W Barcianach dopiero zaczynają płacić medialne faktury? – Magna Masuria

W Barcianach dopiero zaczynają płacić medialne faktury?

11

Faktury, faktury, faktury… Firmy tworzące Tygodnik Kętrzyński nie mają umiaru… Tym razem chodzi o firmę N-Media Bożena Majchrzak, która od lutego 2019 roku otrzymała od Gminy Barciany prawie 40 tysięcy złotych na: kampanie edukacyjne, publikacje materiałów prasowych oraz na zamieszczanie informacji i wydarzeń kulturalnych. Ile to miesięcznie? Aż 4 tysiące złotych?

Radni gminy uważają, że Tygodnik Kętrzyński pracuje na zlecenie Pani Wójt Marty Kamińskiej i „HEJTUJE” radnych będących w opozycji?

Ogłoszenia prasowe w Tygodniku Kętrzyńskim są droższe od ogłoszeń w Gazecie Olsztyńskiej

porównaliśmy ceny z Barcian z cenami Gazety Olsztyńskiej, które otrzymaliśmy z Biura Reklamy Gazety Olsztyńskiej

Na listopadowej i grudniowej sesji Rady Gminy Barciany radni poruszali temat wydatków przeznaczanych przez panią wójt na Tygodnik Kętrzyński. Byłem na grudniowej sesji rady gminy i słysząc te kwoty złapałem się za głowę. Czy aż tyle ma kosztować „parasol ochronny”? Przecież to jest marnotrawienie pieniędzy publicznych. Zamiast przeznaczania takiej kwoty na gazetkę, której redaktor obraża ludzi ujawniających prawdę mówiąc „goń się pajacu” lub ich straszy mówiąc “masz w mordę”, lepiej te pieniądze przeznaczyć na potrzeby mieszkańców.

Zaproponuję pani wójt własną ofertę, w której ogłoszenia, informacje i wydarzenia kulturalne, na łamach Info-Kętrzyn24.pl, będą umieszczane ZA DARMO. Za pozostałe materiały, 10 razy mniejsza kwota. Nie będzie już wysokich kosztów a Gmina Barciany przestanie płacić swoisty „HARACZ”.

11 thoughts on “W Barcianach dopiero zaczynają płacić medialne faktury?

  1. Panie redaktorze jeśli był pan wczoraj w Barcianach to niech pan powie jak to było z tym Majchrzakiem, że nie dali mu głosu.

    1. ja także byłem na tej sesji. Ustalony porządek obrad nie przewidywał zabieranie głosu przez przedstawicieli mediów. Ci mogą obserwować, notować , fotografować, nagrywać ale zabierać głosu nie mogą. I słusznie. Pani przewodnicząca świetnie sobie radzi z prowadzeniem obrad i słusznie nie udzieliła głosu panu Majchrzakowi.

  2. Zaraz, zaraz. Ale to chyba nie jego wina, że tyle „wyrwał”? Raczej ktoś poszedł na ten układ? Chyba przed realizacją padły jakieś kwoty, no chyba że redaktorek wziął je z kosmosu. Może mi ktoś wyjaśnić o co tu biega? Bo jeżeli myślę jak myślę, to kto inny powinien być na zdjęciu 😉

  3. Parasol ochronny też swego czasu był w tym w gminie Ketrzyn. I hejt na radnyCh którzy nie głosowali tak jak chciał Wojt. Obecny Wojt. Słyszałam że to też średnio ok 1200 miesięcznie ale czy to prawda. Mógłby ktoś mądry to sprawdzic

  4. Panie Redaktorze. bardzo dobrze, że Pan ujawnia ile Tygodnik Kętrzyński ciągnie z samorządów. Przecież pani wójt Kamińska nie płaci z własnej kieszeni. W Kętrzynie radni AS krzyczeli ile to kosztowała propaganda za pana Hećmana, a sami płacą jeszcze więcej. Niebawem dowiemy się ile z kasy miasta wyciągnął TK. Ale sprawa wydatków na ogłoszenia i inne materiały powinny zainteresować radnych, bo to oni zostali wybrani, by pilnować naszego grosza i nie pozwalać wójtom czy burmistrzom na szastanie kasą na lewo i prawo.

  5. Ciekawy jestem z telewizją spółdzielczą KTK czy jest samofinansująca sie czy Arkadiusz Książek dokłada do interesu?
    Czas sie przyjrzeć , a co na to Rada Nadzorcza pod przewodnictwem Piskorza?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *