13 kwietnia 2021

info-Kętrzyn24

Najważniejsze informacje z ziemi kętrzyńskiej

Dziś sędziowie – jutro Ty

Dziś sędziowie – jutro Ty” pod tym hasłem w wielu miastach w Polsce odbyły się demonstracje w obronie niezależności sądów i sędziów. Uczestnicy nie zgadzają się z działaniami rządu i protestują przeciwko projektowi tzw. ustawy dyscyplinującej sędziów. Projekt tej ustawy jest pokłosiem wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. KRS i Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Również w Kętrzynie odbyła się demonstracja w obronie niezależności sądów i sędziów. Przed budynkiem Sądu Rejonowego w Kętrzynie zebrała się ponad setka osób, co może zdeprymować nieprzychylne komentarze kętrzyńskich trolli internetowych.

Przed budynkiem Sądu Rejonowego w Kętrzynie odbyła się demonstracja. Przyszło wbrew uszczypliwym komentarzom ponad setka osób.

W ramach protestu i panującej ciemności przed budynkiem Sądu odczytano VIII rozdział Konstytucji Rzeczypospolitej Polski o Sądach i Trybunałach. Po odczytaniu Konstytucji wszyscy protestujący ustawili się na schodach prowadzących do Sądu Rejonowego w Kętrzynie, zapalili świece, lampki w telefonach i zapalniczki, które unieśli do góry. Wszyscy wołali jednych chórem: “wolne sądy“.

Jedność ludzi z różnych środowisk przed sądem sprawiła, że jest jeszcze nadzieja na zmiany w Kętrzynie. Szkoda tylko, że tylu osób nie było na konsultacjach społecznych w sprawie budżetu na rok 2020 o czym jeszcze napiszemy.

5 thoughts on “Dziś sędziowie – jutro Ty

 1. Rzeczywiście byli tam różni ludzie, ale Ci ludzie, którzy dzisiaj byli przed Sądem Rejonowym wykazali swoją obecnością troskę o wolne sądy, niezawisłość sędziowską i wyrazili protest przeciwko projektowi tzw. ustawy dyscyplinującej. Szacunek dla tych, którzy czują odpowiedzialność i swoją obecnością przed sądem dali tego świadectwo.

 2. Hecman też tam był…? Że swoim kompanem, maczala z Barcian…? Obaj byli ubrani w koszulki z napisem konstytucja….?

 3. Zajrzałem na BIP miasta i zobaczyłem, że rozstrzygnięty został konkurs na dyrektora Centrum Usług Wspólnych. Konkurs wygrała Monika Lewandowska żona wicestarosty kętrzyńskiego I co wy na to?

  1. Według Niedziółki, ma wymagane kwalifikacje.
   1) Jest spoza Kętrzyna.
   2) Mąż kandydował do rady powiatu ze zorganizowanej grupy Aktywny Samorząd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *