KĘTRZYN: Nowy dyrektor MOPS! – Magna Masuria

Katarzyna Hoszkiewicz/fot. Miasto Mikołajki

2 sierpnia w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Kętrzyn zamieszczono informacje o wyniku konkursu na stanowisko Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kętrzynie. W wyniku konkursu nowym dyrektorem została Katarzyna Hoszkiewicz z Barcian.

W ocenie burmistrza Niedziółki nowa dyrektor: posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w pomocy społecznej. Nie ma w tym nic dziwnego, bo wcześniej pod innym nazwiskiem była już związana z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kętrzynie najpierw jako sekretarka, a następnie jako pracownica do spraw pozyskiwania środków zewnętrznych.

Wokół nowej dyrektor narosło już sporo kontrowersji. Anonimowi pracownicy MOPS-u informują nas, że nowa dyrektor musiała wcześniej odejść z MOPS-u ze względu na nieprawidłowości związane z pozyskiwaniem środków zewnętrznych na różnego rodzaju projekty. Pracownicy MOPS-u również kryją ogromne niezadowolenie, a zarazem obawy, że może dojść do „wewnętrznej wendety” nowej dyrektor – o tym przekonamy się w przyszłości.

28 thoughts on “KĘTRZYN: Nowy dyrektor MOPS!

 1. Jak w końcu z tym mobbingiem w MOPsie, bo w Urzędzie Pracy już w sprawie nadano bieg i wyznaczono termin rozprawy w kętrzyńskim Sądzie.

  1. Zlikwidować te gospy mopsy. Zus sobie z tym co państwo daje poradzi tak jak i 500 plus przejęli niech wezmą wszystkie dodatki a reszta do roboty niech się weźmie

 2. Wiadomo było że wepchaja swojego,tak jak to robią w Barcianach. Jeszcze rok ponad,i może wkoncu się coś zmieni.

  1. Czy to przypadek czy też tworzy się jakaś sieć wzajemnych powiązań. W Barcianach od kultury jest Wróblina, żonz Wrubla. Więc w Kętrzynie też podobnie. To wszystko wynika z braku kompetencji do kierowania czymkolwiek.

 3. Teraz pewnie tak jak w Barcianach pozatrudnia jakieś osoby sobie znane nie znające się na niczym i potworzy pełno stanowisk pomocy administracyjnej aby tylko znajomki mieli pracę. A to że się na niej nie znają to szczegół. Chociaż te osoby j stanowiska są zbędne bo po przejściu części pracy do ZUSu powinni zostać zwolnieni A nie siedzą kasę marnują A im na siłę się szuka zadan

 4. My tu o MOPSie a o tym że ciepło w KOMECU zdrożało już w tym roku 4 razy nikt nie pisze (razem 137%) a w październiku kolejna podwyżka i ograniczenia w dostawach ciepła – i co na to nasz Burmistrz…………

 5. Jak się głosowało, tak się ma i proszę mieć pretensje do mieszkańców, którzy dali się omamić, bo ja mam czyste sumienie i tego pana od początku ignorowałem, przecież wszyscy go znali i wiedzieli czym w Kętrzynie się „zasłużył” kiedy był starostą – NICZYM!!!!. Ale dalej nie widziała Pani uchybień. Więc teraz proszę nie płakać tylko iść do tego pana i mu to w twarz wykrzyczeć (oczywiście jeśli panią wpuszczą i będzie „uchwytny” – bo to nie jest takie proste). A poza tym co na to Rada Nadzorcza KOMECu, Prezes, czy nic nie mają do powiedzenia? a może się boją?……

  1. A przecież niejaki p. Krasiński z Zawid piastuje funkcję Prezesa KOMECu , nazwisko znajome i różne opinie się słyszało, więc proszę udać się do tego Pana lub Burmistrza, który go protegował. Więc życzę powodzenia!….

  2. Ten Krasiński to powinien dozgonnie być wdzięczny Burmistrzowi Hećmanowi (zresztą nie tylko nazbierało by się tych „Brutusów”).
   Co on tam majstruje z tym budynkiem ,jakieś remonty co się tam dzieje?

 6. A czego można było sie spodziewać po kobiecie z stanowiska sekretarki na stanowisko dyrektorki. To przypomina mi film polski film. Wiadomo, że za tym awansem stoi nieudacznik Rysiek tzw. „pomidor”

 7. Synonimy słowa ,,konkurs” na dyrektora, kierownika, które rozstrzygane są w za tej kadencji w kętrzyńskim UM to…
  przekręt, machloja, granda, oszukaństwo, mataczenie, szachrajstwo, nadużycie, fałsz, hochsztaplerstwo, machlojka, afera, łgarstwo, macherka, hochsztaplerka, szwindel, kanciarstwo, kłamstwo, ciemny interes, przewałka, nieuczciwość, kant, machinacje, oszustwo, nieczysta sprawa, podstęp, nieczysty interes, matactwo, …
  to mi pasuje.

 8. Fakt podwyżek jest nieunikniony i Burmistrz nie ma nic do rzeczy, raczej dziękujmy członkom i wyborcom Pisu. Polityka dopłat tego rządu, zamiast niewielkich podwyżek to tak do Alicji. Ale faktem, jest dziwne te konkursy, wybory. Złe rządy obecnego Burmistrza , wróć do nas poprzedniku.

  1. Burmistrz ma „tego” ,bardzo dużo przecież zgodnie z Kodeksem Handlowym pełni funkcję Zgromadzenia Wspólników w kaźdej Spółce Komunalnej .
   W KOMEC-u również tam trzeba rzeczywiście się zainteresować poczynanią tego Krasińskiego z Zawid i to dokładnie.

    1. No to trzeba temat Krasińskiego konsekwentnie „pilotować”.
     Tam mogą być ciekawe kwestię to protegowany na stanowisko prezesa KOMEC m.in. „sołtysa”.

  1. Ale schował się w tym KOMEC-u i kasę przygarnia (przecież nie miał roboty jak wyleciał ze Starostwa ).
   Takich jak można określić jedym przymiotnikiem bo na więcej nie zasługuje (Niokodem Dyzma ? do pięt nie dorasta).

 9. Siedzi w KOMECU kasę co miesiąc otrzymuje. Zamiast kwotę poad 2mln przeznaczyć na zmniejszenie opłat za CO dla mieszkańców to remontuje biurowiec zamiast modernizować system grzewczy.

 10. Katarzyna Hoszkiewicz dyrektorem MOPSu, może bardziej dokładnie Nidziółka przedstawi zasługi byłej sekretarki?

 11. Chyba może przedstawić „wyskokami” w godzinach pracy na s…… Znalazłaby się jeszcze jedna „amatorka” o podobnych poglądach…..

 12. Czekamy z niecierpliwością na powitanie nowej Pani Dyrektor „rozrywkowej”, a może teraz w nowym związku się uspokoiła?

  1. Na temat tej Pani akurat znam opinie mężczyzn i jej zachowania przede wszystkim po alkoholu, to daje dużo do myślenia, może akurat teraz się uspokoiła faktycznie, bo młodszy mąż …….

 13. Panie Redaktorze, proszę powiadomić na forum, kiedy będzie „uroczyste” wprowadzenie nowej pani dyrektor Mopsu, jaka będzie feta i jak ją przyjmą pracownicy, bo będzie to na pewno ciekawe …. Chcę widzieć jej minę i zachowanie no i „obstawę” narcyza czy młodocianego „mężusia” , na filmiku było widać zachowanie tej pani i jej wybryki, a w tle panią już chyba byłą kierowniczkę Mopsu…. Ciekawe towarzystwo…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *