forBET IV liga: Piłkarze Granicy wyrwali punkt w końcówce… – Magna Masuria

forBET IV liga: Piłkarze Granicy wyrwali punkt w końcówce…

0

W sobotnie [19.08.2023] popołudnie, miłośnicy piłki nożnej zgromadzili się na stadionie w Jezioranach, by śledzić starcie pomiędzy drużynami DKS-u a Granicą Kętrzyn. Mimo niezbyt przyjaznej pogody, z termometrami wskazującymi ponad 30 stopni Celsjusza w momencie rozpoczęcia meczu, zarówno miejscowi fani, jak i ci przybyli z daleka Kętrzyna, zostali nagrodzeni widowiskowym spotkaniem, które zakończyło się wynikiem 2:2. To nie tylko rezultat cieszący obie strony, ale również potwierdzenie charakteru i determinacji zawodników, którzy do ostatnich chwil walczyli o zwycięstwo.

Od pierwszych minut meczu, gospodarze starali się narzucić swój styl gry. W 7. minucie, doskonałą okazję do zdobycia bramki miał Mahamadou Bah, lecz świetna interwencja Mateusza Paplińskiego sprawiła, że piłka nie znalazła drogi do siatki. Przez kolejne minuty obie drużyny intensywnie atakowały, lecz dobrymi interwencjami odznaczali się bramkarze oraz obrońcy obu drużyn. Dopiero w 43. minucie padł pierwszy gol, a na listę strzelców wpisał się Damian Oracz pakując piłkę do siatki po dobrej wrzutce z rzutu rożnego.

Po zmianie stron to gospodarze podkręcili temp gry i szybko zdołali wyrównać. W 47. minucie, Kaisei Hioki wykorzystał sytuację sam na sam i pokonując Paplińskiego. Z każdą kolejną minutą gospodarze zyskiwali przewagę nad zespołem Granicy i szukali okazji do podwyższenia wyniku. Niestety w 75. minucie Hubert Radzik po dogranej piłce z lewej strony boiska pewnie pakuje piłkę do siatki.

Objęcie prowadzenia przez dobromiejski zespół spowodowało, że zawodnicy Granicy zmobilizowali się i rozpoczęli walkę o wyrwanie choćby punktu. Do ostatniego gwizdka podopieczni Fedoruka kontynuowali ataki szukając szansy na wyrównanie, która nadeszła aż w 95. minucie spotkania. Łukasz Swacha-Sock dograł piłkę do Seweryna Strzelca, który strzelił w kierunku bramki w pierwsze tempo. Futbolówka odbiła się od blokującego uderzenie obrońcy DKS-u przez co piłka wpadła do bramki, ustalając ostateczny wynik 2:2. Po wznowieniu gry przez gospodarzy sędzia zakończył spotkanie.

Kolejne wyzwanie już wkrótce. Za tydzień na boisku przy ul. Bydgoskiej 20 w Kętrzynie zagoszczą zawodnicy Olimpii II Elbląg. Zawodnicy Granicy Kętrzyn wyjdą do meczu z trenerem Adamem Fedorukiem siedzącym na trybunach – otrzymał on czerwoną kartkę w meczu z DKS-em.

DKS DOBRE MIASTO 2:2 (0:1) GRANICA KETRZYN
Hioki 47′; Radzik 75′ – 43′ Oracz; 90’+5 Strzelec  

SKŁAD: Papliński, B. Czerniakowski, Zapałowski, Leszczenko, Turczyn [Ł. Swacha-Sock], Błędowski, Zawalich, M. Swacha-Sock, Strzelec, Policha [Telychko]

Pozostałe wyniki 3. kolejki forBET IV ligi:

Polonia Iłowo 0-2 Tęcza Biskupiec
Motor Lubawa 1-0 Mazur Ełk
Olimpia II Elbląg 3-1 Constract Lubawa
Jeziorak Iława 3-0 Olimpia Olsztynek
Rominta Gołdap 2-1 Polonia Lidzbark Warmiński
Znicz Biała Piska 3-1 Mamry Giżycko
Mrągowia Mrągowo 1-0 Stomil II Olsztyn

Tabela forBET IV ligi po 3. kolejce

1. Znicz Biała Piska
2. Olimpia II Elbląg
3. Tęcza Biskupiec
4. Motor Lubawa
DKS Dobre Miasto
6. GRANICA KĘTRZYN
7. Rominta Gołdap
8. Mamry Giżycko
9. Mazur Ełk
10. Mrągowia Mrągowo
11. Jeziorak Iława
12. Polonia Lidzbark Warmiński
13. Constract Lubawa
14. Olimpia Olsztynek
15. Polonia Iłowo
16. Stomil II Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *