ZDERZENIE RENAULT Z ŁOSIEM – Magna Masuria

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej W592, za miejscowością Martiany, w kierunku Giżycka. Kierujący ciężarowym renault zderzył się z łosiem. Siła uderzenia była tak duża, że auto zostało poważnie uszkodzone. Siedzący za kierownicą 22-latek na szczęście nie odniósł obrażeń. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drodze.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w środę (20.10.2021r.) około godz. 20:30 wówczas to oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem łosia. Z przekazanych informacji wynikało, że do zdarzenia doszło na trasie Kętrzyn-Giżycko tuż za miejscowością Martiany w gm. Kętrzyn. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze z Zespołu Ruchu Drogowego wstępnie ustalili, że kierujący pojazdem marki Renault Master, 22-letni mężczyzna minął miejscowość Martiany i jechał w stronę Giżycka. W pewnym momencie, na prostym odcinku drogi, z pobocza wprost pod nadjeżdżający samochód wybiegł łoś. Siła uderzenia była tak duża, że auto zostało poważnie uszkodzone. Na szczęście kierujący pojazdem nie odniósł obrażeń.

Policjanci apelują do kierujących, aby zachowali szczególną ostrożność w rejonach narażonych na wtargnięcie zwierząt na drogę. Zderzenie samochodu ze zwierzęciem bardzo często kończy się tragicznie, nie tylko dla tych stworzeń, ale i dla ludzi. Jeśli widzimy zwierzę przy drodze, należy zwolnić, a nawet zatrzymać się, włączyć światła awaryjne, aby ostrzec innych kierowców. Może nam to uratować życie, a na pewno uratuje życie biegnącego, nieświadomego zagrożenia zwierzaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *