KĘTRZYN: Niedziółka bez wotum zaufania za rok 2022! – Magna Masuria

Wczoraj [29.06.2023] odbyła się długa LXXIV sesja Rady Miasta w Kętrzynie, gdzie radni miejscy debatowali nad raportem o stanie miasta oraz raportem nad wykonaniem budżetu miasta za rok 2022. Sesja jak zwykle wzbudziła wiele emocji. W debacie brali udział jedynie radni będący obecnie w opozycji do burmistrza. W konstruktywny sposób mówili, dlaczego nie udzielą wotum zaufania burmistrzowi, co spowodowało haniebne zachowanie Niedziółki.

Włodarz miasta w swój sposób, bardzo krzywdzący i nieodpowiedzialny zaatakował radnych. Kierował niestosowne przytyki w kierunku radnych i parlamentarzystów, a nawet jednego z nich określił mianem „donosiciela”, co na pewno zostanie oparte o wymiar sprawiedliwości.

Jako pierwsza głos w debacie zabrała radna Wioletta Czech, która stwierdziła, że raport o stanie miasta Kętrzyn to praca wielu ludzi, którym zależy na mieście. Jednak również oświadczyła, że podczas sesji oceniać będą człowieka, który dla wszystkich urzędników i ludzi pracujących na rzecz miasta powinien być inspiracją i głównym motywatorem. W ocenie radnej burmistrz Niedziółka takim człowiekiem nie jest.

Radna Czech wprost zapytała: – „kiedy będzie pan wręczał klucze do mieszkań kętrzyniankom, którzy czekają i chcą mieć swoje cztery kąty w bloku przy ul. Jaśminowej?”. Radna w dalszej części mówiła o obietnicy mieszkań jaką złożył Niedziółka już w styczniu 2020 roku i ani jednego nowego mieszkania nie powstało do dnia obecnego. Zarzuciła burmistrzowi o braku werwy i chęci zaangażowania się w podejmowanie kluczowych decyzji. Radna również zwróciła uwagę na błędy popełnione przy prowadzeniu spraw z niepublicznymi przedszkolami i robieniu z tej sprawy tajemnice. Na sam koniec radna Czech zapytała, dlaczego burmistrz okłamał mieszkańców w raporcie, że dochody miasta wzrosły, a nie wspomniał o podwyższeniu stawek podatkowych.

Następnie głos zabrał radny Zbigniew Nowak, który również stwierdził, że gospodarka mieszkaniowa to klapa i kompromitacja. – „Co ty człowieku obiecujesz jak ty tego nie dotrzymasz? Nie wbito nawet szpadla i do się nie wbije!” – mówił podczas debaty radny Nowak. Najaktywniejszy radny stwierdził również, że nie ma szczególnego nadzoru nad spółkami miejskimi, brak jest inwestycji, które są motorem napędowym samorządów, nie postarano się o sprowadzenie inwestora, który stworzyłby miejsca pracy, a Daszyńskiego oraz Sikorskiego zaczyna się wypełniać pustymi lokalami handlowymi.

Niedziółka ewidentnie nie wytrzymał krytyki ze strony radnego Nowaka i w bardzo bulwersujący sposób wyzwał radnego. Zbigniew Nowak powiedział pod koniec sesji, że nie odpuści tej wycieczki personalnej i wyciągnie konsekwencje od burmistrza Niedziółki.

Po tej dyskusji słownej głos zabrał najpierw radny Ćwik, który stwierdził, że burmistrz Niedziółka po raz kolejny udowodnił, jak szanuje radnych i o tym, że współpraca na linii burmistrz-radni jak leżała, tak dalej będzie leżeć i prawdopodobnie nic nie zmieni się już do końca kadencji. Natomiast przewodniczący Rypina wytknął burmistrzowi, że niestosownie zwrócił się do radnej Czech jak i parlamentarzystów, którzy pomogli w uzyskaniu nowego dofinansowania na ulicę Ogrodową.

Po dyskusji radni przeszli do głosowania. Dziewięciu radnych było za udzieleniem wotum zaufania, za głosowali: Krystian Abramowicz, Jerzy Baranowski, Alicja Biała, Zenon Buraczek, Dariusz Duczek, Andrzej Niedźwiedzki, Daniel Sapiński, Marian Toruński i Zofia Waszkiewicz. Za nieudzieleniem wotum zaufania zagłosowało dziesięciu radnych: Roman Chodara, Wioletta Czech, Czesław Ćwik, Marzena Gajek, Tomasz Komorowski, Jan Mickiewicz, Zbigniew Nowak, Rafał Rypina, Helena Szymkiewicz i Wiładysław Zarecki. Od głosu wstrzymali się Edward Mitros i Ryszard Szymański.

Czytasz Magna Masuria – info-Kętrzyn24.pl? 
Wesprzyj nas! To właśnie dzięki takim osobom jak Ty – zaangażowanym i chcącym wiedzieć więcej nasza praca jest możliwa i ma sens. Dzięki Tobie możemy regularnie rozliczać lokalnych polityków, spokojniej patrzeć w przyszłość (oraz przeszłość) i być całkowicie niezależni od reklamodawców oraz biznesu.


Bank PKO Bank Polski
88 1020 3639 0000 8702 0221 7925

9 thoughts on “KĘTRZYN: Niedziółka bez wotum zaufania za rok 2022!

 1. … jak widzimy 47,61% radny jest na bee Niedziółka, 42,85% jest na tak Burmistrzowi, a 9,54% nie ma jajec..
  … jak to dobrze, że na horyzoncie wyborów samorządowych pojawiają się kolejne twarze kandydatów na burmistrza… po tym artykule pewnie kilku wymięknie, ale ci co wezmą udział w gonitwie powinni jeść kamienie na śniadanie a piach na kolację – prawdziwi twardziele, którzy zmierzą się z deficytem budżetowym, nienasyconą edukacją, dziurami w chodnikach, długami za przedszkola, ogólną niechęcią radnych (świeżo wybranych) oraz nostalgią mieszkańców za czasami, w których rządził KWH… … a skoro już o tym piszemy, to kto potencjalnie jest na giełdzie? .. ja słyszałem o powrocie KWH (ale jako komitet niezależny), ZO (kandydat z POparciem), radnym DS, obecnym burmistrzem RHN i oczywiście RR, który przeprowadzi dobrą zmianę… ktoś jeszcze coś słyszał?

  1. My mieszkańcy już chyba przekonaliśmy się, że te 5 lat panowania pana Ryszarda to czas stracony. Powinniśmy mieć pretensje do siebie za jego wybór. To jest postać nie nadająca się na wójta, burmistrza, a nawet sołtysa. Nie miał i nie ma pomysłu na Ketrzyn. Nawet nie potrafił wytłumaczyć w sposób jasny i klarowny zmian w budżecie, co widzieliśmy wczoraj. Gość nie nadaje się do samorządu i musi odejść. Czym szybciej, tym dla nas lepiej.

  2. Olenkowicz się nie nadaje.To już lepiej żeby Ryndzionek.Zna się na samorządzie,był radnym w mieście i jest poza układami z Kochanowskim i broni ludzi.Taki Burmistrz jest potrzebny.A nie Olenkowicz.Tyle w temacie.Hećman też niech już nie wraca.Zostawił miasto a długi trzeba spłacać. I jeszcze te przedszkola.Sapiński już lepiej ale jeszcze doświadczenia musi zdobyć troche i wtedy to tak.Musi być ktoś całkiem nowy.

  1. A co z absolutorium udzielono czy nie?
   Po analizie jego wykonania to nie wygląda( mówiąc bardzo oględnie ) to kwestia dobrze.

  2. A w Barcianach jak się nie mylę pierwszy raz od początku tej kadencji p. Kamińska otrzymała wotum zaufania i absolutorium co prawda nie jednogłośnie ale jednym głosem .

 2. Mam pytanie : czy w końcu ktoś weźmie się za remont Ogrodowej czy mamy czekać lata !!!!! na koniec tego burdelu , zaczęli w grudniu mamy już lipiec a robota stoi . Polewanie wodą i równanie dziur to nie remont drogi , podłączenia wodno- kanalizacyjne też podobno zakończone ale efekt kiepski , brak ciśnienia wody w budynkach wielokondygnacyjnych ,dzięki za brak wody , niech nadmienię że dzięki temu pseudo remontowi my mieszkańcy ulicy musimy wymienić lub już to zrobiliśmy armaturę i przyłącza wodne !!!!! I ten wszech obecny kurz ,chcesz coś zrobić najpierw wytrzyj wszystko z kurzu !!!!! bo jest wszędzie za chwilę… i to ma trwać jeszcze prawie ROK !!!!!!

 3. „Czech zapytała, dlaczego burmistrz okłamał mieszkańców”
  A Rypina nie oszukał mieszkańców? A Pani nie ma sobie nic do zarzucenia. Była inicjatywa odwołania Niedziółki – to PiS zdaje się jej nie poparł? Nie wywiązaliście się z obietnic wyborczych, bo woleliście wymienić szorstką współpracę z burmistrzem w interesie mieszkańców, na serwilistyczną koalicję z Niedziółką. A w czym zmieniła się przez te 5 lat polityka Niedziółki? W niczym. W pierwszej połowie kadencji aż klaskaliście uszami na wszystkie kosztowne, megalomańskie i nieuzasadnione projekty burmistrza. Miejsca pracy? Byłoby ze 400 nowych w branży odzieżowej, ale Rypina wybrał Niedziółkę. Wy wybraliście Niedziółkę i wspieraliście jego działania, które teraz krytykujecie. Trzeba będzie wam to przypomnieć przed wyborami.

 4. A ja jeszczę przypomnę PISOWI kogo poparł w II turze wyborów na burmistrza – co myślicie , że wyborcy nie pamietają ? A teraz takie LARUM .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *