Czy radni wiedzą, co uchwalają? – Magna Masuria

Czy radni, podczas uchwalania budżetu miasta Kętrzyn, powiedzą głośne STOP i w obliczu ujawnienia faktur medialnych zapytają, co się stało z milionami złotych przeznaczonymi dla KCK? Czy zatrzymają wyciek naszych pieniędzy w firmy medialne chwalące burmistrza Niedziółkę, jego zastępcę Wróbla, prezesa spółdzielni mieszkaniowej Książka i innych osób korzystających z pieniędzy samorządowych?

Ujawniliśmy, że w 2019 roku władze miasta przeznaczyły kwotę około 200 tysięcy złotych na Telewizyjny Biuletyn Informacyjny. Czy większość tych pieniędzy zgarnęła firma Piksel Paweł Wagner należąca do szwagra zastępcy burmistrza Macieja Wróbla? Zgarnęła je za pośrednictwem Telewizji KTK, którą nadzoruje prezes spółdzielni Książek? Wystąpiliśmy o te dane do spółdzielni mieszkaniowej i zapadła cisza. Czy Książek ma coś do ukrycia, że nie chce udzielić informacji?

Już 15 tysięcy przeznaczono na druk Biuletynu Informacyjnego Miasta Kętrzyn. Druk za zbędnym pośrednictwem prywatnych firm należących do członków rodziny zadłużonego Roberta Majchrzaka. To tylko część kosztów. Czy to pośrednictwo jest formą wynagradzania za przychylne artykuły? Też nie wiadomo, bo dyrektor KCK, znajomy Wróbla, pochodzący z Lidzbarka Warmińskiego Bartłomiej Zdanowicz milczy w tej sprawie? Czy Zdanowicz ma coś do ukrycia, że nie chce udzielić informacji?

Biuletyny Informacyjne powinny być tworzone przez Kętrzyńskie Centrum Kultury. KCK ma sprzęt i ludzi, którzy umieją to robić. Dlaczego więc zleca to firmom prywatnym i przepłaca, marnując nasze pieniądze? W biuletynach miejskich nie ma informacji o protestach mieszkańców przeciwko wysokim opłatom. Nie znajdziemy informacji o zwalnianiu fachowców i zatrudnianiu obcych ludzi. Jest pokazany lukrowany, nieprawdziwy obraz naszego Kętrzyna. Czy zatem są to biuletyny informacyjne czy biuletyny propagandowe?

Z artykułu “Patologiczne zależności prasy prywatnej od władzy lokalnej” dowiedzieliśmy się, że sponsorowanie lokalnych mediów przez samorządy jest łamaniem Konstytucji i zasad zdrowej konkurencji. Czy na sesji budżetowej w poniedziałek 30 grudnia radni zapytają burmistrza o te ukrywanie finansowanie prywatnych mediów? Przecież podczas uchwalania budżetu na 2019 rok i jego późniejszych poprawek nikt im o tym nie powiedział. Czy radni teraz o to zapytają i zastanowią się, nad czym glosują? Zobaczymy i zapytamy radnych AS-PiS, czy reprezentują mieszkańców Kętrzyna, czy może niejasne finansowania mediów przez burmistrza?

20 thoughts on “Czy radni wiedzą, co uchwalają?

 1. Radna-modelka, Wiola Cz. pozująca do fotek konkubina Wiesława Z. ma coś do powiedzenia? Może coś w stylu, jak było w ubiegłej kadencji, nie ma mojej zgody na drenowanie kieszeni mieszkańców Kętrzyna?

 2. Niektórzy radni powinni zrzec się diet za przesypianie sesji…W. przede wszystkim! A taki energiczny był przed wyborami, taki amerykański…
  No, a ta pani z kryzysem wieku średniego i ten felietonista, uzdrowiciel wszystkiego, chyba najbardziej zawiedli.
  Nabrali ludzi koncertowo, z ciamajdą na czele…

 3. Jeszcze lepszy to Niedziółka. Został radnym powiatu z listy PSL poprzedniego burmistrza. Potem z jego polecenia wybrano go starostą. Niespodziewanie porzucił poprzedniego burmistrza i sam nim został. Czy to tylko zmiana poglądów, czy już zdrada mentora? Jak wierzyć takiemu człowiekowi?

 4. hjm – pomyślałby ktoś , że ty jesteś DZIEWICA ORLEAŃSKA nie wysilaj się lepiej każdy wie kto trzymał lejce . Mądry zrozumiał , że nie tędy droga i poszedł swoją drogą ! ! ! a głupi będzie bajał o zdradzie

  1. Z tchórzliwymi osobnikami, którzy ukrywają swoją tożsamość pod mniej lub bardziej idiotycznymi nazwami w zasadzie nie powinno się podejmować polemiki. Ten jeden raz zrobię wyjątek. Nie pamiętam żebyśmy przeszli na „ty”. Ja natomiast nie wiem czy mam mówić” pan” czy „pani”. Rozumiem, że pisanie moich inicjałów z małych liter ma mnie jakoś poniżyć prawda?. Co do treści wpisu. Oczywiście, że godząc na startowanie z listy PSL, mimo, że nie byłem członkiem tej partii, oznaczało na godzenie się na przywództwo lidera tej partii. Niedziółka też z tym się godził. Przy ustalaniu kto ma zostać starostą wprost stwierdzał, że jest całkowicie do dyspozycji liderów partii. Potem zdradził i tego nic nie zmieni.O „dziewicy orleańskiej” radzę trochę poczytać. I to by było na tyle.

   1. Nie zdradził, tylko otworzył oczy i proszę sobie nie pozwalać na takie obrazy, bo troszeczkę a może nawet nie troszeczkę Pan przesadza. I jeszcze jedno pytanie, czy jest Pan pewien i nigdy ale to nigdy nie pisał Pan anonimowo? Tylko proszę szczerze i tylko szczerze. Jest na to szansa?

    1. Słowa: „Nie zdradził, tylko otworzył oczy” świadczą o naiwności piszącego/j lub próbie manipulacji, ponieważ nie można logicznie zrozumieć:

     – Jak dorosły 60- letni mieszkaniec Kętrzyna od lat 80-tych, okresowo zarządzający dwoma dużymi firmami, nie wiedział kim był burmistrz KH?

     – ile nagród i wyróżnień otrzymał wcześniej z rąk burmistrza KH?

     – „otworzył oczy”? Takie bajeczki, to naiwnym proszę opowiadać.

 5. Zdrajca zostanie zdrajcą. A tak na marginesie to w Ketrzynie jest PIS o zdrowym kręgosłupie?
  Jak to możliwe, że człowiek z poza PISu i z poza Ketrzyna piastuje stanowiska zastępcy burmistrza?

 6. Andrej ja nie panimaju szto ty gaworisz ” o zdrowym kręgosłupie? ” to było w słusznie minionej epoce To se ne vrati – gościu o mentalności bolszewika

 7. Skąd ten rynsztokowy język? Jskieś problemy w domu? Napisz nam o tym, spróbujemy pomóc.
  PS. nie wszyscy muszą tak fanatycznie wielbić obecną władzę jak ty, marionetko na gumce.
  Szczęśliwego Nowego Roku!

  1. bolszewik zostanie bolszewikiem – dobre sobie ” rynsztokowy język ” erudyta szczeknął . Marzą ci się Trójki NKWD – komisje powołane na mocy rozkazu NKWD nr 00447 z 30 lipca 1937 roku w celu szybkiego rozpatrywania spraw sądowych (sądownictwo doraźne) związanych z „elementami antyradzieckimi” i „antykomunistycznymi”. Aktywne w okresie wielkiego terroru. Ocenia się, że trójki NKWD wydały około pół miliona wyroków śmierci, w tym podczas operacji polskiej NKWD.
   Ps ze swoimi problemami radzę sobie

  2. Po co dyskutujesz z kretynką? Siedzi na co dzień na forum u łysego, teraz przylazła tutaj. Redaktorze, czyń swoją powinność.

   1. Nie podniecaj się Ban – coś cię ugryzło ? a może Twoja frustracja wynika z powodu niepowodzeń seksualnych ?

    Ostatni napisałam ” U łysego ” jak Ty go nazywasz grzeczny komentarz na temat prezesa spółdzielni ” Arkadiusz Książek: Musimy być razem, bo w tym jest nasza siła ” i wiecie co się stało ? komentarz znikł
    . . . . . . ” Musimy być razem, bo w tym jest nasza siła ” Mimo wszystko w jedności jest nasza siła. Dzięki temu, że jesteśmy spółdzielnią możemy korzystać z jednego funduszu remontowego i po kolei wykonywać roboty w poszczególnych budynkach.
    Grzecznie zapytałam czy ktoś wie ile zarabia ten dobroczyńca Prezes ? czy to jest coś złego ?
    Wszystkiego najlepszego w nowym 2020 roku

  1. Jest i będzie. Nieburmistrz nie ma nic do gadania. Tam rządzi prezes spółdzielni za pomocą ojca swojej …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *