GIŻYCKO: Giżyckie Dni Oldtimerów powracają! – przed nami IX Edycja – Magna Masuria

Po dłuższej przerwie powracają Giżyckie Dni Oldtimerów! IX edycja tego wyjątkowego wydarzenia odbędzie się weekend 28-30 czerwca 2024 roku. Organizatorzy zapraszają wszystkich do podziwiania najpiękniejszych jednostek pływających po Wielkich Jeziorach Mazurskich.

Piękne, majestatyczne, te mniejsze i większe, ale jak uważają ich właściciele – wszystkie „z duszą”. Zabytkowe jachty – zarówno starsze, jak i nowsze, ale nazywane oldtimerami, ponownie zawitają do Giżycka. Będzie można je nie tylko podziwiać na przystani, ale również wejść na pokład i zwiedzić. Oprócz tego przewidziano koncerty szantowe i wiele innych atrakcji.

Program IX Giżyckich Dni Oldtimerów

Piątek, 28 czerwca

12:00 – 18:00 – Przybycie Oldtimerów do portu Ekomarina.

18:00 – 22:00 – Zwiedzanie jednostek przybyłych na zlot.

Sobota, 29 czerwca

9:30 – 11:00 – Konkurs na „Najsympatyczniejszą jednostkę GDO 2024” przy stanowisku polowym GRH 147 Pułku Piechoty „Gwardia Twierdzy Boyen”.

11:00 – 13:00 – Oficjalne otwarcie IX GDO 2024, przedstawienie jachtów i ich kapitanów, zbiórka pieniędzy na leczenie Piotrusia Szpilki, wystrzał armatni w wykonaniu GRH 147 Pułku Piechoty „Gwardia Twierdzy Boyen”.

13:00 – 16:00 – Parada jednostek wzdłuż giżyckiego molo i regaty w klasie OLDTIMER.

16:00 – 23:00 – Zwiedzanie zabytkowych jachtów.

20:00 – 22:00 – „Oldtimery dla Piotrusia” – koncert szantowy w wykonaniu zespołu „Druga Wachta” Macieja Bossowskiego, zdobywcy Grand Prix i „Wielkiej Kopyści” na tegorocznym Festiwalu Piosenki Żeglarskiej „Kopyść” w Białymstoku, zbiórka pieniędzy na leczenie Piotrusia Szpilki.

21:30 – 23:00 – Prezentacja pełnego ożaglowania jednostek w świetle reflektorów, iluminacje świetlne oraz projekcje na żaglu filmu promującego port.

Niedziela, 30 czerwca

10:00 – 12:00 – Prezentacja Oldtimerów w porcie, zwiedzanie jednostek.

12:00 – 14:00 – Uroczystość zakończenia IX GDO 2024, wręczenie nagród trzem najsympatyczniejszym jednostkom Oldtimer i zwycięzcom regat w klasie Oldtimer, nadanie jednemu z jachtów tytułu Honorowej Jednostki Flotylli Miasta Giżycka.

Atrakcje i Wydarzenia Towarzyszące

Podczas IX Giżyckich Dni Oldtimerów będzie można nie tylko podziwiać piękne jednostki, ale również uczestniczyć w różnorodnych atrakcjach. Szczególną uwagę zwraca koncert zespołu „Druga Wachta” oraz wieczorne iluminacje i projekcje na żaglach. Wydarzenie to jest również okazją do wsparcia szlachetnej inicjatywy – zbiórki pieniędzy na leczenie Piotrusia Szpilki.

Zapraszamy serdecznie do Giżycka na to wyjątkowe wydarzenie, gdzie tradycja żeglarstwa spotyka się z nowoczesnością, a piękne oldtimery przypominają o bogatej historii żeglugi na Wielkich Jeziorach Mazurskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *