GIŻYCKO: Policjanci podsumowują weekend na drogach powiatu – Magna Masuria

GIŻYCKO: Policjanci podsumowują weekend na drogach powiatu

0

Nadmierna prędkość, wyprzedzanie na przejściu dla pieszych oraz nietrzeźwy motorowerzysta to bilans minionego weekendu na drogach powiatu.

Nietrzeźwy motorowerzysta został zatrzymany do kontroli w niedzielę (20.02.2022 r.) w m. Staświny gm. Miłki. Od kierującego było czuć zapach alkoholu, badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu danych kierowcy okazało się także, że ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, który obowiązuje do marca 2023 roku. Mężczyzna nie uniknie odpowiedzialności za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie zakazu sądowego.

Natomiast wysoki mandat będzie musiała zapłacić kierująca hyundaiem, która na przejściu dla pieszych wyprzedziła inny pojazd. Kierująca jechała w kierunku Węgorzewa i nie kwestionował swojego zachowania. Policjanci nałożyli na kierującą 1500 złotych mandatu oraz otrzymała 10 punktów karnych. Wysokie mandaty otrzymali również kierowcy, którzy przekroczyli znacznie dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. 4 kierowców przekroczyło prędkość o ponad 30 km/h, co skutkowało karą w wysokości po 800 złotych dla każdego kierowcy.

Policjanci z drogówki apelują o rozsądek i ostrożność za kierownicą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *