Burmistrz wprowadził radnych w błąd? Cześć 2 – Magna Masuria

Burmistrz wprowadził radnych w błąd? Cześć 2

0

Ile powinna wynosić cena odpadów komunalnych? Ile pieniędzy chce wyciągnąć Niedziółka z naszej kieszeni?

Z wyliczeń burmistrza, tych z błędami rachunkowymi, o których pisaliśmy w artykule:Burmistrz wprowadził radnych w błąd? wynika, że cena powinna wynosić 28,20 zł od mieszkańca miesięcznie. Burmistrz Niedziółka popełnił jednak błąd w mnożeniu, za który dostałby ocenę niedostateczną na klasówce z matematyki. Po poprawieniu błędów wykazaliśmy ze cena powinna wynosić 25,83 zł od mieszkańca.

Założenia burmistrza są jednak błędne, co pokazaliśmy w „Tabeli 5” dołączonej do artykułu ”Czy burmistrz dobrze liczy?mieszkańcy oddają nie więcej niż 240 kg odpadów rocznie.

Z naszych wyliczeń wynika, że cena powinna wynosić 14,89 zł miesięcznie.

Dla 200 kg odpadów od osoby rocznie cena powinna wynosić 12,46 zł miesięcznie. Biorąc pod uwagę pozostałe zastrzeżenia do obliczeń burmistrza uważamy, że poprzednia cena 13,50 zł jest w tej chwili wystarczająca dla pokrycia kosztów mieszkańców Czy burmistrz to zrozumie? Jeżeli nie, to my będziemy przepłacać 14,70 zł miesięcznie od osoby, czyli 176 zł rocznie a przez następne 4 lata zapłacimy ponad 700 zł. Możemy oszczędzić te pieniądze tylko wtedy gdy odwołamy burmistrza Niedziółkę w referendum.

O cenach odpadów pisaliśmy również w artykułach: „Burmistrz Niedziółka „przespał” ubiegły rok – teraz boi się referendum?”, „Sesja radnych – cenzurowana?” i „Mieszkaniec miasta wezwał burmistrza do publicznej debaty”, gdzie można pobrać wniosek z analizą cen odpadów komunalnych zawierający tabele z opisami: „20191230 Wniosek i 4 tabele z opisami_ SK do RM ws uchylenia podwyżek odpadów v2

źródło: YouTube Urząd Miejski Kętrzyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *