EL. EURO 2024: Pokonać Mołdawie – Magna Masuria

EL. EURO 2024: Pokonać Mołdawie

0

Mołdawscy kibice nie mają łatwego zadania przed sobą, gdy ich drużyna dzis wieczorem [20.06.2023] zmierzy się z reprezentacja Polski. Historia sukcesów reprezentacji Mołdawii nie jest imponująca – nigdy nie udało im się zakwalifikować do Mistrzostw Europy ani Mistrzostw Świata. Dodatkowo, ich wyniki w kwalifikacjach do tych turniejów nie są zachęcające. Od października 2011 roku wygrali tylko jedno spotkanie – z Andorą w 2019 roku. Od tego czasu doświadczyli ośmiu porażek i dwóch remisów. Mimo to, może warto wziąć pod uwagę fakt, że te dwa punkty zostały zdobyte na początku obecnej kampanii kwalifikacyjnej, zanim przyszła sobotnia porażka 0:2 z Albanią. Istnieje również niewielka nadzieja dla Mołdawian, ponieważ wcześniej zremisowali z Polską w 2013 roku, chociaż ponieśli porażki w pozostałych pięciu bezpośrednich meczach.

Polska natomiast przyjedzie do Kiszyniowa podbudowana piątkowym zwycięstwem 1:0 nad Niemcami. To był ważny mecz dla Jakuba Błaszczykowskiego, który zakończył swoją reprezentacyjną karierę, a jedyną bramkę zdobył Jakub Kiwior z Arsenalu. Jednak Biało-Czerwoni nie rozpoczęli najlepiej swojej kampanii kwalifikacyjnej do Euro, ponieważ doznali nieoczekiwanej porażki z Czechami, a następnie wygrali 1:0 z Albanią.

Choć grupa eliminacyjna, w której znajduje się Polska, nie jest najtrudniejsza, Biało-Czerwoni będą rozczarowani, jeśli nie zdołają zakwalifikować się do przyszłorocznych Mistrzostw Europy w Niemczech. Byłoby to piąte z rzędu ich wystąpienie na tym turnieju. Z pewnością będą dążyć do zbliżenia się do tego celu, zwłaszcza że Mołdawia nigdy nie pokonała drużyny sklasyfikowanej na 23. miejscu, jakim jest obecnie Polska, lub wyżej.

Choć szanse Mołdawii wydają się być niewielkie, nie można zapominać o niespodziankach, jakie futbol potrafi zgotować. W piłce nożnej wszystko może się zdarzyć, a czasami słabsze drużyny potrafią zaskoczyć faworytów. Trzymamy kciuki za Biało-Czerwonych i czekamy na emocjonujące widowisko na boisku.

Poczatek spotkania o 20:45 na Stadionul Zimbru w Kiszyniowie, Mołdawia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *