PIŁKA NOŻNA: Podsumowanie 2. kolejki Klasy Okręgowej gr. I | 12-13 sierpnia – Magna Masuria

fot. Victoria Bartoszyce

W miniony weekend odbyła się druga kolejka piłkarskich rozgrywek w ramach klasy okręgowej, która przyniosła wiele emocjo, zaskakujących wyników i widowiskowej piłki. Wiele drużyn zażarcie walczyło o zwycięstwo, dając kibicom pełen zakres boiskowych emocji. Poniżej przegląd wszystkich spotkań z tego weekendu.

MKS Korsze 2-7 Naki Olsztyn

Olsztyński zespół efektownie zdominował i rozbił MKS Korsze zdobywając aż siedem bramek. Młodzi piłkarze „zabawili” się piłką i pokazali ogromny potencjał. Warto mieć na uwadze, że MKS Korsze nie jest byle jakim zespołem, a jeszcze dwa sezony temu grał w wyższej klasie okręgowej. Zespół młodzieży z Olsztyna na pewno w tym sezonie pokaże jeszcze nie jedno oblicze i zapowiada się na jeden z czołowych zespołów w lidze. Natomiast MKS Korsze zaliczył drugą porażkę z rzędu.

Warmia Olsztyn 2-3 Błękitni Pasym

Drugi olsztyński zespół nie poradził sobie tak efektownie z przeciwnikiem, a na własnym boisku przegrali z Błękitnymi Pasym 3 do 2. Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszej połowie spotkania dostarczając kibicom wiele zwrotów akcji, ale to ostatecznie zespół Błękitnych wyszedł zwycięsko.

Wilczek Wilkowo 2-1 Czarni Olecko

Wilczek Wilkowo okazał się lepszy od Czarnych Olecko wygrywając u siebie 2:1 po golach: Marcina Książek i Emila Dymek. Pierwsze trzy punkty cieszą jeszcze bardziej i motywują przed rozegraniem spotkania w Wojewódzkim Pucharze Polski.

Śniardwy Orzysz – Orlęta Reszel

Niestety, spotkanie pomiędzy drużynami Śniardwy Orzysz a Orlęta Reszel zostało odwołane z powodu nieprzewidzianych okoliczności. Obie drużyny rozegrają spotkanie 30 sierpnia.

Pisa Barczewo 3-2 Gwardia Szczytno

Spadkowicz z IV ligi, czyli Pisa Barczewo był niewątpliwie faworytem tego spotkania, jednak Gwardia Szczytno okazała się bardzo trudnym przeciwnikiem. Pomimo trudności i wyrównanej formy obu zespołów to Pisa Barczewo wyszła zwycięsko z tego spotkania. Wygląda na to, że zawodnicy barczewskiego klubu będą walczyć w tym sezonie o powrót do wyższej klasy rozgrywkowej.

MKS Jeziorany 2-1 Cresovia Górowo Iławeckie

Cresovia nadal bez punktów w lidze, choć mieli szanse na wygraną. Po pierwszej połowie prowadzili, lecz gospodarze w drugiej połowie odrobili straty, a w końcówce spotkania wyszarpali zwycięstwo. Porażka stawia Cresovię w trudnej sytuacji i jeśli chce walczyć o pozostanie w tej lidze musi zacząć punktować.

Łyna Sępopol 4-3 GKS Stawiguda

Niewątpliwie jedno z najbardziej emocjonujących spotkań tej kolejki, gdzie oba zespoły poszły na wymianę. Najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze, później dwie bramki wpakowali zawodnicy GKS-u Stawigudy. W doliczonym czasie gry znowu wyrównali gospodarze. Po zmianie stron ponownie na prowadzenie wyszli przyjezdni, lecz wszystko zmieniło się od 56 minuty, gdy czerwoną kartkę obejrzał Sereda z GKS-u Stawiguudy. Gra z przewagą jednego zawodnika opłaciła się Łynie i wpakowali jeszcze dwie bramki.

Vęgoria Węgorzewo 2-1 Victoria Bartoszyce

Już w drugiej kolejce byliśmy świadkami hitowego spotkania pretendentów do awansu do wyższej klasy okręgowej. Po raz drugi w tym roku lepsza okazała się Vęgoria, niepokonana przez bartoszycki zespół na węgorzewskim stadionie. Oba zespoły będą walczyć o każdy możliwy punkt w tym sezonie.

Wyniki drugiej kolejki Klasy Okręgowej pokazują, że ta liga pełna jest zaskakujących wyników, wyrównanych pojedynków i niesamowitych emocji. Każdy zespół walczy o jak najlepszą pozycję w tabeli, a kibice mogą spodziewać się jeszcze wielu fascynujących spotkań w kolejnych kolejkach.

Tabela po 2. kolejce klasy okręgowej

 1. Naki Olsztyn
 2. Pisa Barczewo
 3. Vęgoria Węgorzewo
 4. GKS Stawiguda
 5. Orlęta Reszel
 6. Victoria Bartoszyce
 7. Błękitni Pasym
 8. Łyna Sępopol
 9. Śniardwy Orzysz
 10. Warmia Olsztyn
 11. Wilczek Wilkowo
 12. MKS Jeziorany
 13. Czarni Olecko
 14. Gwardia Szczytno
 15. Cresovia Górowo Iławeckie
 16. MKS Korsze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *