PIŁKA NOŻNA: Podsumowanie 2. kolejki Klasy Okręgowej gr. I | 12-13 sierpnia – Magna Masuria

W miniony weekend odbyła się druga kolejka piłkarskich rozgrywek w ramach klasy okręgowej, która przyniosła wiele emocjo, zaskakujących wyników i widowiskowej piłki. Wiele drużyn zażarcie walczyło o zwycięstwo, dając kibicom pełen zakres boiskowych emocji. Poniżej przegląd wszystkich spotkań z tego weekendu.

MKS Korsze 2-7 Naki Olsztyn

Olsztyński zespół efektownie zdominował i rozbił MKS Korsze zdobywając aż siedem bramek. Młodzi piłkarze „zabawili” się piłką i pokazali ogromny potencjał. Warto mieć na uwadze, że MKS Korsze nie jest byle jakim zespołem, a jeszcze dwa sezony temu grał w wyższej klasie okręgowej. Zespół młodzieży z Olsztyna na pewno w tym sezonie pokaże jeszcze nie jedno oblicze i zapowiada się na jeden z czołowych zespołów w lidze. Natomiast MKS Korsze zaliczył drugą porażkę z rzędu.

Warmia Olsztyn 2-3 Błękitni Pasym

Drugi olsztyński zespół nie poradził sobie tak efektownie z przeciwnikiem, a na własnym boisku przegrali z Błękitnymi Pasym 3 do 2. Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszej połowie spotkania dostarczając kibicom wiele zwrotów akcji, ale to ostatecznie zespół Błękitnych wyszedł zwycięsko.

Wilczek Wilkowo 2-1 Czarni Olecko

Wilczek Wilkowo okazał się lepszy od Czarnych Olecko wygrywając u siebie 2:1 po golach: Marcina Książek i Emila Dymek. Pierwsze trzy punkty cieszą jeszcze bardziej i motywują przed rozegraniem spotkania w Wojewódzkim Pucharze Polski.

Śniardwy Orzysz – Orlęta Reszel

Niestety, spotkanie pomiędzy drużynami Śniardwy Orzysz a Orlęta Reszel zostało odwołane z powodu nieprzewidzianych okoliczności. Obie drużyny rozegrają spotkanie 30 sierpnia.

Pisa Barczewo 3-2 Gwardia Szczytno

Spadkowicz z IV ligi, czyli Pisa Barczewo był niewątpliwie faworytem tego spotkania, jednak Gwardia Szczytno okazała się bardzo trudnym przeciwnikiem. Pomimo trudności i wyrównanej formy obu zespołów to Pisa Barczewo wyszła zwycięsko z tego spotkania. Wygląda na to, że zawodnicy barczewskiego klubu będą walczyć w tym sezonie o powrót do wyższej klasy rozgrywkowej.

MKS Jeziorany 2-1 Cresovia Górowo Iławeckie

Cresovia nadal bez punktów w lidze, choć mieli szanse na wygraną. Po pierwszej połowie prowadzili, lecz gospodarze w drugiej połowie odrobili straty, a w końcówce spotkania wyszarpali zwycięstwo. Porażka stawia Cresovię w trudnej sytuacji i jeśli chce walczyć o pozostanie w tej lidze musi zacząć punktować.

Łyna Sępopol 4-3 GKS Stawiguda

Niewątpliwie jedno z najbardziej emocjonujących spotkań tej kolejki, gdzie oba zespoły poszły na wymianę. Najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze, później dwie bramki wpakowali zawodnicy GKS-u Stawigudy. W doliczonym czasie gry znowu wyrównali gospodarze. Po zmianie stron ponownie na prowadzenie wyszli przyjezdni, lecz wszystko zmieniło się od 56 minuty, gdy czerwoną kartkę obejrzał Sereda z GKS-u Stawiguudy. Gra z przewagą jednego zawodnika opłaciła się Łynie i wpakowali jeszcze dwie bramki.

Vęgoria Węgorzewo 2-1 Victoria Bartoszyce

Już w drugiej kolejce byliśmy świadkami hitowego spotkania pretendentów do awansu do wyższej klasy okręgowej. Po raz drugi w tym roku lepsza okazała się Vęgoria, niepokonana przez bartoszycki zespół na węgorzewskim stadionie. Oba zespoły będą walczyć o każdy możliwy punkt w tym sezonie.

Wyniki drugiej kolejki Klasy Okręgowej pokazują, że ta liga pełna jest zaskakujących wyników, wyrównanych pojedynków i niesamowitych emocji. Każdy zespół walczy o jak najlepszą pozycję w tabeli, a kibice mogą spodziewać się jeszcze wielu fascynujących spotkań w kolejnych kolejkach.