KĘTRZYN: Radni miejscy i burmistrz potępili agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę – Magna Masuria

KĘTRZYN: Radni miejscy i burmistrz potępili agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę

3

Na wniosek burmistrza Kętrzyna, Rada Miejska w Kętrzynie jednogłośnie potępiła agresję Federacji Rosyjskiej na niepodległą Ukrainę.

Jak czytamy w apelu „agresywna polityka Federacji Rosyjskiej budzi poważny niepokój i sprzeciw mieszkańców Miasta Kętrzyna. W naszym mieście od wielu lat zamieszkuje społeczność ukraińska, która także przyczynia się do rozwoju życia społeczno-gospodarczego. Obywatelki i Obywatele Ukrainy mają pełne prawo do wolności, suwerenności i niepodległości.”

Rada Miejska w Kętrzynie w pełni poparła wszelkie wsparcie oraz dążenie władz państwowych Rzeczypospolitej Polskiej do obrony niepodległości Ukrainy przed agresją. „Słowa solidarności i wsparcia dla wolności Narodu Ukraińskiego, a w szczególności naszych przyjaciół z Włodzimierza – miasta partnerskiego, skierowane zostały do władz samorządowych oraz całej lokalnej społeczności”.

Rada wyraziła zdecydowany sprzeciw wobec agresji na niepodległa Ukrainę i zadeklarowała pomoc dla Ukraińców broniących niepodległości swojego państwa. Dokładnie tydzień wcześniej burmistrz Ryszard Niedziółka skierował list do władz samorządowych Włodzimierza. Włodarz napisał w nim, że „jest głęboko oburzony i poruszony obserwując działania militarne przy granicy ukraińsko-rosyjskiej. Połączeni więzami partnerstwa i przyjaźni w tym trudnym okresie w imieniu własnym i mieszkańców Miasta Kętrzyn pragnę przesłać Wam słowa naszej solidarności i jedności. Jesteśmy z Wami”.

3 thoughts on “KĘTRZYN: Radni miejscy i burmistrz potępili agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę

  1. Putin ma w dupie wasze potępienia! Tak jak Wróbel i Niedziółka potępienie które dla im mieszkańcy Kętrzyna!

  2. Bardzo mądry powyższy komentarz Putin jest agresorem niedziłką z wróblem są identyczni.Manipulatorzy,mówić a robić to dwie różne sprawy

  3. Dla mnie zastepca najechal miasto, jak Putin Ukrainę. Niezaproszony przez nas. Ściągnięty przez byłego prezesa. Niszczy potencjał tego miasta i uczynił z niego skarbiec do wzbogacania się jego, i ściągniętych przez niego kolegów, firm, itd. Ukraina się broni, a my Kętrzyniacy, czy pozwolimy na likwidację stolowek, na elektryczne skutery i autobusy, na niszczenie oponentów. Czy jest ktoś w tym mieście nieudolny na miarę załęskiego? Czas pokazał że chyba nie. Może trochę radny Cwik, ale późno przejrzał na oczy. W każdym razie , powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *