Ćwiczenia pod kryptonimem KRAKSA pod Kętrzynem – Magna Masuria

Ćwiczenia pod kryptonimem KRAKSA pod Kętrzynem

2

16 listopada 2021 roku o godzinie 9:00 rozpoczęły się ćwiczenia symulujące wypadek masowy- z dużą ilością osób poszkodowanych.

Podczas wycieczki szkolnej na drodze gminnej, pomiędzy miejscowością Biedaszki Małe a droga wojewódzką 594 dochodzi do  zderzenia czołowego autobusu z samochodem osobowym. W następstwie zderzenia czołowego autobus uderza w drzewo. Samochód osobowy ustawia  się w poprzek drogi. Samochodem osobowym podróżowały 4 osoby, natomiast autobusem 36 osób.  

Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie organizacji działań podczas zdarzenia masowego w komunikacji drogowej, a także doskonalenie współpracy służb podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych.

2 thoughts on “Ćwiczenia pod kryptonimem KRAKSA pod Kętrzynem

  1. Czy redaktor mógłby temat rozpoznać pod względem założen tego cwiczenia? Gdzie transporowano rannych? do okolicznych miejscowości czy do naszego szpitala powiatowego? Akcja ratunkowa rzeczywista ma to do siebie ze transport odbywa się do tych szpitalu gdzie w danym momencie jest miejsce na koniecznym oddziale więc zrozumiale ze poszkodowanych rozwieziono by do różnych szpitali, ale ciekawe co zakładał konspekt wiedząc że szpital obecnie ma ograniczenia.
    Proszę poszerzyć informacje to dla nas mieszkańców jest bardziej istotne czy możemy się czuć bezpiecznie mając szpital blisko. A może te ćwiczenie było tylko aby sprawdzić telefony do służb i pobawić się w medialny przekaz?

  2. Wy na prawdę zajmujecie się debilostwami.Na granicę,bronić ją pomogać naszym służbom.Nie macie jak się zareklamować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *