DZIĘKI ZGŁOSZENIU OBYWATELSKIEMU ZATRZYMALI KIEROWCĘ Z PROMILAMI – Magna Masuria

DZIĘKI ZGŁOSZENIU OBYWATELSKIEMU ZATRZYMALI KIEROWCĘ Z PROMILAMI

0

Kętrzyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który chwilę wcześniej zagrażał bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. O sytuacji poinformował policję jeden ze świadków „niestabilnej” jazdy kierowcy.

W sobotę (07.08.2021r.) kwadrans przed godz. 7:00 oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony przez świadka, że na trasie Martiany –Kętrzyn kierujący audi na niemieckich numerach rejestracyjnych najprawdopodobniej jest pijany. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący jedzie od „prawej do lewej” i stwarza niebezpieczeństwo dla innych uczestników ruchu drogowego. Na wskazaną trasę natychmiast został wysłany patrol kętrzyńskiej drogówki, który zatrzymał pojazd oraz kierującego do kontroli. Przypuszczenia zgłaszającego potwierdziły się. Jak się okazało za kierownicą audi siedział kompletnie pijany mężczyzna. Badanie stanu trzeźwości 44-latka wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec gminy Barciany stracił prawo jazdy, a pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. Wkrótce mężczyzna odpowie przed sądem.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 2. Oprócz tego kierowca musi liczyć się z zakazem prowadzenia pojazdów i karą finansową.

Wyrazy uznania należą się osobie zgłaszającej, która w odpowiedni sposób zareagowała na zaobserwowaną na drodze sytuację i dzięki której zgłoszeniu kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu drogowego i nie zagraża już innym uczestnikom dróg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *