Diecezja Mazurska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na pomoc cudzoziemcom w Kętrzynie – Magna Masuria

Diecezja Mazurska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na pomoc cudzoziemcom w Kętrzynie

5

Diecezja Mazurska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego rozpoczęła zbiórkę pieniędzy, za które zostaną kupione rzeczy potrzebne ludziom przebywającym w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie. W czwartek biskup diecezji Paweł Hause wydał oświadczenie, w którym zaapelował o pomoc dla osób „cierpiących i umierających na naszej granicy”.

Diecezja Mazurska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego poinformowała w piątek, że rozpoczęła zbiórkę pieniędzy dla uchodźców przebywających w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie. W czwartek biskup tej diecezji wydał oświadczenie, w którym zaapelował o wsparcie „dla cierpiących i umierających na naszej granicy”.

„Uzgodniłem z komendantem Straży Granicznej, że gdy zbierzemy pieniądze, Straż Graniczna wskaże nam, co mamy kupić dla dzieci i kobiet przebywających w ośrodku. Ponieważ prawo nie pozwala nam na bezpośrednie wsparcie ośrodka, dary rzeczowe kupimy za pomocą fundacji działającej w jednej z parafii świeckiej” – powiedział bp. Paweł Hause.

Diecezja mazurska zapowiedziała, że przeznaczy pieniądze ze zbiórki na zakup m.in. bielizny i ciepłych ubrań dla dzieci i kobiet oraz artykułów plastycznych i środków higienicznych.

Zbiórka pieniędzy będzie prowadzona we wszystkich parafiach w diecezji mazurskiej (można dokonywać przelewów) do końca października.

W wydanym w czwartek oświadczeniu bp. Hause napisał, że „na obrzeżach diecezji mazurskiej rozgrywa się dramat ludzi będących w potrzebie”.

„Nie możemy tyko milcząco przyglądać się ludzkiej tragedii. Jeśli wydaje się nam, że naszego głosu nie chcą wysłuchać politycy i decydenci, zanośmy nasze modlitwy do Boga, który ma moc poruszyć sumienia. Zachęcam do modlitwy chrześcijan wszystkich wyznań. Proszę też osoby niewierzące o odruch współczucia. Każdy może pomóc!” – napisał bp Hause.

Podkreślił, że „każdy głos błagania o pomoc dla umierających, głodnych, przemarzniętych i potrzebujących powinien być dziś wypowiadany jak najczęściej”.

W wydanym oświadczeniu bp Paweł Hause zwrócił się także do funkcjonariuszy Straży Granicznej i wojska „oraz innych formacji mundurowych, którzy z pełnym poświęceniem i oddaniem wypełniają swoją służbę, stojąc na straży granic, bezpieczeństwa i suwerenności naszej ojczyzny”.

„Zapewniam o swojej pamięci i modlitwie. Ponad wszystko niech dobry Bóg da nam pokój, a w imię naszego Pana Jezusa Chrystusa zwaśnione narody podadzą sobie ręce w geście pojednania i współpracy” – napisał zwierzchnik mazurskich luteran.

W Kętrzynie działa strzeżony ośrodek dla cudzoziemców. Przebywa obecnie ponad 400 osób, w tym ok. 150 dzieci. Ponieważ ośrodek ten nie ma w budynkach miejsc dla tak wielu ludzi, niektórzy mieszkają w kontenerach mieszkalnych ustawionych na placu ośrodka i na pobliskim stadionie. Straż Graniczna zapewnia, że w kontenerach jest bieżąca woda, sanitariaty i ogrzewanie.

źródło: PAP

5 thoughts on “Diecezja Mazurska Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na pomoc cudzoziemcom w Kętrzynie

  1. Panie Pawle niech Pan pomoże swoim synom, a nie robi cyrk ….. Ta pokazówka na nic się zda, proszę być obiektywnym, znam Pana bardzo dobrze….

  2. Jak tak ksiądz bardzo chce pomóc imigrantom, to niech najpierw pójdzie na jedną służbę do kętrzyńskiego ośrodka. Wtedy sam się przekona, jak bardzo roszczeniowi i leniwi są ci ludzie. Sam wtedy jako chrześcijanin doświadczy pogardy z ich strony.

    1. Żarcia po uszy dostają a nawet wody halal żądają. Nas księża chrześcijańscy uczą że nie samym chlebem człowiek żyje, więc wypadałoby cos dla ducha, jakąś posługę duszpasterską, może ochrzcić naszych błądzących braci?
      A może ekumenizm rozszerzony, zamiast ich przekarmiać, pieniądze przeznaczyć na budowę meczetu? Wieża ciśnień, nie zupełna jeszcze ruina, czeka za płotem, minaret z niej będzie wspanialszy niż w Bagdadzie, Unia poprze i dopłaci multi-kulti w ciemno, nicht war?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *