KĘTRZYN: Ciekawe pytania radnego Jarosława Pieniaka – Magna Masuria

KĘTRZYN: Ciekawe pytania radnego Jarosława Pieniaka

21

(od lewej) radny Walewski/ (od prawej) radny Jarosław Pieniak w czasie odczytywania interpelacji

Podczas LXI sesji Rady Powiatu w Kętrzynie [29.06.2023] wydarzyło się wiele ciekawych rzeczy o czym pisaliśmy w podsumowującym sesję artykule: „Nerwy, nerwy i jeszcze raz nerwy […]”, lecz w tym miejscu chcielibyśmy skupić się na punkcie „Interpelacje i zapytania”, gdzie głos zabrał radny powiatowy Jarosław Pieniak i zadał kilka pytań. W naszej opinii warto, żeby te pytania wybrzmiały publicznie i dotarły do szerszego grona mieszkańców, aby również zastanowili się nad tymi pytaniami.

Radny Jarosław Pieniak przed odczytaniem tych pytań zaznaczył, że w ostatnim czasie rozmawiał z wieloma mieszkańcami powiatu kętrzyńskiego, którzy zadali mu wiele różnych pytań i na te, na które nie potrafił udzielić odpowiedzi postanowił przeczytać jako interpelacje do starosty na najbliższej sesji Rady Powiatu.

PYTANIE 1. Dlaczego organ prowadzący stosuje podwójne standardy w traktowaniu podległych mu szkół? Przykłady: zróżnicowanie szkół pod względem rekrutacji i tworzenia oddziałów klasowych – w jednej szkole jest zgoda na tworzenie siedmiu oddziałów klasowych w tym 19-20 osobowych, a w innej szkole sześć oddziałów głównie 30 osobowych. Kolejnym przykładem jest uchwała z kwietnia 2023 roku [uchwała nr. 1346/2023 Zarządu Powiatu w Kętrzynie] uprawniająca Dyrektora Powiatowego Centrum Edukacji do zwiększenia zasadniczego wynagrodzenia nauczyciela tej placówki o 400 złotych brutto miesięcznie.

Uchwała ta zostanie zamieszczona na końcu artykułu, aby każdy z czytelników mógł mieć wgląd.

PYTANIE 2. Jakimi kryteriami kieruje się starosta przy przydzielaniu dodatków motywacyjnych Dyrektorom szkół różnicując je od 100 złotych brutto do kilkuset złotych brutto?

PYTANIE 3. Na czym polega autonomia Dyrektorów szkół, jeżeli dyrektor nie może podjąć żadnej decyzji kadrowej bez zgody organu prowadzącego, który nie zna tak szczegółowo jak Dyrektor potrzeb kadrowych podległej mu placówki?

PYTANIE 4. Dlaczego Zarząd Powiatu inwestując w szkoły ze środków budżetu państwa nie dba o dobra szkole? Chodzi tutaj głównie o boisko w Zespole Szkół im. M. Rataja w Reszlu, który wykonane zostało za ponad MILION złotych. Dosyć fatalnie obecnie wygląda [boisko-red.], a to ze względu na panującą aurę, ale tam też nie zostało zadbane, żeby ta trawa przynajmniej częściowo jakoś wyglądała.

Warto zaznaczyć, że pytania te ewidentnie nie spodobały się zarówno staroście Kochanowskiemu jak i przewodniczącej Baranieckiej, a starosta Lewandowski zrobił jedynie wielkie oczy. Kochanowski dodatkowo po odsłuchaniu interpelacji radnego Piotra Węglarskiego ewidentnie był w mojej opinii wyprowadzony z równowagi i dość nerwowo zaczął się tłumaczyć jednak jego zapędy zastopowała Baraniecka.

Co państwo sądzą o tych pytaniach?

Czytasz Magna Masuria – info-Kętrzyn24.pl? 
Wesprzyj nas! To właśnie dzięki takim osobom jak Ty – zaangażowanym i chcącym wiedzieć więcej nasza praca jest możliwa i ma sens. Dzięki Tobie możemy regularnie rozliczać lokalnych polityków, spokojniej patrzeć w przyszłość (oraz przeszłość) i być całkowicie niezależni od reklamodawców oraz biznesu.


Bank PKO Bank Polski
88 1020 3639 0000 8702 0221 7925

21 thoughts on “KĘTRZYN: Ciekawe pytania radnego Jarosława Pieniaka

 1. Wiceprzewodniczący Rady Powiatu radny Węglarski nawet nie zasłużył na zdjęcie w słodkiej (jak zwykle) relacji starosty na FB . Chyba, że sobie radny nie życzył. Za to drugi niemowa zbliżenie jak zwykle.

 2. kiedyś miałam Pana M.K za mądrego, uczciwego samorządowca ktory byl dla ludzi. Obraz się bardzo zmienil ….

  1. Nigdy tak nie uważałem, to zwykły karierowicz od czasów Mordasiewicza.
   pora, by poszedł do normalnej uczciwej pracy.

 3. Żaden wielki wyczyn po pięciu latach milczenia i przytakiwania, ale co można wymagać od radnego Pieniaka ,który jest podległy służbowo staroście ponieważ pracuje w PUPracy.
  Temat z pewnością ważny, ale tak postępuje Kochanowski on nie powinien pełnić żadnych funkcji publicznych bo się do tego nie nadaje i tyle.

 4. Kochanoskiemu najlepiej wychodzi LANS wszędzie, ze wszystkimi i o wszystkim tylko nie w sprawach istotnych dla ludzi

  1. Chłopczyk stwożył sobie na FB idealny świat a obraca się w rzeczywistości wśród niezałatwionych spraw personalnych. Brak umiejętności kierowania? Brak asertywności? Czy zwykła nieuczciwość?

 5. Jarek przed wyborami musi coś mówić, ale o koleżankach i kolegach , którzy uciekli z zatrudniaka, którym w oczy mówi co innego niż publicznie- tu ani słowa.

  1. Rzeczywiście Pieniak pracuje w Powiatowym Urzędzie Pracy, czyżby nie wiedział nic o tej sprawie?
   Panie Pieniak reprezentuje p. SLD teraz Lewica głośno mówicie o sprawiedliwosci społecznej.

   1. Z tego co wiem to soltys tak się go boi że odciął go od innych pracowników pup i nawet do niego nie przychodzi… mógł nie widzieć pewnych rzeczy. ale czas żeby Pieniak się obudził i zrobił porządek z sołtysem jak to zrobił jak był staroata

    1. Co on takiego zrobił jak był Starostą poza tym,że dobrą kasę przygarnął za te pare miesięcy.
     Proszę nie opowiadać bajek,że Pieniak nie wie co dzieje w PUP w Kętrzynie przecież tam pracuje mało tego jest Radnym powiatowym i nie mieszka w Warszawie tylko w Reszlu.

   1. Kochanowski jeździ służbowym, a w Barcianach zatrudnionych jest trzech kierowców w Urzędzie Gminy jest też kilka samochodów służbowych ,a Kamińska jeździ swoim nie sądzę aby uprawiała filantropię ?
    Zachęcam Radnych opozycyjnych do wyjaśnienia tej kwestii ?

    1. Na to co się dzieje w Barcianach po prostu nie ma słów. Radni opozycyjni? Może i są tacy. Czy można żądać obiektywizmu od radnego, która parzy wójcinie kawę? Taki radny jest po prostu tam zbędny. A w ZGK podobno pełni jakąś funkcje? No niektórzy wiedzą gdzie są drzwi od konfitur. A honor czy godność. A co to takiego? Zapytają.

     1. Chodzi o żonę radnego Całucha?która pracuje przy obsłudze sekretariatu,a on sam jest pracownikiem Spółki Komunalnej w Barcianach.
      Nie trzeba nic nadzwyczajnego,aby tak postępować najzwyczajniej trzeba mieć tupet .

 6. Może w końcu zrozumiał pan Pieniak że milczeniem nic nie zdziała i trzeba zaczac działać. Lepiej późno niż wcale a za to mina Walewskiego mówi wiele… jeden wielki uklad

 7. Panie Jaroslawie Pieniak!!!!!

  Niech pan nie ukrywa tego co się działo w Urzędzie Pracy już teraz „Soltys się Pana boi” więc to jest czas aby podjąć właściwą decyzję jako SLD bo właśnie mieszkańcy chcą na was głosować i pan na tym wygra aby pełnić wysoką funkcję w naszym mieście lub zostać Dyrektorem PUP aby zaczęto tam przestrzegać praw pracowniczych, szanować ludzi nie zastraszać i poniżać a także rzetelnie rozdzielać środki finansowe na pracowników itp.
  Jako ugrupowanie SLD macie szansę aby wygrać te wybory w Kętrzynie bo mieszkańcy chcą na was głosować!!!!!!

  1. Na kogo mieszkańcy chcą głosować ,przecież Pieniak,Walewski zasiadają w obecnej Radzie Powiatu oraz z SLD jak się nie mylę radnym był Adamowicz z Korsz.Przez pieć lat nie

   stanowili żadnej opozycji w stosunku do Kochanowskiego ,a uczestniczyli razem z nim w marnym rządzeniu.
   Nikt z nich nie reagował na to co się dzieje w Powiatowym Urzędzie Pracy,aprobowali działania Zarządu z Kochanowskim na czele przez całą kadencję a teraz SLD miałby porządek robić to chyba jakieś żarty.

 8. Ja tylko czekam na ich hasła wyborcze, to będą niezłe jaja. Będą szukać debili, którzy nie będą pamiętać tego, cyrku…

  1. Trzeba mieć ufność,że społeczność lokalna wystawi rachunek takim Kochanowskim ,Lewandowskim,Olenkowiczom,Podgórskim,Wiśniewskim,Pieniakom,Bobrowskim itp.przecież to są żarty z ludzi.
   Jeżeli nie to znaczy ,że jest super.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *