Burmistrz wziął pomysł info-Kętrzyn24.pl w sprawie mieszkań? – Magna Masuria

Burmistrz wziął pomysł info-Kętrzyn24.pl w sprawie mieszkań?

11

Miesiąc temu pisaliśmy na łamach portalu info-Kętrzyn24.pl, że burmistrz Niedziółka zamiast brnąć w niekorzystny dla mieszkańców Kętrzyna program Mieszkanie Plus powinien zrobić wynajem mieszkania za remont. Szeroko to opisaliśmy w artykule „MIESZKANIE Plus, Kętrzyn może dać alternatywę„.

Jak widać władze miasta czytają nasz portal, który tworzy konstruktywną krytykę i prawdopodobnie szeroko przemyśleli cały pomysł.

Program „Mieszkanie za remont” oferuje 35 lokali na terenie całego miasta i jest ona skierowana do mieszkańców Kętrzyna. Jeżeli chcesz ubiegać się o mieszkanie za remont powinieneś/aś się spełnić kilka warunków. Jednym z nich jest to, że nie można być właścicielem innego mieszkania oraz trzeba spełniać kryteria dochodowe.

PS. Szkoda, że burmistrz nie wspomniał skąd wziął inspiracje tego pomysłu.

11 thoughts on “Burmistrz wziął pomysł info-Kętrzyn24.pl w sprawie mieszkań?

 1. Jeśli te lokale znajdują się w zabytkowych kamienicach to życzę powodzenia przyszłemu najemcowi takiego mieszkania. Remont pod nadzorem konserwatora jest porażką, wymagania coraz wyższe, a koszty remontu małego mieszkania to kilkanaście tysięcy złotych. Wystarczy, że najemca podejmie się wymiany stolarki i nie zastosuje do wytycznych konserwatora, a remont zostanie zatrzymany na nie wiadomo jak długo czas, a płacić czynsz trzeba.

  1. Same budynki nie są wpisane do rejestru zabytków jedynie znajdują się w tzw. strefie ochrony konserwatorskiej a to oznacza, że nie można zmienić wyglądu zewnętrznego.

 2. Przede wszystkim najpierw niech coś Niedziółka zrobi, a później tym się chwali, bo już wiele wspaniałych pomysłów miał i kończyło się tylko na zapowiedziach. Po drugie, nie jest to żaden wybitny pomysł, a sprytna ucieczka od problemu mieszkaniowego w mieście. Zamiast remontować rudery i ponosić koszty, żeby zaspokoić potrzeby mieszkaniowe, bo lista oczekujących jest długa, to władze pozbywają się problemu pustostanów, a przy okazji zmniejszy się lista osób oczekujących na lokum. Tylko czy koszty minimalnego remontu, żeby można było zamieszkać, nie okażą się zbyt duże? Czy po zainwestowaniu to mieszkanie przejdzie na własność ? Czy lokalizacja tych mieszkań nie okaże się większym problemem niż doprowadzenie ich do stanu umożliwiającego zamieszkanie?
  Jak na razie to Niedziółka tylko dużo obiecuje. A co z programem „Mieszkanie +”? Kiedy te mieszkania powstaną? Czy jest jakiś harmonogram? Cisza.

 3. Kilka rodzin mieszka w takim budynku kupionym od prywatnego właściciela który nabył je od powiatu i sobie chwalą. Kwestia aby części wspólne tego budynku zostały doprowadzone do użytku. Dach rynny okna na klatkach schodowych piwnice. To jest totalna ruina. Budynek należy wyremontować zrobić ogrzewanie i można myśleć o oddaniu mieszkania za jego remont.

 4. Bardzo dobry pomysł mieszkań dla młodych małżeństw na Sikorskiego po szkole specjalnej.
  Poprzednia władza powiatu sprzedała budynki dla obcego a ten zrobił interes,

  1. Interesu to on zadnego nie zrobił. Wydal kasę i sprzedał kilka mieszkań. Gdyby miasto zainwestowało choć tyle co ten człowiek może znalezliby się chętni.

 5. Do „czytelnik” Tak , tylko osobno sprzedaje piwnicę za dodatkową opłatę, osobno sprzedaje strych za dodatkową opłatę i to nie mało.
  W sprzedanym budynku mieszka moja bliska osoba i wiem coś na ten temat.

  1. A jak ma sprzedać mieszkanie? Każde pomieszczenie jest osobnym lokalem. Ma przydzuieic na slile? Jeden będzie chciał piwnice drugi powie że to nie interesuje bo woli strych. Pomysl czasem Stanisław to nie komuna że dostałeś przydział i wszyscy mieli to samo. Chcesz kupujesz nie chcesz sprzedajesz. Pobudka 2020r.

  2. Stasiu gdzie Ty żyjesz? Trzeba było kupić spółdzielcze własnościowe i miałbyś piwnice gratis.

 6. Na pewno czyta wasze wypociny i się nimi inspiruje. Błagam. Trochę obiektywnego spojrzenia by się przydało.

 7. Przygotować się na następne wybory.
  Zaproponować program przedstawić może będzie na tyle atrakcyjny i sensowny,że mieszkańcy Kętrzyna dadzą szansę na sprawowanie władzy w Mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *