Dziś sędziowie – jutro Ty – Magna Masuria

Dziś sędziowie – jutro Ty” pod tym hasłem w wielu miastach w Polsce odbyły się demonstracje w obronie niezależności sądów i sędziów. Uczestnicy nie zgadzają się z działaniami rządu i protestują przeciwko projektowi tzw. ustawy dyscyplinującej sędziów. Projekt tej ustawy jest pokłosiem wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. KRS i Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

Również w Kętrzynie odbyła się demonstracja w obronie niezależności sądów i sędziów. Przed budynkiem Sądu Rejonowego w Kętrzynie zebrała się ponad setka osób, co może zdeprymować nieprzychylne komentarze kętrzyńskich trolli internetowych.

Przed budynkiem Sądu Rejonowego w Kętrzynie odbyła się demonstracja. Przyszło wbrew uszczypliwym komentarzom ponad setka osób.

W ramach protestu i panującej ciemności przed budynkiem Sądu odczytano VIII rozdział Konstytucji Rzeczypospolitej Polski o Sądach i Trybunałach. Po odczytaniu Konstytucji wszyscy protestujący ustawili się na schodach prowadzących do Sądu Rejonowego w Kętrzynie, zapalili świece, lampki w telefonach i zapalniczki, które unieśli do góry. Wszyscy wołali jednych chórem: „wolne sądy„.

Jedność ludzi z różnych środowisk przed sądem sprawiła, że jest jeszcze nadzieja na zmiany w Kętrzynie. Szkoda tylko, że tylu osób nie było na konsultacjach społecznych w sprawie budżetu na rok 2020 o czym jeszcze napiszemy.

5 thoughts on “Dziś sędziowie – jutro Ty

 1. Rzeczywiście byli tam różni ludzie, ale Ci ludzie, którzy dzisiaj byli przed Sądem Rejonowym wykazali swoją obecnością troskę o wolne sądy, niezawisłość sędziowską i wyrazili protest przeciwko projektowi tzw. ustawy dyscyplinującej. Szacunek dla tych, którzy czują odpowiedzialność i swoją obecnością przed sądem dali tego świadectwo.

 2. Hecman też tam był…? Że swoim kompanem, maczala z Barcian…? Obaj byli ubrani w koszulki z napisem konstytucja….?

 3. Zajrzałem na BIP miasta i zobaczyłem, że rozstrzygnięty został konkurs na dyrektora Centrum Usług Wspólnych. Konkurs wygrała Monika Lewandowska żona wicestarosty kętrzyńskiego I co wy na to?

  1. Według Niedziółki, ma wymagane kwalifikacje.
   1) Jest spoza Kętrzyna.
   2) Mąż kandydował do rady powiatu ze zorganizowanej grupy Aktywny Samorząd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *