Czy kętrzyński hejter złamał prawo? – Magna Masuria

źródło zdjęcia: Tygodnik Kętrzyński

Kętrzyński hejter przebudził się z długiego letargu i znów postanowił zaatakować. Na czyjś rozkaz nasmarował w biegu artykuł, który ma rozmydlić aferę hejterską z urzędnikami w tle. Przypomnijmy, że afera powstała po hejterskich publikacjach na stronie stopfejk.pl, która wymierzona była w kierunku mieszkańców Kętrzyna. Oczywiście artykuł nie mógł się obyć bez przytyku w kierunku byłego burmistrza Krzysztofa Hećmana oraz tworzonej od dłuższego czasu nagonki na obecnego radnego miejskiego Zbigniewa Nowaka.

W rozmowie z radnym dowiadujemy się, że nie zająłby się tą hejterską aferą, gdyby nie fakt, że na stronie reklamowali się miejscy urzędnicy. W tej sprawie w zeszły piątek złożył pismo do burmistrza Ryszarda Niedziółki o wszczęcie jakiegokolwiek postępowania. Burmistrz do tej pory milczy i udaje, że sprawy nie było.

Kętrzyński hejter prawdopodobnie złamał prawo związane z tajemnicą dziennikarską, to jest artykuł artykuł 15 punkt 2 ustawy Prawo Prasowe, które brzmi:

Teraz nikt nie może być pewny komentowania artykułów na Tygodniku, bo jego dane mogą zostać ujawnione przez kętrzyńskiego hejtera. Zrobił to raz wobec radnego w ostatnim tekście, więc może to zrobić kolejny wobec zwykłego mieszkańca.

Niestety kętrzyński hejter nie pamięta swoich występków i głosi hipokryzje na szeroką skalę. W niedługim czasie przypomnimy naszym czytelnikom przegrane sprawy kętrzyńskiego hejtera z wójtem gminy Sorkwity, gdy pracował w Faktach Mazur oraz sprawy fejkowych stron związanych z nim przeciwko byłemu wójtowi gminy Barciany.

Również w związku z naruszeniem prawa wysłaliśmy pismo do Stowarzyszenia Gazet Lokalnych związanych z tym artykułem, że redaktor prawdopodobnie łamie prawo prasowe oraz przytoczymy na forum SGL jego hejterskie artykuły, które pisał w ostatnim czasie. Mamy nadzieję, że Stowarzyszenie szczegółowo zajmie się hejterską działalnością Tygodnika związanego z władzą.

17 thoughts on “Czy kętrzyński hejter złamał prawo?

 1. Uczcie sie na błędach konkurencji. Ujawnienie jakiegokolwiek związku różnych komentarzy osobom lub podmiotom nieuprawnionym może kosztować wiele.

 2. W końcu wezmą sie za człowieka który wszystkich obraża. Jak znam pana Nowaka to nie odpuści. A ponadto ten „Majcher” nie dorasta do stóp dla pana Nowaka który jest wieloletnim radnym i dąży do ujawnienia nieprawidłowości w samorządzie.

  1. Szkoda że pan radny nie zauważal nieprawidlowosci w gdy był radnym powiatu i wicestarostą. Może któraś z redakcji zajmie się analizą powiązań sukcesow lokalnego biznesu i samorządu. Byłoby o czym pisać.

 3. Ten pseudo dziennikarz nic sobie nie robi z tego. Spokojnie urządza się w Pasterzewie, ma już działeczkę, teraz nawet ma już projekt domu. Kasa za obrażanie i szczucie płynie strumieniami do kieszeni rodziny. To niezły biznes za publiczne pieniądze, tzw. rodzina na swoim

  1. A samorządowiec jak czerpie od lat garściami informację biznesowe to jest w porządku? Wystarczy polac komu trzeba? Czy cos jeszcze trzeba?

 4. Nie rozumiem, dlaczego lokalna władza korzysta z usług Roberta Majchrzaka. Nie wpływa to korzystnie na wizerunek burmistrza i wójtów. Trywialne jest to jak RM wypowiada się jako moralny autorytet, gęba pełna frazesów, a duszyczka czarna jak „wungiel”. Przykre jest jak stosuje marne chwyty pod publiczkę, konstrukcje językowe z „taniojadki” i emocjonalny bełkot. Zapędza się w prowincjonalnej retoryce i samozachwycie. Już dawno zrobił moralne seppuku, ale ciągle wierzy, że jest wybawcą narodu, bo pokonał dwóch okolicznych herosów. Śnij dalej naczelny hejterze…

 5. Ciekawy jestem na kogo w Pastarzewie zapisał zakupioną działkę, przecież „Majcher” ma pełno długu wobec osób prywatnych. Może trzeba poinformować wierzycieli, żeby w końcu i ruszyli do komornika sądowego o odzyskanie długu? A tak na marginesie dziwie się dla NIedziołki , Kochanowskiego że korzysta z jego usług.

 6. Dziwię sie dla lokalnych struktur PIS , że nie mają swojego zastępcę Burmistrza? A co w naszym miesicie nie ma już osoby na v-ce burmistrza np. pani radna Violetta Czech? Że poprali Niedziółkę na Burmistrza, A sami co mają? Wszystko jest nie jasne, nie czytelne. Na pewno już moja rodzina nie poprze w wyborach PSI -zawiodłem się na tej uczciwej partii która dotychczas rozliczała poprzednią władzę.

 7. Tu pełna zgoda albo jest koalicja albo jak jej nie ma to do końca czerwca Rada Miasta musi zdecydować o udzieleniu badz nie Burmistrzowi absolutorium.
  Brak absolutorium jest prostą drogą do referendum i tu nie potrzeba podpisów decyduje większość w Radzie Miasta.

 8. To obciach w takiej gazecie promować się i też dziwię się burmistrzowi i staroście. Ale jak posypią się lada chwila wyroki w sprawach to będzie pole do popisu, żeby pogonić tego człowieka. A co do zastępcy burmistrza to faktycznie PiS oddało pole, a pani Wioletta powinna być zastępcą. Tylko że tak się nie stanie, bo burmistrz chyba czegoś obawia się i nie zwolni chłopaka z żurnala

 9. Do Dominiki, szanowna Pani, proponowanie p. radnej Wiolety na v-ce burmistrza to jakieś nieporozumienie. Moim zdaniem, ta pani nie ma żadnych kwalifikacji, ażeby takie stanowisko piastować. Mówię to na podstawie jej dotychczasowych dokonań w sferze publicznej i nie tylko. ” Latanie” przez lata z mikrofonem i podstawianie go pod nos rozmówcom, to nie najlepsze rekomendacje do piastowania takiego urzędu. W Kętrzynie nie brak ludzi przerastających tą panią przygotowaniem merytorycznym jak i doświadczeniem praktycznym w organizacji i zarządzaniu różnego rodzaju strukturami. Nie musi to wcale być osoba z klucza partyjnego. Chociaż, patrząc na polskie podwórko, w tym także kętrzyńskie, trudno to sobie wyobrazić, aby do tego doszło. Dominującą bowiem regułą w tej branży jest zasada: mierny, bierny, ale wierny. Do czego to prowadzi, obserwujemy to od wielu lat w Kętrzynie.

  1. A jakie miał kwalifikacje kwartalny tymczasowy wicestarosta? Koleś kolesi nic więcej?, co z jego działalność na rzecz powiatu wynika? Choć jedno dokonanie jakiś wniosek osobisty? Co? Zero ….

 10. Nie ma żadnego uzasadnienia, ażeby negatywną praktykę bronić przywołaniem negatywnego postępowania z czasów minionych lub stosowanych przez poprzednio rządzących. Bo to wygląda tak: oni mogli to i nam wolno. Nie. Ani oni nie mogli, ani nam nie wolno, bo to jest postępowanie, które, w każdym przypadku, powinno być nadzwyczaj krytycznie oceniane przez wyborców i jednocześnie przekładające się na dokonane wybory. Niestety, teoretycznie niby takie proste, w praktyce wygląda zupełnie inaczej.

 11. To może pan Prokop mógłby zostać wiceburmistrzem. Ma kwalifikacje. Ma doświadczenie w samorządzie i jest dyrektorem.

  1. O tak bo moze przemawiać, owszem, ogólnie, moze naświetlić sytuację międzynarodową, ale w tych szczegółach bedzie potrzebna jakas Marysia co to wszystko bedzie musiala wyjaśnić.

 12. Sołtys z zatrudniana wcześniej w gminie był jako nadzorca bezrobotnych wójt Przybyliński podał rękę i zatrudnił. A na burmistrza to juz więcej obycia w mediach ma pani Czech Wioletta.

 13. Kto by to miał być warto się zastanowić, ale do wymiany Wróbla trzeba doprowadzić jak najszybciej .
  Chyba ze koalicji z AS-em nie ma !?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *