MRĄGOWO: Drugie Eliminacje 11. edycji Żeglarskiego Grand Prix Warmii i Mazur – Magna Masuria

MRĄGOWO: Drugie Eliminacje 11. edycji Żeglarskiego Grand Prix Warmii i Mazur

0

W najbliższy weekend 15-16 czerwca 2024 roku rozpoczną się drugie eliminacje  11. edycji Żeglarskiego Grand Prix Warmii i Mazur – Arkodach&Centrum Budowlane Mrągowo Cup. Po otwarciu sezonu i pierwszej imprezie z cyklu Pucharu Polski Jachtów Kabinowych, tym razem na mrągowskim akwenie zobaczymy m.in. klasę FINN czy młodzież startującą na 420.

– W zeszłym roku świętowaliśmy 10-lecie cyklu, a w tym roku mamy okrągły jubileusz powstania naszego stowarzyszenia. Jestem wdzięczny zarówno wszystkim sponsorom, którzy przez te lata wspierali nas w każdy możliwy sposób, jak również zawodnikom; tym przyjeżdzającym za każdym razem do Mrągowa oraz naszym mrągowskim żeglarzom, zawsze chętnie reprezentującym nasze barwy i promującym miasta na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej – mówi Prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego „CZOS”.

Drugie w tym roku regaty eliminacyjne ŻGP Warmii i Mazur zostaną rozegrane w czterech klasyfikacjach: jachtów otwartopokładowych, kabinowych,Open i windsurfing. Dodatkowo zostaną sklasyfikowani zawodnicy klasy FINN oraz młodzież startująca w klasie 420 dzięki zaangażowaniu Mrągowskiego Ośrodka Sportowego „BAZA”

Zapisy do regat odbywają się głównie drogą elektroniczną. Biuro regat pozostaje jednak otwarte by w szczególnych przypadkach pomóc uczestnikom i przyjezdnym gościom. Wpisowe do zawodów wynosi 100 zł od osoby dorosłej (w przypadku klasy 420 koszt uczestnictwa to 100 zł od łódki). Ceremonia otwarcia została zaplanowana na 11.00 na plaży przy Ekomarinie, a godzinę później rozpocznie się pierwszy wyścig.

Ponownie podczas wydarzenia będą towarzyszyć uznani rysownicy z Polski, którzy w ramach II Ogólnopolskiego Pleneru Rysunku Satyrycznego będą w sobotę dla przybyłych żeglarzy i kibiców rysować karykatury.\

Plan regat

Sobota 15 czerwca 2024r.

8.00 – 11.00 Zapisy do regat – biuro regat
11.00 Uroczyste otwarcie regat – port plaża miejska (przy Ekomarinie)
11.15 Odprawa sterników
12.10 Start do regat
19.30 Kolacja żeglarska, Pensjonat Wileński w Mrągowie

Niedziela 16 czerwca 2024r.

Start do regat według komunikatu sędziego – biuro regat
13.00 Oficjalne zakończenie regat – port przy plaży miejskiej (przy Ekomarinie)
15.00 Wspólne oglądanie meczu EURO Polska-Holandia

Partnerzy cyklu: Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Powiat Mrągowski, Gmina Miasto Mrągowo, Gmina Mrągowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *