Czy burmistrz okłamał redakcje w oficjalnym piśmie? – Magna Masuria

Czy burmistrz okłamał redakcje w oficjalnym piśmie?

8

Burmistrz Ryszard Niedziółka znany jest z tego, że nie odpowiada szczegółowo, używa jakiejś enigmy lub odpowiada tak wymijająco, że nie porusza w żadnym stopniu meritum sprawy. Tak samo jest w sprawie projektu „Odnawialne źródła energii w Gminie Miejskiej Kętrzyn”, którego miasto nie podpisało z niewiadomych do tej pory powodów.

Pomóc w tej sprawie burmistrzowi miała hejterska strona stopfejk.pl, która tłumaczyła się, że panele fotowoltaiki są przestarzałe, że nie są produkowane i tak dalej. Chcieli nam udowodnić, że nic nie wiemy i nie powinniśmy się tym interesować. Nas to interesuje, bo miasto Kętrzyn straciło dużą szansę na dofinansowanie i generowanie oszczędności w zużyciu prądu.

W tym artykule przyjrzymy się odpowiedziom burmistrza Ryszarda Niedziółki i obalimy to, że podaje nieprawdziwe informacje. Możliwe, że w tej sprawie również wyciągniemy odpowiednie konsekwencje prawne za zatajanie prawdy.

Pytanie 1. Dlaczego nie podpisano umowy na dofinansowanie projektu „Odnawialne źródła energii w Gminie Miejskiej Kętrzyn” z Urzędem Marszałkowskim?

Instalacja zaprojektowana w 2017r. nie spełnia wymagań stawianych w roku 2020, co wiąże się z nieopłacalnością inwestycji oraz długim terminem zwrotu poniesionych kosztów – odpowiada burmistrz.

Pora obalić ten mit. Z ponad 240 złożonych projektów w 2017 roku jedynie miasto Kętrzyn i gmina Kętrzyn nie podpisały umów na realizacje tych projektów. Natomiast w rozmowie z mrągowskimi urzędnikami dowiedzieliśmy się, że niedługo rozpocznie się przetarg na realizację projektu z 2017 roku. Tak samo odbyło się w gminie Węgorzewo i innych miejscach regionu. W rozmowie zwróciliśmy się do pracowników Urzędu Marszałkowskiego, którzy jasno przedstawili, że do każdej umowy można napisać aneks. Nic też nie stało na przeszkodzie, aby Urząd Miasta w Ketrzynie to zrobił i zmienił projekt na dofinansowanie. Nie wiemy czy coś było przestarzałe czy może wyszło lenistwo burmistrza w podpisaniu umowy?

Pytanie 2. W artykule (na stronie stopfejk.pl) opisano, że w projekcie zaproponowano przestarzałe modele płyt fotowoltaicznych. Jaki model paneli słonecznych został przedstawiony w projekcie?

Odpowiedź: W projekcie przedstawiono pojedyncze moduły, które miały osiągać moc zmienną rzędu 256 W. Elementy te produkowane są z krzemy monokrystalicznego.

Odpowiedź burmistrza niczego szczególnego nie mówi. Postanowiliśmy obalić mit hejterskiej strony wspieranej przez radnych z AS-a i samego burmistrza. Poprosiliśmy w tej sprawie przedstawicieli kilku firm w naszym regionie, aby opowiedzieli nam o fotowoltaice oraz o przedstawionych modelach płyt. Wymienione w odpowiedzi panele nadal są w użytku, są dostępne na rynku przez wiele różnych firm. Dla ciekawych wszystkie panele słoneczne są obecnie produkowane z krzemu monokrystalicznego. Dlaczego na stronie stopfejk.pl podano kłamstwo? Ta strona miała działać inaczej? Nadal pytamy, co w tym projekcie jest przestarzałe?

Na trzecie pytanie dotyczące, czy burmistrz mógł stworzyć aneks do umowy już nie odpowiedział. Pokazane wyżej odpowiedzi obrazują, że burmistrz Niedziółka nie ma pojęcia o czym pisze.

Przykład Mrągowa i Węgorzewa jasno obrazują, że ten projekt można było zrealizować. Stworzyć w Ketrzynie miejsca, gdzie produkuje się prąd w sposób ekologiczny i oszczędny. Zadaliśmy kolejne pytania do Urzędu Miejskiego w Kętrzynie. Liczymy na szybką i jasną odpowiedź bez zasłaniania się formułkami prawnymi. Tym razem liczymy na szczerość burmistrza Niedziółki.

Po raz kolejny jestem zawiedziony działaniem Ryszarda Niedziółki i jego ekipy wielkich pomocników. Czy burmistrz tymi odpowiedziami chciał nas zbyć? Czy było to celowe oszukanie redaktora? Odpowiedź na odczepkę, bo jesteśmy młodzi i aktywni? Czy nie chce w ogóle odpowiedzieć, bo wie, że przepadły dla miasta ogromne pieniądze?

Co państwo sądzą o tej sytuacji? Zostawcie swoją opinię w komentarzu.

8 thoughts on “Czy burmistrz okłamał redakcje w oficjalnym piśmie?

 1. Rysiek nie ośmieszaj się lepiej zrezygnuj z funkcji będzie lepiej dla ciebie i dla nas mieszkańców.

 2. Jeśli to prawda, to burmistrz poświadczył nieprawdę w dokumentach urzędowych. A to już są paragrafy.

 3. W końcu kogo popiera politycznie Michalski ? Czy Wróbla czy Niedziółkę? W końcu Pan Zarecki niech sie zainteresuje czy będzie mocny PSI ketrzynskj czy my członkowie mamy zmienić ugrupowanie polityczne? Bo mam odczucie , że w Ketrzynie rozdaje karty Prokop i Kochanowski i wg. ich jest wszystko ok. A w mieście rządzi AS z Niedziółką i Wróblem a PISu nie widać!

 4. Proszę Państwa nie rozmieniajmy na drobne poparcia którym obdarzyli nas mieszkańcy.
  Albo przyświeca w działaniu naszej partii idea,albo interesy partykularne dwóch trzech osób.
  Dlatego po 1,5 roku należy podsumować czy jest współpraca z Komitetem Wyborczym AS czy to tylko mistyfikacja

 5. W mojej ocenie to jest układ biznesowy a nie polityczny. Na wszystkim straci kętrzyński PIS i młodzi koledzy, bo starzy działacze obecnie przy władzy pójdą w zapomnienie i będą sie cieszyć emeryturą.

 6. Problem jest z Panem Wróblem w Gminie Miejskiiej ale nie można zrozumieć, dlaczego taka miernota jak Pani Mazurowska pełni funkcję Sekretarza w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie.
  Jestem przekonany iż z tym problem sobie Pan Starosta szybko poradzi.!?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *