Tajemnicza przesyłka z Sajgonu – Magna Masuria

Kętrzyńska policja otrzymała 17 grudnia ok. godz. 13.00 informację od dyrekcji Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kętrzynie o podejrzanej przesyłce listowej. Otworzył ją jeden z pracowników i stwierdził obecność niezidentyfikowanego materiału biologicznego.

– W środku znaleziono też m.in. kartkę z napisem „Pozdrowienia z podróży”. Przesyłka była anonimowa. Na pocztowym stemplu był Sajgon – informuje st. sierż. Anna Baluta z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie.

Na miejscu natychmiast oprócz policji pojawili się kętrzyńscy strażacy. – Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące potencjalnie niebezpiecznego materiału biologicznego. Nasi strażacy zabezpieczyli miejsce i przesyłkę. Z budynku ewakuowano 32. osoby. Pięć, które miało bezpośredni kontakt z przesyłką odizolowano w środku – mówi kpt. Kamil Golon, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie.

Na miejscu pojawiła się również Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemicznego PSP z Olsztyna oraz inspektor sanitarny MSWiA. Funkcjonariusze zabezpieczyli materiał i wywieźli do laboratorium. Tam zostaną przeprowadzone badania, które wskażą charakter podejrzanego materiału. Odizolowane osoby oraz pomieszczenia zostały poddane dezynfekcji.

źródło: Gazeta w Kętrzynie
źródło zdjęcia: W. Caruk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *