KĘTRZYN: Czujny sąsiad i pomoc służb uratowały życie 91-letniego mężczyzny – Magna Masuria

KĘTRZYN: Czujny sąsiad i pomoc służb uratowały życie 91-letniego mężczyzny

1

Służby ratunkowe w tym dzielnicowy został zaangażowany w pomoc starszemu mężczyźnie, który ostatecznie trafił do szpitala. O interwencję poprosił zaniepokojony sąsiad.

We wtorek (28.11.2023 r.) kilka minut po godzinie 14:00 do kętrzyńskiej jednostki osobiście zgłosił, się zaniepokojony mężczyzna, który poinformował, że od dwóch dni nie ma kontaktu ze swoim 91-letnim sąsiadem. Z przekazanych informacji wynikało, że sąsiad mieszka sam i nie odbiera telefonu. Mężczyznę zaniepokojony całą sytuacją powiadomił o tym fakcie Policję. Pod wskazany adres natychmiast udał się dzielnicowy. Z uwagi na to, że drzwi mieszkania były zamknięte na miejsce wezwano straż pożarną. Po otwarciu drzwi do mieszkania okazało się, że starszy mężczyzna z niewiadomych przyczyn opadł z sił i leżał na podłodze. Na miejsce wezwano ratowników medycznych, którzy przewieźli mężczyznę do szpitala.

Interwencja sąsiada okazała się kluczowa dla bezpieczeństwa 91-latka. Dzięki zainteresowaniu obcego człowieka służby mogły w porę udzielić mu niezbędnej pomocy. Był to więc kolejny przykład sąsiedzkiej czujności ratującej to co najcenniejsze – życie.

1 thought on “KĘTRZYN: Czujny sąsiad i pomoc służb uratowały życie 91-letniego mężczyzny

  1. Pan który uratował życie dla 91 latka powinien zostać przez policję wyróżniony
    aby inni byli bardziej czujni czy ich samotny sąsiad daje znaki życia !!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *