KĘTRZYN: Policja z samego rana zatrzymała dwóch kierowców na podwójnym gazie – Magna Masuria

KĘTRZYN: Policja z samego rana zatrzymała dwóch kierowców na podwójnym gazie

1

Nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego, pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających, zawsze są zagrożeniem dla siebie i otoczenia, w którym się znajdują. Dlatego tak ważne jest, by na drogach pojawiały się jedynie osoby trzeźwe i odpowiedzialne, przestrzegające obowiązujących przepisów prawa. Policjanci każdego dnia podczas służby poświęcają wiele pracy, by eliminować z dróg tych, którzy lekceważąc te zasady, narażają bezpieczeństwo innych. Dzisiaj na drogach powiatu kętrzyńskiego policjanci prowadzą działania „Trzeźwy poranek”- już są efekty.

Dzisiaj (16.08.2023r.) godz. 06.05 w Kętrzynie przy ul. Mazowieckiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości 49-letniego kierowcy wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie.

Kilka minut później o godz. 06.50 w Kętrzynie przy ul. Gdańskiej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę opla. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od mężczyzny alkohol. Badanie stanu trzeźwości 39-latka wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie.

Wkrótce mężczyźni ze swojego zachowania wytłumaczą się przed sądem. Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.

1 thought on “KĘTRZYN: Policja z samego rana zatrzymała dwóch kierowców na podwójnym gazie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *