwolniony,Panie Burmistrzu Niedziolka to w Kętrzynie nie ma ludzi którzy mogliby pełnić funkcję Dyrektora Biblioteki?
  Jeżeli chodzi o Pana Nowaka to poparcie nie objawia się” ad persona”,a tylko wtedy gdy Pan Radny Nowak sklada ,bądź próbuje przeforsowac sensowne propozycje dla Miasta.

 10. … szanowni Państwo osoba podpisująca się pod tym artykułem jako : „taki tam sobie mieszkaniec” podszywa się pod moją osobę – wiem, że nie jest to nazwa zastrzeżona, ale obowiązuje nas wszystkich jakiś przynajmniej minimalny poziom kultury i uczciwości, który tutaj został przekroczony – to nie są moje poglądy ani słowa – fuj paskudo…

 11. Skoro we wcześniejszym komentarzu napisano że Pani radna z PiSu broni dyr. Biblioteki to pewnie tak jest.

 12. … generalnie to poszło o Łożę… Oprócz stowarzyszenia była tam filia biblioteki. Automatycznie ludzie ze stowarzyszenia zbliżyli się do pracowników biblioteki i jej dyrektora – tak po ludzku. Gdy obecne władze (Burmistrze) wyskoczyły z projektem zmiany zagospodarowania obiektu, dyrektor biblioteki stanął (i słusznie ) w obronie działającego tam stowarzyszenia i filli, czym grubo podpadł swoim pryncypałom… problem wyszedł w momencie, gdy okazało się, że dyrektorowi biblioteki we wrześniu kończy się kontrakt. W tej sprawie napisał On pismo do pryncypałów z pytaniem o swoją przyszłość – a tu kamień w wodę.. Teraz to nie ma znaczenia, kto Go broni – jak mówią Rosjanie „Tisze jedziesz – dołże budiesz…”

  1. No oczywiście, tylko Wróbel ma monopol na pomysły! Tylko jego koncepcję mają szansę na realizację. A każdy, kto ma swoje zdanie, staje się wrogiem tego NARCYZA. Już rozwalił GKRPP! Pozbyli się p. Nietrzeby, , żeby funfel Wrobla Zdanowicz mógł objąc stołek dyrektorski. NARCYZ skladaj rezygnacje.

 13. Czy Wróbel jest jeszcze zastępcą, czy zrezygnował, jak obiecał na sesji??? Ktoś wie????

 14. Sprawa utraty dofinansowania na ulice Górną i Ogrodową jest w Prokuraturze, a sprawa przedszkoli niepublicznych w CBA. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *