KĘTRZYN: 27-letni seryjny włamywacz w rękach policji – Magna Masuria

KĘTRZYN: 27-letni seryjny włamywacz w rękach policji

0

Policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże z włamaniem. Po zapoznaniu się z zebranym materiałem, sąd zdecydował o zastosowaniu wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

We wtorek (27.06.2023) kętrzyńscy policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do szafki mieszczącej się w recepcji jednego z hoteli na terenie miasta. Wówczas nieznany sprawca miał ukraść blisko 1500 złotych. Policjanci od razu zajęli się tą sprawą i tego samego dnia zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem. Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Podczas prowadzonych czynności wyszło na jaw, że zatrzymany 27-latek ma trochę więcej na sumieniu. Mężczyzna na początku czerwca włamał się do szafki biurowej z której ukradł 4500 złotych, również w czerwcu włamał się do jednego z lokali mieszczących się na terenie miasta z którego ukradł pieniądze oraz laptopa o łącznej wartości 3000 zł. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu trzech zarzutów, które dotyczą kradzieży z włamaniem. Przestępstwa te są zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Kętrzynie na wniosek kętrzyńskich policjantów wystąpiła do sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd po zapoznaniu się z zebranym materiałem przychylił się do wniosku i aresztował podejrzanego 27-latka na okres trzech miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *