KĘTRZYN: Kursanci WSP w Szczytnie zatrzymali poszukiwanego – Magna Masuria

KĘTRZYN: Kursanci WSP w Szczytnie zatrzymali poszukiwanego

0

Grupa słuchaczy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie uczyła się policyjnego rzemiosła pod okiem starszych, doświadczonych kolegów. Nowi policjanci przez ostatnie miesiące nauki nabyli wiedzę teoretyczną, po czym przyszedł czas na poszerzenie swojej wiedzy w praktyce. Efektem wspólnej służby słuchaczy z dzielnicowym było między innymi zatrzymanie osoby poszukiwanej celem odbycia kary w zakładzie karnym.

W poniedziałek (01.08.2022r.) w powiecie kętrzyńskim szkolili się nowo przyjęci policjanci. 23. kursantów z Wyżej Szkoły Policji w Szczytnie pełniło służbę z policjantami prewencji i dzielnicowymi. Po odprawie i omówieniu zadań, młodzi funkcjonariusze patrolowali okolice punktów handlowych, legitymowali osoby, kontrolowali pojazdy, czuwali nad porządkiem i bezpieczeństwem w całym powiecie. W ten sposób młodzi policjanci pod okiem starszych kolegów i wykładowcy WSPol zdobywali doświadczenie i rozwijali umiejętności, które w przyszłości będą mogli wykorzystać w pracy zawodowej. Dzięki wspólnym służbom z doświadczonymi policjantami, słuchacze w sposób praktyczny poznają metody pracy Policji oraz uczą się prawidłowo wykonywać obowiązki służbowe. Podczas wczorajszej służby ta wiedza od razu przyniosła efekty. Kilka minut przed godziną 17:00 na ul. Wojska Polskiego podczas legitymowania policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Kętrzynie do odbycia kary 3 miesięcy pozbawienia wolności.  45-latek trafił do policyjnego aresztu, a następnie został przewieziony do wyznaczonego zakładu karnego.

Dodatkowe patrole spotkały się z przychylnością mieszkańców naszego powiatu. I jak mówią doświadczeni policjanci, wspólne służby „ze Szczytnem” to obopólna korzyść. Większa liczba policjantów na ulicach, to większe poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *