KĘTRZYN: Dobry występ zawodników LSK “Niedźwiedź” Kętrzyn na bokserskich Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek w Śremie – Magna Masuria

KĘTRZYN: Dobry występ zawodników LSK “Niedźwiedź” Kętrzyn na bokserskich Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek w Śremie

0

Za nami tygodniowe zmagania bokserów w Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek w Śremie. Wielkopolskie przez kilka dni stało się stolicą krajowego boksu, a do tego miasteczka zjechali pięściarze i pięściarki z całej Polski. Łącznie w mistrzostwach udział wzięło 350 zawodników i zawodniczek, którzy reprezentowali 119 klubów bokserskich z całej Polski. Wśród nich było 5 reprezentantów Ludowego Klubu Sportowego „Niedźwiedź” Kętrzyn, którzy pokazali się jak zawsze z bardzo dobrej i mocnej strony przywożąc ze sobą trzy medale.

Jak czytamy na oficjalnym profilu Ludowego Klubu Sportowego „Niedźwiedź” Kętrzyn nasi zawodnicy zakończyli Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek z kompletem medali – złotym, srebrnym i brązowym. Zacznijmy od naszej złotej zawodniczki Aureli Poniatowskiej, która wygrała wszystkie trzy walki mistrzowskiej, a w finałowej walce wygrała z zawodniczką KS Płomień Żary Zuzanną Swicką. Tym samym Aurelia została Mistrzynią Polski Młodziczek w kategorii 64kg.

Wicemistrzynią Młodziczek w kategorii do 57 kg zostaje Nadia Kościńska, która ulega zawodniczce z Nowego Sącza – Wiktorii Kustosz – nomen omen wicemistrzynią Europy. To doskonale pokazuje na jakim poziomie są nasi kętrzyńscy pięściarze. Z brązowym medalem melduje się Igor Karasik, który w półfinale nie słusznie przegrywa z toruńskim zawodnika – ten zawodnik w kat. do 70kg wygrywa cały turniej. Swoje ćwierćfinałowe walki przegrali: Fabian Ulkowski i Lena Bieniak z zawodnikami, którzy wygrywali cały turniej.

To impreza na światowym poziomie. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Przez te kilka dni mogliśmy zobaczyć fantastyczne walki z udziałem zawodników i zawodników z całej Polski – powiedział Krzysztof Wojtkowiak, prezes Wielkopolskiego Okręgowego Związku Bokserskiego.

Jak już wspomnieliśmy, w ostatnich dniach obiekt Śremskiego Sportu gościł pięściarzy i pięściarki z całego kraju. Poza zawodnikami z LKS „Niedźwiedź” Kętrzyn pojawili się zawodnicy z Leszna, Torunia, Jaworza, Kalisza czy Koszalina i to tylko część miejsc, z których przyjechali uczestnicy tych mistrzostw. Zarówno zawodnicy jak i zawodniczki, trenerzy, sędziowie oraz zaproszeni goście podkreślali dobrą organizację tego bokserskiego święta w Śremie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *