PILNE: Zmiany w Radzie Powiatu Kętrzyńskiego – Magna Masuria

W czwartek (20.10.2021) w sali kominkowej Starostwa Powiatowego w Kętrzynie odbyła się XL Sesja Rady Powiatu w Kętrzynie, gdzie dokonało się kilku zmian w strukturach Rady. Powodem zmian była śmierć śp. Zdzisława Flisa w maju tego roku – oprócz sprawowania funkcji radnego należał również do Zarządu Powiatu Kętrzyńskiego.

Wolny wakat w Zarządzie Powiatu Kętrzyńskiego został uzupełniony przez radnego Mirosława Bobrowskiego, dotychczasowy wiceprzewodniczący Rady Powiatu. W tajnym głosowaniu 12 radnych opowiedziało się za jego kandydaturą do uzupełnienia składu zarządu, jeden głos był wstrzymujący, a 5 było przeciwko. Większością głosów były już wiceprzewodniczący Rady dołączył do Zarządu, a jego miejsce zajął radny Zbigniew Olenkowicz. Za jego kandydaturą na wiceprzewodniczącego Rady głosowało 13 radnych, jeden głos wstrzymujący, 4 przeciw. Miejsce w Komisji Rewizyjnej po radnym Zbigniewie Olenkowiczu zajął Leszek Szewczuk – uzyskał mandat radnego po śmierci śp. Zdzisława Flisa.

KOMENTARZ REDAKCYJNY: Sytuacja w Radzie Powiatu uległa diametralnej zmianie i można odnieść wrażenie roznoszącym się pogłoskom o coraz większym rozwozie starosty Michała Kochanowskiego z lokalnymi strukturami Prawa i Sprawiedliwości. Brak członków PiS w Zarządzie Powiatu daje do myślenia wielu członkom tej partii w regionie, a może nawet odbije się szerokim echem w województwie.

20 thoughts on “PILNE: Zmiany w Radzie Powiatu Kętrzyńskiego

 1. Nie tylko rozwód lokalnymi strukturami Prawa i Sprawiedliwości to jest wyraźny rokosz Kochanowskiego.
  Myślę, ze to już koniec grzania się w blasku PiS i koniec opwiadania w gminach powiatu o swoich dobrym przełożeniu na administrację rządową.

 2. To nie „Brak członków PiS w Zarządzie Powiatu daje do myślenia” a raczej uwiklanie kolejnego starosty w interesiki i zależności od lokalnych biznesów daje do myślenia wielu wyborcom w regionie. Oby to nie był strzał w swoje kolano Panie Starosto.

 3. Apel do Radnych Prawa i Sprawiedliwosci,aby więcej nie uczestniczyli w tej farsie jaką proponuje Kochanowski,mianowicie spotkania wszystkich Radnych przed każdą Sesją Rady Powiatu.
  Zdeciydowane i jednoznaczne przejscie do opozycji ,bo po dniu wczorajszym w Powiecie kętrzyńskim wladze sprawuje Aktywny Samorzad(lewicowo- liberalna grupa ludzi).

  1. To dlatego nawet w zdalnych sesjach „właściwie radni” mieli możliwość korzystania z biur i komputerów w urzedzie aby spotkania odbyły się przed radą. To wieloletnia metoda hecmanowska uzgodnić wszytkie uwagi przed rada i jest GITARRA.

 4. Bobrowski w zarządzie powiatu. No ładnie. Czym na to zasłużył? Jaką inicjatywą się wykazał? Jaki projekt uchwały przygotował?

   1. „Samiec alfa” hahaha nie rozśmieszaj. Nadęty bufon jedynie i plotkarz nr 1 w powiecie to się zgodzę. Że go jeszcze ludzie popierają?

 5. Czy to prawda, że w mieście znowu przybył nowy pracownik Straży Miejskiej , ciekawy jestem czy nie jest powiązany z układem rodzinnym „ćwirka”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *