PODSUMOWANIE TYGODNIA: 12-18.10.2020 – Magna Masuria

Witamy ponownie w naszym cotygodniowym formacie “PODSUMOWANIE TYGODNIA”, w poniższym artykule przedstawimy najważniejsze wydarzenia jakie miały miejsce w poprzednim tygodniu. Jest to nowy format, który będzie nam towarzyszył w każdy poniedziałek. Poniżej w skrócie przedstawimy każde ważniejsze wydarzenie jakie miało miejsce w Powiecie Kętrzyńskim, niektóre z nich opisaliśmy w szerszych artykułach.

15 PAŹDZIERNIKA Przewodniczący Rady Miejskiej w Kętrzynie, Rafał Rypina, poinformował o ponownej debacie nad Raportem o stanie Gminy Miejskiej Kętrzyn za rok 2019, co prawdopodobnie wiąże się z podjęciem Uchwały o udzieleniu wotum zaufania dla burmistrza Niedziółki – szczegóły w artykule: RADNI PONWONIE ZAGŁOSUJĄ NAD WOTUM ZAUFANIA

16 PAŹDZIERNIKA Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie informuje za pośrednictwem mediów społecznościowych o zamknięciu siłowni przy ul. Stanisława Moniuszki 1 oraz ul. Kazimierza Wielkiego 12A do odwołania, co spotkało się z krytyką ze strony mieszkańców Kętrzyna.

Również tego samego dnia odbyła się manifestacja mieszkańców Kętrzyna pod Ratuszem Miejskich pod hasłem „KĘTRZYN BEZ MASECZEK” – szczegóły w artykule: KĘTRZYN BEZ MASECZEK

17 PAŹDZIERNIKA w Kinie „Gwiazda” odbył się XVI Ogólnopolski Przegląd Piosenki KRYSZTAŁOWA NUTA. Zwyciężyła Kinga Hornik, nasza reprezentantka Ola Jeznach zajęła drugie miejsce.

18 PAŹDZIERNIKA w godzinach 7:00 – 21:00 odbyły się wybory uzupełniające w Okręgu Wyborczym nr. 7 do Rady Gminy Korsze. Powodem wyborów była tragiczna śmierć radnego śp. Kamila Rechinbach.

17-18 PAŹDZIERNIKA odbyły się rozgrywki ligowe, o wynikach jak zawsze informujemy w naszym PIŁKARSKIM WEEKENDZIE, serdecznie zapraszamy.

Również serdecznie zapraszamy do sprawdzania pozostałych działów systematycznie tworzonych na naszej stronie:

1. Kultura w dłoni – gdzie mogą Państwo przeczytać recenzje książek, gier, komiksów, filmów i seriali,
2. Nasza Mała Ojczyzna – gdzie odwiedzamy różne ciekawe miejsca na terenie Mazur, a szczególnie w okręgu Wielkich Jezior Mazurskich
3. LifeStyle – gdzie dietetyk kliniczny Joanna Bazydło prezentuje nam różnego rodzaju zagadnienia dietetyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *