II rok rządów Niedziółki [ZAPOWIEDŹ] – Magna Masuria

Wielkimi krokami zbliża się druga rocznica rządów Niedziółki jako burmistrza Kętrzyna. W związku z tym postanowiliśmy sprawdzić, co dokonał Niedziółka wraz ze swoimi „specjalistami” przez ostatnie dwa lata, co zmieniło się w Kętrzynie i obiektywnie ocenimy jaka przyszłość czeka Kętrzyn w najbliższych latach. Czy będzie to miasto, które ruszyło do przodu? Czy nadal panuje zastój? Czy może pogłębia się kryzys ekonomiczny?

Serdecznie zapraszamy na szeroki artykuł, który pojawi się w najbliższy czwartek.

33 thoughts on “II rok rządów Niedziółki [ZAPOWIEDŹ]

 1. Niedziółka nic nie zrobił prócz tego że ze swoimi przydupasami pieniedzy publicznych naszarpał .Szkoda słów porażka jakaś. Oby radni ponownie nie dali mu wotum zaufania .

 2. Jak to się w ogóle mogło stać, że wygrał (wprawdzie nieznacznie) z samorządowcem z krwi i kości Krzysztofem Hećmanem? W dużym stopniu zadecydowała tuba propagandowa przedstawiająca Hecmana w złym świetle. Wszystkie jego przedsięwzięcia, dzisiaj znakomicie służące mieszkańcom, poddane nieustającej krytyce. Bez cienia obiektywizmu. Proszę przejechać się przez miasto. Wszędzie widać rękę Hećmana. Wszędzie. Wszystkie zarzuty okazały się nieprawdziwe. I co?

 3. Len i nierób to Niedziółka i jego Ćwirek.Tylko duzo obiecuje i nic wiecej.Jak najszybciej trzeba odwołać tego dziadeczka nieudacznika !!!!

 4. Ja myślę, że jeśli to miasto ma jeszcze jakoś funkcjonować to PiS musi mieć swojego wiceburmistrza, żeby pilnował poczynań Niedziółki. W tej chwili nikt go nie kontroluje, a Wróbel robi co chce. Uczy się samorządu kosztem mieszkańców i promuje swoją osobę. Jak tak nie stanie się to kolejne trzy lata będą już nie do odrobienia. Duża odpowiedzialność teraz ciąży na PiSie

  1. Żeby to miasto mogło funkcjonować trzeba zrobić referendum. Odwołać powinno się również Radę Miasta która w praktycznie niezmiennym kształcie funkcjonuje od 20 lat.

 5. Panie redaktorze to może nich pan szybko ogarnie to referendum i sam wystartuje w wyborach na burmistrza. Bardzo jestem ciekaw jaki ma pan pomysł na Kętrzyn?

  1. Zdziwiłaby się pani, że gdyby obecną władza miałaby choć w jakiejś tam części moje podejście do pracy, pracowitość i samodyscyplinę w pracy to Kętrzyn byłby piękniejszym miastem. Osobiście nie czuję aż takiej potrzeby by być burmistrzem po potrafię ocenić relanie czy poradziłbym sobie na takim stanowisku czy nie. Podchodząc realnie wolałbym zdobywać doświadczenie poczynając od najniższych stanowisk w urzędzie czy samorządzie aby czerpać doświadczenie i wychwytywać dobre rzeczy. To się nazywa rzwtelna praca, a bycie spadochroniarzem dla mnie nie daje satysfakcji. Pozdrawiam.

   1. Jakie to dziwne, że komentarz z innym zdaniem, niż proponowana linia jest od razu torpedowany przez pana i innych komentujących. Pytanie brzmiało jaki ma pan pomysł na Kętrzyn? Czy jest pan pracowity, z samodyscypina i innymi przymiotami to chyba za bardzo znaczenia nie ma. Można krytykować, tylko uważam, że trzeba mieć do zaproponowania coś od siebie.

    1. Kto torpeduje ten torpeduje. Wytłumaczę to tak, mam plan, ale będę nim się dzielił jeżeli będę startował w wyborach samorządowych, ale od razu zaznaczę będzie on wizją długoletnia patrzącą co będzie z Kętrzynem nie za rok czy za dwa, ale nawet za dziesięć czy dwadzieścia lat. Mam nadzieję satysfakcjonuje panią ta informacja. Możliwe że potrzeba jest udzielenia takiej odpowiedzi aby po szydzić z mojej osoby w innych mediach, ale jak to się mówi „prawda sama się obroni”

     1. a co ma piernik do wiatraka? Nie wiem w jakich mediach z pana szydza, ale chyba nie mam z tym nic współnego. Trochę mnie dziwi pana agresja. a z tego co widziałam za bardzo poparcia pan nie miał startując w wyborach.

     2. I widzi pani, nawet pani nie rozróżnia sarkazmu od agresji. I tu jest pani bolączka, bo szybką krytyka i krzyk że biją. Pozdrawiam i zakańczam dyskusje.

  2. Po referendum, mam nadzieję, że udanym dowiesz się w swoim czasie.
   Obecna władza jest od rządzenia, opozycja od merytorycznej krytki.

 6. Pani wa jest pani wielką ignorantką. Miasto się zwija, trzeba zacząć działać, a nie szukać pretekstu, żeby przywalić redaktorowi. On wykonuje swoją prace i pokazuje absurdy i nieróbstwo tej władzy. Pozdrawiam.

  1. A cóż pani ma do zaoferowania, że się tak wymądrza? Może pani współpracuje z tą władzą, że tak alergicznie reaguje pani na krytykę?

   1. ja nic, dlatego nie bawię się w krytykanta, jak obecni tutaj. To bardzo proste. Masz pomysły: działaj, zarażaj innych swoimi pomysłami, startuj w wyborach, żeby mieć wpływ, angażuj sie jako mieszkaniec składając wnioski do budżetu czy biorąc udział w komisjach. Nie masz pomysłu: nie krytykuj, wyjedź z tego miasta, zamieszkaj w innym mieście, kraju…. A obecna władza, cóż, ja jej nie wybierałam.

    1. Powiem szczerze zastanawiam się czy pani serio tak myśli czy prowadzi pani jakiś zbiorowy żart? Zabrania pani wolności słowa czyli łamanie konstytucji, ewidentne. Krytyka jest potrzebna. Myśli też pani że każdego stać na od takie opuszczenie miasta i wyjechana gdzieś? Nie wiem w jakiej pani rzeczywistości mieszkam, ale powiem wprost niech pani zejdzie na ziemię.

 7. A co sie stało? Jakieś zmiany nastapiły na stanowisku Naczelnika Oswiaty ?
  NIe widac Zecerowej a widniej P.O. Kopeć.
  To Niedziółka sięga po kadry doswiadczone pana Hećmana?

  1. Niedziółce chyba pali się grunt pod nogami bo sięga po starą i doświadczoną gwardię Hećmana – K. Kopeć, H. Kuriata, kogo następnego poprosi o pomoc w zarządzaniu miastem ? Nietrzeba, Jańczuk, Popławski, Litwinowicz, Iwaniuk, Degórski… W sumie ma dużo do stracenia. Tonący brzytwy się chwyta….

 8. Do Pani WA : zachowuje się Pani jak piąta kolumna burmistrza, niech Pani przestanie jątrzyć i pouczać, udzielać wskazówek. Jest Pani osobą powiązaną z tą władzą, więc proszę zamilczeć bo może społeczeństwo dowiedzieć się kim szanowna Pani jest i co wtedy?, będzie wstyd.

 9. Ja ciągle przywołuję wypowiedzi JKM, że społeczeństwo w większości nie jest mądre (mówiąc delikatnie). I to społeczeństwo bardzo łatwo daje się omamić rozmaitym hochsztaplerom. Im bardziej bezczelny taki hochsztapler tym większe ma szanse na wygraną w wyborach. Nie ma żadnego znaczenia czy ktoś ma wspaniałe pomysły. Obiecać, obiecać wszystko. A po wyborach ludzie zapominają. W gminie Barciany kandydatka obiecała np. zlikwidować zbędne koszty zarządzania jednostkami gminnymi (rady nadzorcze itd.) Przecież to oznaczało likwidację spółki gminnej. Zresztą bardzo słuszny postulat. I co się stało po dwóch latach? Spółka obrosła jak nigdy dotąd. Prezes z Kętrzyna. Członkowie rady nadzorczej z Olsztyna i Kętrzyna. Dwie prokurentki w tak maleńkiej spółce. A obsada urzędu gminy? To bodajże 29 „urzędników”. Chyba rekord wszechczasów w gminie Barciany. Kto dzisiaj pamięta o obietnicach. Za trzy lata przyjdą nowe wybory i będzie znowu to samo.

 10. W tak małej Gminie jak Barciany prawie 30 urzędników pracujących w Urzędzie, to o ile wzrosły koszty utrzymania tegoż Urzędu !?
  Spółka ZGK zoo,wydaje się ,że po zmianach zaczyna działać racjonalnie.

 11. Rysiek zwolnił ludzi doświadczonych a teraz ma za swoje.
  Zreszto jak sam mówił jest „najemnikiem” dla niego tylko kasa sie liczy.
  Może ketrzyski PIS sie obudzi i zobaczy, że jest robiony w konia przez takie działania Maćka.

 12. Zgadzam się z wpsiami powyższymi. Dziwie się , że już minęły 2 lata i ketrzynski PIS daje sie wodzić za nos, ale my wyborcy ich rozliczymy.
  A co pan radny Ćiwk nie może zastąpić Macieja.
  W czym jest gorszy nasz ketrzyniak pan Ćwik?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *