Nagroda za brak roszczeń? – Magna Masuria

Każdy będący w miarę zaangażowany w sprawy lokalne wiedział o tym od dawna, lecz dziś ogłoszono to oficjalnie w mediach sprzyjających władzy. Nowym właścicielem niepublicznych przedszkoli „Krasnal” oraz „Słoneczko” została Aneta Pietrzyk-Hornicka. Przedszkola pod jej piecze wpadną od września bieżącego roku.

Kim jest Pani Pietrzyk-Hornicka? Jeszcze w ubiegłej kadencji była radną powiatową z ramienia PSL, która obaliła rządy ówczesnego starosty Ryszarda Niedziółki. W ubiegłym roku zasłynęła z pełnego łez wystąpienia na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta w Kętrzynie, która odbyła się w październiku. Wezwano ją na pomoc, aby zaatakowała Krzysztofa Hećmana, który również występował na tej sesji w sprawie niepublicznych przedszkoli.

Ciekawszą informacją może być to, że Pietrzyk-Hornicka zalegała z opłatą za dzierżawę miejsca pod niepubliczne przedszkole. Kwota z tego, co się dowiedzieliśmy jakiś czas temu wynosiła ponad 200 tysięcy złotych. Urząd Miasta poinformował nas, że kwota została uregulowana w momencie kiedy zapytaliśmy. Czy dla państwa nie wydaje się to dziwne?

Od dłuższego czasu czekaliśmy na ogłoszenie przetargu pod dzierżawę niepublicznych przedszkoli w Kętrzynie. Chcieliśmy się dowiedzieć, kto będzie nowym właścicielem, choć były pogłoski, że wszystko było już dawno przesądzone. Burmistrz Ryszard Niedziółka przekazaniem dzierżawy niepublicznych przedszkoli dla jednego właściciela dał do zrozumienia, że lepiej z nim nie zadzierać. Czy jest to dowód na to, że burmistrz żyje zemstą?

Czy w Kętrzynie będziemy mieli nowy zwyczaj? Czy od teraz nie będzie żadnych przetargów? Włodarze nie zadali sobie pytania, że mogła pojawić się osoba z lepszą ofertą od obecnych „jeszcze” właścicieli z Pietrzyk-Hornicką razem na czele. Może w przetargu chciała wziąć udział osoba zupełnie nowa, młoda, wykształcona? Postępowanie włodarzy daje wiele do myślenia i pokazuje na czym najbardziej im zależy – odsyłam do satyrycznego tekstu „Symulator miasta Kętrzyn”.

30 thoughts on “Nagroda za brak roszczeń?

 1. Jeżeli ta informacja potwierdzi się to bedzie grubo. Z godnie z przepisami Ryszard N. powinien działać jawnie. Mienie komunalne, które przeznacza do dzierżawy lub najmu winien publikować w prasie oraz na stronie intwrnetowej. Jeśli tego nie zrobił bedziemy mieli przyspieszone wybory na burmistrza. A

 2. Rzeczywiście nie znam tej Pani ale widać, że zawsze z władzą.
  Natomiast Panie Redaktorze że bez przetargu to się odbyło tu już jest skandal.!!!
  Jestem przekonany iż media się tym zajmą, aby to wyjaśnić to jest zwyczajnie niedopuszczalne

 3. A ja znam i wiem, ze nigdy nie była dobrym pracownikiem, pracodawcą ani zarządzającą placówką (świadczy o tym chociażby dług jaki miała prowadząc przedszkole i nie tylko). Jeden wielki chaos, niedomówienia i zła polityka. Dlatego też wielkim szokiem jest wiadomosc, ze stała się potentatem przedszkolnym w Kętrzynie. I co teraz z rodzicami którzy nie chcą z nią współpracować, gdzie mają posłać swoje dzieci? Przedszkola publiczne są przeładowane.

 4. Nie było żadnych ogłoszeń o tym że nieruchomosci gminne będą przedmiotem dzierżawy sprawę należy zgłosić organom ścigania.

 5. Jak nie było ogłoszonego publicznego przetargu na prowadzonego przedszkola to na jakiej podstawie ustalono czynsz za dzierżawę majątku gminnego? Sprawa ewidentnie nadaje sie do CBA.

 6. Ale szok , czym musiała się Aneta Pietrzyk – Hornicka aktywistka PSL była radna powiatowa zasłużyć dla Niedziółki, żeby aż tyle dostać? Jeśli wkrótce będzie zmiana władzy samorządowej to obecnych włodarzy też kopnie w cztery litery ?

 7. No i co Wy na to Szanowni Radni z PISu? Akceptujecie takie POSTĘPOWANIE BURMISTRZA I JEGO ZASTĘPCY ? Nie obawiacie się , że wyborcy Was rozliczą? Dla mnie PIS zawsze był prawy i przejrzysty. Póki macie jeszcze trochę czasu, to zróbcie coś, żeby zmienić Wasz nadszarpnięty wizerunek.

 8. Tak to już jeden z ostatnich sygnałów jeśli to prawda ,że majątek Gminy został wydzierzawiony bez przetargu to umowa koalicyjna powinna zostać natychmiast rozwiązana.

 9. Do powyższego wpisu- Tak to prawda, nas radni z PISu siedzą cicho na sesji a rysiek i ćwirek robią swoje.

 10. Będzie właścicielem 3 prywatnych przedszkoli na majątku miejskim bez przetargu?
  To sprawa dla rady, która ma kontrolować wykorzystanie majątku gminy, jak również dla prokuratury z art. 296. § 1 Kodeksu karnego:

  Kto, będąc obowiązany na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza jej znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 11. Tak dla sprostowania, Otrzyma od 1 września budynki przeznaczone do prowadzenia przedszkoli niepublicznych. „Krasna” i „Słoneczko” to marki ich właścicielek ugruntowane ciężką wieloletnia pracą. Przedszkola będą teraz co najwyżej filiami przedszkola „Miś Uszatek”. A co do reszty kontrowersji kupujcie popcorn, nachos, cole i browary, co kto lubi. Będzie seans jak w dobrym kinie akcji.

 12. Około 5 tysięcy złotych mniej będzie zarabiał Ryszard Niedziółka, starosta kętrzyński. Taką decyzję podjęła większość radnych podczas sesji, która odbyła się w poniedziałek, 28 listopada 2016 roku. Wniosek o obniżenie wynagrodzenia staroście złożyli radni klubu PSL.

  Aneta Pietrzyk-Hornicka, przewodnicząca klubu radnych PSL, argumentowała to m.in. niewłaściwym nadzorem ze strony starosty nad Szpitalem Powiatowym w Kętrzynie.

  Jeżeli pan starosta się zreflektuje, to będzie możliwy powrót do kwoty wcześniejszego wynagrodzenia
  – zaznaczyła Aneta Pietrzyk-Hornicka.

  W głosowaniu nad wnioskiem 11 radnych opowiedziało się za obniżeniem wynagrodzenia, 7 było przeciw, a sam główny zainteresowany nie wziął udziału w głosowaniu.

  Na liście zarzutów pod adresem starosty wymieniono też m.in. nieumiejętne przeprowadzenie projektu Senior Vigor oraz zakupu samochodów dla osób starszych i niepełnosprawnych. Gdy ten ostatni argument został w dalszej części sesji obalony, do sprawy już nie wrócono.

  Pensja starosty, po obniżeniu do przewidzianego przepisami prawa minimum, będzie wynosiła około 7 tysięcy złotych brutto. Wcześniej było to ponad 12 tysięcy złotych.

  1. Wniosek z tego że była radną PSL sterowaną ręcznie przez słynną koalicje PO/PSL. Mienoty wykorzystali jej ostry język do swoich planów.

 13. Do powyższego wpisu – Jak to sie ma do postępowania ” Krwawego Ryska Farelowca” że Hiornikca zasłużyła na nagrody a pozostali radni z byłej jedenastki są szykanowani, wyrzucani z pracy itp. ?

 14. Kto raz zdradził kolegów i koleżanki to będzie już zdradzała. Ale nie myśli , że będzie mieszkała w Ketrzynie i jak ludziom spojrzeć w oczy i rodzicom dzieci. Gdzie ta prawdomówność, wiarygodność, uczciwość pedagoga?

 15. Zaraz zaraz dyrektorka przedszkola Miś Uszatek przy ul. Moniuszki w Kętrzynie Aneta Pietrzyk-Hornicka? Przecież ona była członkiem partii PSL, walczyła z Niedziółką a nawet wywaliła go ze stanowiska Starosty Powiatu Kętrzyńskiego a teraz jest z nim w jednej drużynie? O co tutaj chodzi?

  1. Zapytaj Olenkowicza. Wszystko wyjaśni. Z analizy wydarzeń wynika że wykorzystali przedszkolanke bo tylko ona jawnie walczyła w imieniu hamulcowych. A ci którzy kierowali hamulcieymi teraz układają się z następnymi. O co tu chodzi to tylko można się domyślić.

  2. Jak nie wiadomo, o co chodzi?
   Zawsze o …niądz się rozchodzi.

   Do wyjaśnienia tylko zostanie,
   kto te …niądze teraz dostanie?

 16. Pani Aneto jak tak można? Bycie pedagogiem do czegoś zobowiązuje. Przecież Pani uczy dzieci ? Nie wstyd Pani?

 17. Pani Aneto jak tak można? Bycie pedagogiem do czegoś zobowiązuje. Przecież Pani uczy dzieci ? Nie wstyd Pani?

  1. Czego ma być tej pani wstyd? Że zrozumiała kto przez kilkanaście lat kłamał przekreca fakty i zbierał plotki?

 18. Co zrozumiała? Chyba że pieniądze w jej życiu są najważniejsze. Co tam dzieci w przedszkolu, rodzice, czy znajomi, w kieszeni musi się zgadzać, elegancki dom na świerkowej musi być, a harley obok. Żenada .

  1. Zazdrość przemawia przez Ciebie. Popatrz realnie kto wkrecal klamstwami hamulcowych? Z jakich pobudek? Po co im jest władza w rejonie? A ostatecznie spójrz co przed jego domem stoi?

   1. Jakie kłamstwa? co niektórym w tym właśnie tej osobie za czasów Hecmana było dobrze. Nie miała na co narzekać. Ale najgorsze jest to że publicznie wyłazi Ryszardowi N. w cztery litery. Jak to nazwać?

   2. Nie zazdrość, bo nie ma czego zazdrościć. Najpierw układała się z SLD bo bylo przy władzy, potem z PSL bo rządziło w mieście. Zastanawiam się czy juz należy do PISu. Tam gdzie pieniądze tam jest Hornicka i po trupach do celu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *