WIADOMOŚCI: PKN Orlen rozwiąże umowy ze stacjami, które zawyżają ceny paliw. „Paliwa nie zabraknie” – Magna Masuria

WIADOMOŚCI: PKN Orlen rozwiąże umowy ze stacjami, które zawyżają ceny paliw. „Paliwa nie zabraknie”

0

fot. PKN Orlen w Ketrzynie

Od wczoraj na stacjach benzynowych ciągną się nieskończone kolejki kierowców, którzy tankują swoje pojazdy. Jest to efekt „paniki” wywołanej poprzez agresję Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Wczoraj informowaliśmy, że PKN Orlen posiada zapasy ropy na co najmniej 3 miesiące natomiast sam prezes Orlenu D. Obajtek informował za pomocą mediów społecznościowych, że paliwa nie zabraknie, a dostawy do stacji paliw będą utrzymane i są zabezpieczone.

Również w mediach społecznościowych pojawiły się informacje o miejscach, gdzie cena paliwa wzrosła nawet o 100%. Na te doniesienia szybko reaguje Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, który zapowiedział natychmiastowe rozwiązanie umowy ze stacją benzynową, która kupuje paliwo m.in. Orlenu i sprzedaje je z ok. 100 proc. marżą. Spotka to wszystkie współpracujące z koncernem podmioty, które wykorzystują sytuację i manipulują cenami.

„W trybie natychmiastowym rozwiążemy umowę z tą stacją, jak również z każdym innym odbiorcą naszych paliw czy operatorem stacji korzystającej z naszego szyldu, który będzie próbował wykorzystać aktualną sytuację do nieuczciwych praktyk i manipulowania cenami paliw” – napisał na Twitterze prezes PKN Orlen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *