KĘTRZYN: Policja otrzymała nowe pojazdy – Magna Masuria

KĘTRZYN: Policja otrzymała nowe pojazdy

3

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie otrzymali już świąteczne „prezenty” w postaci nowych pojazdów. Zakup samochodu służbowego marki KIA był możliwy dzięki dofinansowaniu lokalnych samorządów natomiast Volkswagen Crafter współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, zgodnie z projektem „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

W poniedziałek (12.12.2022) na terenie Komendy Powiatowej Policji w Kętrzynie nastąpiło symboliczne przekazanie nowych radiowozów w tym jednego  nieoznakowanego. Z tej okazji przekazanie pojazdów odbyło się w obecności Starosty Powiatu Kętrzyńskiego oraz Wójta Gminy Kętrzyn.

Nowoczesny Volkswagen Crafter  przeznaczony jest do obsługi i zabezpieczenia miejsc zdarzeń drogowych. Radiowóz został zaprojektowany oraz wyposażony w taki sposób, aby policjanci mogli w sprawny oraz bezpieczny sposób wykonywać czynności na miejscu wypadku drogowego. W tym celu pojazd został wyposażony między innymi w zestaw ratownictwa medycznego, zestaw znaków drogowych, lampy i pachołki ostrzegawcze, zestaw dysków świetlnych, agregat prądotwórczy, komputer przenośny, aparat fotograficzny, opóźnieniomierz do pomiaru i rejestracji opóźnienia hamowania oraz lustro do inspekcji podwozia. Wewnątrz pojazdu znajduje się biurko z drukarką. Pojazd posiada dodatkowo sterowane bezprzewodowo oświetlenie 360° oraz tablice informującą o zdarzeniu. Nowy radiowóz kosztował ponad 460 tys. złotych i został współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Projekt „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

Drugi z pojazdów Kia Stonic została zakupiona dzięki środkom finansowym pochodzących z budżetu jednostek samorządu terytorialnego. Nowe auta, które zasiliły flotę kętrzyńskiej jednostki Policji trafiły już do służby funkcjonariuszy z Zespołu Ruchu Drogowego, oraz funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego gdzie są wykorzystywane w codziennej służbie na terenie miasta i gminy Kętrzyn, a w razie potrzeby również całego powiatu.

3 thoughts on “KĘTRZYN: Policja otrzymała nowe pojazdy

  1. Nowy radiowóz kosztował ponad 460 tys. złotych i został współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Projekt „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

    Otóż nie będzie bezpieczniej na drogach, jeśli za zarządzanie ruchem będą odpowiadali jak dotychczas ludzie tak niekompetentni jak Kochanowski, a wcześniej Niedziółka.

    1. Nie będzie bezpiecznie dopóki w policji będą pracować tak niedouczone, dwulicowe osoby, które we krwi mają łupać społeczeństwo i łatać dziure budżetową. Policja i pomoc to obecnie dwa rozbieżne słowa. Pseudo Pandemia i przymus wystawiania mandatów za maseczki czy radar na odludziu w krzakach przy znaku teren zabudowany dosadnie to pokazuje po co jest obecnie policja.

  2. W tam, po nowym roku wśród mundurowych szykuje się ogrom odejść na emerytury, więc nie będzie komu pracować 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *