Kama Fundichely czyli polsko – kubańskie korzenie w legendach mazurskich – Magna Masuria

Kama Fundichely, czyli bohaterka naszego artykułu jest artystką pochodzenia polsko – kubańskiego. Na co dzień zajmuje się malarstwem i cyfrowymi scenografiami, ale potrafi także zaśpiewać w dwóch językach – po polsku i hiszpańsku. W przeszłości współpracowała z m.in z Sinfonią Varsovią w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej gdzie wykonała oprawę wizualną i animacje do koncertu „Sen nocy letniej” Felixa Mendelssohna, podczas festiwalu „Szalone dni muzyki”. Pracowała także przy produkcji spektaklu muzyczno – wizualnego „Światła Chanuki” dla Muzeum Żydów Polskich Polin.

Oprócz tego jest autorką animacji i cyfrowej scenografii do przedstawienia „Nieporadne ciało opowieść duszy” na podstawie książki Hermana Hessego „Narcyz i Złotousty” podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania w Warszawie.

Swoje dzieciństwo i młodość spędziła na Mazurach, niedaleko Giżycka, dlatego też darzy nasz region szczególną sympatią. Z czasem zainteresowała się legendami mazurskimi, które zaczyna uwieczniać w swoich animacjach.

Pierwszą ma już za sobą, dzięki środkom pozyskanym ze stypendium artystycznego Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego w 2020 roku, powstała animacja na podstawie mazurskiej legendy o Galindzie z Wyspy Miłości z okolic Giżycka.

Już niedługo, dokładnie 24 czerwca, czyli dzień pełni, ma odbyć się premiera drugiej animacji związanej z legendami mazurskimi. Tym razem będzie to animacja pt „Wilkołaczka” stworzona na podstawie legendy z okolic Świętej Lipki. Animacja zrealizowana została w ramach stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na rok 2021.

Premiera odbędzie się na kanale YouTube oraz profilu Facebook artystki, do której linki podane będą niżej.

Zostało także stworzone specjalne wydarzenie, dzięki któremu można być na bieżąco z informacjami dotyczącymi premiery animacji. Wystarczy kliknąć tutaj.

TUTAJ znajduje się link do kanału YouTube, gdzie odbędzie się premiera.

TUTAJ znajduje się link do profilu Facebook artystki, gdzie można dowiedzieć się więcej o samej artystce i jej działalności, ale także będzie można obejrzeć premierę drugiej animacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *