Nowa Kętrzyńska Rada Seniora wybrana – Magna Masuria

18 października odbyły się wybory do Kętrzyńskiej Rady Seniora. Spośród 24 kandydatów do rady wybrano 21 członków. Jej celem – jak podaje oficjalna strona Miasta Kętrzyn – jest reprezentowanie osób starszych, zamieszkałych w gminie miejskiej Kętrzyn, zapobieganie i przełamywanie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu seniorów, aktywizacja i integracja osób starszych, a także wspieranie różnego rodzaju aktywności. Rada Seniora ma charakter doradczy, konsultacyjny, choć nie wykluczone, żeby seniorzy podejmowali własne inicjatywy.

Skład Kętrzyńskiej Rady Seniora:
• Grzegorz Adamczak
• Marek Bartoszewicz
• Anna Dziemiańczuk
• Krzysztof Głusiec
• Halina Grochowska
• Maria Magdalena Kaliszewicz
• Waldemar Kuczyński
• Stanisław Kulas
• Krystyna Kiszczak
• Zofia Lachowska
• Grażyna Lipińska
• Genowefa Mać-Przytulska
• Janina Milewicz
• Halina Niewiadomska
• Lucjan Niziołek
• Zbigniew Nowak
• Jan Przewłocki
• Grażyna Turzańska-Giebień
• Zofia Werner
• Janina Maria Wilczek
• Stanisław Żach

22 thoughts on “Nowa Kętrzyńska Rada Seniora wybrana

 1. Jakim cudem nie wszedł pewniak na którego inni ludzie podpisy zbierali? A tak bardzo chciał. Mowa o byłym prezesie i byłym zastępcy kierownika sklepu w Komecu.

  1. Pewniak zrezygnował ponieważ jak napisał redaktor Johny z Info-Kętrzyn24
   „Andrzej M. zamieszkuje na stałe w miejscowości Martiany na ternie gminy Kętrzyn, o czym pisaliśmy przy słynnej już sprawie wykorzystywania pojazdu służbowego KTBS do celów nie służbowych. Oznacza, że nie jest mieszkańcem naszego miasta. Wprawdzie Andrzej M. w Kętrzynie posiada mieszkanie, w którym jednak nie zamieszkuje. Zgodnie z ⸹4 ust. 2 Statutu Kętrzyńskiej Rady Seniorów przyjętym uchwałą Nr XLIV/261/17 z 30 października 2017 r. „Kandydatami na członków Rady mogą być wyłącznie osoby, które zamieszkują na terenie Gminy Miejskiej Kętrzyn”.

 2. Jeśli to prawda to lipa z Andrzejem Michalskim .Stara się przynajmniej.Jeśli dobrze liczę to cztery płatne posady zmienił.A teraz fucha bez kasy i też niepowodzenie.Szkoda.Za to Ćwik mógł startować…

  1. Tak policzyć posady to pierwsza: prezes, później niby jakiś kierownik ośrodka Kętrzyńska Przystań (nie potwierdzone), zastępca (sprzedawca) kierownika sklepu Komec, i jednodniowy dyrektor ( z serniczkiem na powitanie) Sądu Rejonowego w Bartoszycach. CV bogate, można startować dalej.

 3. Panie Komar jeżeli Pan nie wie dlaczego zrezygnował Pan Andrzej to niech Pan nie zabiera głosu.
  O czym napisaliście że nie mieszka w Kętrzynie. A co materacem jesteście jego. Zacznijcie się interesować duzo lepszymi od niego. Należy pamiętać że karma wraca.

  1. Dowodem na zamieszkanie nie jest materac, tylko informacje z GPS które burmistrzowi Niedziółce przesłała Rada Nadzorcza KTBS.

   Prawdziwym powodem może być sprawa dla której napisano wcześniej w artykule:

   https://info-ketrzyn24.pl/wazny-temat-jednodniowy-dyrektor-sadu-w-bartoszycach/

   „Również przeciwko Andrzejowi M. toczą się do tej pory sprawy związane z mobbingiem i zastraszaniem pracowników na co wskazała z urzędu kontrola Państwowej Inspekcji Pracy… W najbliższy piątek, 1 października, przed Sądem rozpocznie się proces w sprawie warunkowego umorzenia postępowania w sprawie związków zawodowych w KTBS gdzie Andrzej M. przyznał się do winy i poddał się dobrowolnie karze. Jednak w świetle ostatnich wydarzeń strona oskarżająca rozpatrzy pociągnięcie go do pełnej odpowiedzialności karnej.”

 4. Jak już tak nazwiskami lecicie to dodajcie byłego komucha Pana Głuśca, lub też w rozumieniu ustawy o TW Pana Nowaka. Czy waszym zdaniem to są autorytety ?.

 5. Pan Michalski chwalił się że byłego Burmistrza KH „niby koleżka” zdradził, a potem robił co chciał. To jest perfidny człowiek, powiedział, że jest tak pewny siebie, że nikt mu nic nie zrobi, a jednak……

 6. Do Mieszkańca. Szanowny Panie Inicjały, które Pan przywołał przed moim nazwiskiem oznaczają, że byłem jakimś TW. Otóż komentarz Pana jest publiczny, co jest kłamstwem i wzywam do zamieszczenia publicznego wycofania się z tego komentarza. Jeżeli Pan tego nie uczyni wystąpię na drogę sądową. Jeżeli uważa Pan, że napisał prawdę proszę o publiczne przedstawienie dowodów, że byłem TW.

 7. Do „super” czy chodzi o Pana niby kierownika „załatwionego” przez ojca GK, przecież już Pan śp. nie żyje, jeszcze ma układy?

 8. Panie Zbigniewie Nowak ja tylko napisałem że Tylko Wojskowi jako skrut myślowy zgodnie z ustawą i jeszcze powinienem dodać i byli milicjanci są w tej radzie. To są autorytety ?. A tak na marginesie był Pan w PZPR ?.

  1. Szanowny Panie. Teraz nie ma co kombinować i ustanawiać nowe znaczenie skrótów. Przed zamieszczeniem publicznego komentarza trzeba swoje przypuszczenia sprawdzić i dopiero pisać. W rozumieniu ustawy, na którą się Pan powołuje, skrót TW oznacza „Tajny Współpracownik”, a nie „Tylko Wojskowy” . Natomiast faktu mojej przynależności, w okresie służby wojskowej do PZPR nigdy nie ukrywałem i jest to dla mieszkańców powszechna wiedza. Ponadto dodam, że w 2010 r. przeprowadziłem procedurę autolustracji, o czym wówczas, jako radny, poinformowałem publicznie na jednej z sesji Rady Miejskiej. Pańskiego tłumaczenia nie przyjmuję i jeżeli w dniu dzisiejszym nie zamieści Pan stosownych przeprosin za naruszenie moich dóbr osobistych, jutro złożę zawiadomienie do organów ścigania.

 9. Jeżeli Pan uważa że naruszyłem Pana dobra osobiste choć nie było to moim zamiarem to przepraszam i wycofuje się z wg Pana niestosownego twierdzenia.

 10. Przyjmuję Pańskie przeprosiny. Tu, Szanowny Panie nie chodzi o to, co ja uważam, ale o to, co jest prawdą, a co kłamstwem. Proszę zauważyć, że moje nazwisko Pan wymienia a swoje kryje. Pozdrawiam

 11. Tak to prawda schował się i nie ujawnia nazwiska , pewnie dawny czołowy działacz PZPR a może pracownik dawnego Farela? Ale w końcu przeprosił ale zabrakło odwagi cywilnej i podać nazwisko. Wstyd „mieszkaniec” !!!

  1. Ten portal daje taką możliwość ,aby nie ujawniać swoich danych o ile ktoś tego nie chce.
   Natomiast podanie swoich danych nie jest zadnym przejawem odwagi ,a jest wybór piszącego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *