KĘTRZYN: Spółdzielcy mówią DOŚĆ Książkowi i jego ekipie! – Magna Masuria

KĘTRZYN: Spółdzielcy mówią DOŚĆ Książkowi i jego ekipie!

26

W sobotni wieczór [6 sierpnia 2022r.] na lądowisku przy ul. Obrońców Westerplatte odbyło się spotkanie mieszkańców Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” zorganizowane przez członków Stowarzyszenia Mieszkańców „Mieszkam-Płacę-Wymagam”. Na spotkaniu pojawiło się spore grono mieszkańców Osiedla Sikorskiego, którzy jawnie wyrazili niechęć oraz sprzeciw wobec obecnej polityki prezesa Książka oraz Zarządu Spółdzielni.

Mieszkańcy dyskutowali nad niesprawiedliwymi wzrostami opłat eksploatacyjnych, funduszu remontowego, ogrzewania i ciepłej wody. Spółdzielcy podjęli temat transparentności pracy Zarządu Spółdzielni oraz chcą zwołania Walnego Zgromadzenia. Mieszkańcy chcą rozliczyć zarząd i prezesa z działalności w Spółdzielni „Pionier” oraz wybrać nową radę nadzorczą, która będzie dbała o dobro mieszkańców Spółdzielni.

Od dłuższego czasu dopominamy się o zwołanie Walnego Zgromadzenia Członków Spółdzielni. Niestety na żadne nasze pismo nie otrzymaliśmy odpowiedzi, w sprawie terminu zwołania Walnego Zgromadzenia – mówił podczas spotkania spółdzielców pan Stanisław Kulas.

Na spotkaniu również pojawił się Arkadiusz Książek – prezes SM „Pionier”, który chciał przegadać zbulwersowanych mieszkańców Spółdzielni. Próbował rozgonić całe zgromadzenie i przyznał się, że nie chciał dopuścić do tego spotkania. Mieszkańcy wprost skomentowali jego postawę krzycząc: „nie chcemy ciebie tutaj” czy „miarka się przebrała”. Książek nie spodziewał się takiej konfrontacji z mieszkańcami i musiał ustąpić im miejsca.

Wczorajsze spotkanie dobitnie pokazuje, że w Spółdzielni Mieszkaniowej potrzebne są ogromne zmiany, a brak dialogu potęguje ogromne napięcia. W sprawie konfrontacji spółdzielców z obecnym prezesem SM „Pionier” postulował na Sesjach Rady Miasta w Kętrzynie pan Krzysztof Bućko – jak widać do tej pory nieskutecznie. Również nie widać większego zaangażowania w spółdzielcze sprawy radnych miejskich, którzy wolą toczyć słowne przepychanki podczas obrad na sali sesyjnej.

Jak się rozwinie ta sprawa? Przekonamy się o tym wkrótce!

26 thoughts on “KĘTRZYN: Spółdzielcy mówią DOŚĆ Książkowi i jego ekipie!

 1. W końcu może się ruszy w kierunku dobrych zmian w Spółdzielni Mieszkaniowej ” Pionier” w Ketrzynie i odwołają Arkadiusza Książka. Czasy rządów dla Książka się kończą.

 2. Do powyższego wpisu : Zgadzam się, Książka odwołać ale przede wszystkim „sługusów Książka”
  9-cio osobową Radę Nadzorczą która wszystko akceptuje co zaproponuje Książek , zamiast bronic interesów nas Spółdzielców.

 3. Czy może ktoś przypomnieć obecny skład Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” ?
  Wieści krążą ,że członkiem Rady Nadzorczej jest mąż a żona zatrudniona jako księgowa w Spółdzielni Mieszkaniowej.

 4. Drodzy spółdzielcy nadszedł już najwyższy czas, abyście odważnie podnieśli czoła i tych złodziei ponieśli i cała tą szajkę. Odwagi i do dzieła, czas z tą korupcją skończyć, jak sami nie weźmiecie sprawy w swoje ręce to nikt wam nie pomoże. A więc zbierzcie się wszyscy i życzę – powodzenia!!!!

 5. Nic dodać nic ująć nowa Rada Nadzorcza nie będzie problemu z odwłaniem Zarządu Spóldzielni Mieszkaniowej(Książek,Powrożnik,Nachorna).

 6. W końcu się ruszyło w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” bo tak nie może być, Scibek w Radzie Nadzorczej a żona księgowa w Pionierze. Mąż kontroluje żonę. Czyste i przejrzyste co Państwo na to.

 7. Szczerze?Może i trzeba ale jak słyszę nazwisko Kulasa to lipa będzie.Kompromitacja jak z referendum .Tyle w temacie tego człowieka.

  1. Rzeczywiście jest to jakieś zagrożenie,ale jak widać jest to szerszy protest przeciwko temu co się dzieje w Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier”.
   Nie przesądzajmy i nie warto uprzedzać się tylko wykazać taką determinację jak w Olsztynie SM „Jarorty”.
   Bo podział wsród spóldzielców sprzyja ekipie Książka i wówczas może być „lipa”.

  2. Kulas sam niezgodnie z prawem zasiada w dwóch radach nadzorczych spółek komunalnych, jego też się powinno z przekrętu rozliczyć.

  3. Kulas sam niezgodnie z prawem zasiada w dwóch radach nadzorczych spółek komunalnych, jego też się powinno z przekrętu rozliczyć.

   1. Zasiadam w radach nadzorczych zgodnie z prawem, tak samo jak większość członków rad nadzorczych spółek komunalnych w mieście Kętrzyn i w innych miejscowościach.

    PS. Mój biogram zawodowy jest dostępny na stronie: Facebook Stanisław Kulas

 8. Szanowny Panie Lipa

  1) Gdyby pan przyszedł, to by usłyszał, co mówili zwykli członkowie spółdzielni. Dlaczego wszyscy obecni zagłosowali przeciwko postępowaniu prezesa? Ja byłem tylko jednym z wielu pokrzywdzonych wysokimi opłatami.

  2) Zapraszam pana, aby zrobił pan własne spotkanie w obronie spółdzielców. Przedstawi pan problem i wskaże rozwiązania.

  3) Krytykowanie osoby to objaw braku argumentów merytorycznych. Brak własnego podpisu przy tej krytyce, to objaw tchórzostwa.

  Zapraszam do przeczytania naszych argumentów na Stronie Facebook @StowarzyszenieMieszkancowMPW

  PS.
  Referendum zostało przerwane z powodu pandemii. A szkoda, bo potem Niedziółka utracił 14 milionów dofinansowania. Następnie tak wypełniał wnioski o dofinansowanie, że dostał najmniejsze dofinansowanie na jednego mieszkańca spośród okolicznych samorządów. Stracili na tym mieszkańcy Kętrzyna

 9. Rada Miasta nic tu nie ma do gadania.Spóldzielcy mają władzę i to oni muszą załatwić sprawę.Bućko niech działa jeśli jest w spółdzielni.Ale radnym wara od pioniera.Niech radzą w mieście po to ich wybraliśmy.A spółdzielcy wybrali radę nadzorczą.To niech wybiorą nową.Radnym nic do tego.A Kulas jaki jest to ludzie wiedzą.

 10. Kolejna awantura Kulasa, wykorzystuje obecną sytuację gospodarczą. Niech nikt się nie dziwi , że trzeba podnosić zaliczki. Kto nie rozumie cen energii, ogrzewania ten się awanturuje. Zamiast rząd powinien utrzymywać niższe ceny węgla, gazu , i nie wymyślać dopłat, to nie dochodziłoby do takich drastycznych podwyżek. W całym kraju słychać o podwyżkach a w Kętrzynie zdziwienie i nagonka na Prezesa Spółdzielni, Jakaś makabryczna nagonka i wykorzystanie ludzkich emocji. A inny Prezes podwyżki zaliczek by nie wprowadził ? Ludzie nie dajcie się manipulować

  1. Sznowny panie „Obserwator”
   Na spotkaniu padły m.in. zarzuty, że:
   Prezes ukrywa uchwały i załaczniki do lustracji zwiazku rewizyjnego .
   Ukrywa protokoły z przetagów, a my spółdzielcy za to płacimy.

   Więc czego jeszcze nie rozumiesz?
   Hejtujesz bez czytania dokumentów?
   Przyjdź na następne spotkanie i posłuchaj, co spółdzielcy mówią.

   Nie byłeś na spotkaniu?
   Przeczytaj relację na stronie Stowarzyszenia Mieszkańców

   Czy wstydzi się pan podpisać własnym nazwiskiem?
   Czy dlatego, że boi sie pan wziąść odpowiedzialność za własne słowa?

   1. Ja zadam panu Kulasowi proste pytanie: Czy Pan jako członek rady nadzorczej ZGK w Barcianach akceptuje to co się dzieje w tej spółce.

    1. Zadam panu HJM, 3 proste pytania:
     KIm pan jest i jak się pan nazywa?
     Dlaczego pan swoje nazwisko ukrywa?
     Co i dla kogo pan Barcianami przykrywa?

   2. Nie znam pana osobiście , jedynie czasami oglądam sesje i kojarzę pana osobę. Mam wątpliwości czy członkowie mają prawo dostępu do protokołów przetargów, i po co posiadanie takiej wiedzy ? Obowiązuje tajemnica handlowa. Cały czas tylko podjudzanie ? Niczego nie hejtuję, tylko poraża mnie zachowanie pana , wciąganie ludzi , którzy jak każdy nie lubi podwyżek. Cos mi się zdaje, że tu idzie inna gra, I te kolejne stowarzyszenie ? Naprawdę śmieszne i szkoda mi czasu na chodzenie na zebrania, sesje itd . Podwyżki będą , a pan jakby był prezesem też niestety musiałby podnosić opłaty. Nie podpisuję się nazwiskiem, bo ono jest i tak mało znane i nieistotne, nie rajcuje mnie walka o fotel Burmistrza, Starosty czy radnego dowolnego szczebla, śmieszą mnie te gierki .

 11. No ,to panie obserwatorze jak cię nie interesuje stołek wladczy ( w co wątpię), to nie wtrącaj się i nie krytykuj innych, chociaż w to nie wierzę. Tak na forum zabierasz głos, ale tchórzysz, żeby się ujawnić, takiś mądry w opiniach innych, a nie masz śmiałości, nie chodzi pan na zebrania sesji, bo się boi opinii innych, kto pana rozpozna i nie tylko…. więc proszę nie osądzać innych i zająć się swoimi sprawami, a nie polityką.

  1. Nie bądź człowiekiem małej wiary, tylko jak słyszę o braku zaufania, dostępu do protokołów przetargowych , to prosty brak wiedzy i tylko robienie zamieszania, Nie podoba się, że ktoś czyta i wyraża własne zdanie. Coś Redakcji nie pasuje ? https://www.experto24.pl/nieruchomosci/prawo-budowlane/jakie-prawa-w-zakresie-dostepu-do-dokumentow-spoldzielni-mieszkaniowej-ma-jej-czlonek.html#.YvVSSnZBxPY Członek spółdzielni mieszkaniowej ma prawo otrzymania odpisu statutu i regulaminów oraz kopii uchwał organów (walnego zgromadzenia, rady nadzorczej, zarządu) spółdzielni i protokołów obrad organów spółdzielni, protokołów lustracji, rocznych sprawozdań finansowych oraz faktur i umów zawieranych przez spółdzielnię z osobami trzecimi. Jednakże, w odniesieniu do umów zawieranych przez spółdzielnię z osobami trzecimi, należy zaznaczyć, że spółdzielnia może odmówić członkowi wglądu do nich, jeżeli naruszałoby to prawa tych osób lub jeżeli istnieje uzasadniona obawa, że członek wykorzysta pozyskane informacje w celach sprzecznych z interesem spółdzielni i przez to wyrządzi spółdzielni znaczną szkodę.
   Źródło: https://www.experto24.pl/nieruchomosci/prawo-budowlane/jakie-prawa-w-zakresie-dostepu-do-dokumentow-spoldzielni-mieszkaniowej-ma-jej-czlonek.html?cid=K000KN

   1. „Obserwator” coś konfabuluje, ponieważ od dwóch lat powodu pandemii przestałem przychodzić na sesje. W tym roku po zniesieniu obostrzeń byłem tylko raz.
    Mam prawo do głoszenia własnych opinii a żaden chwilowy „prezes” nie ma prawa ukrywać przed członkami spółdzielni dokumentów i faktur.
    Członkowie spółdzielni to właściciele i maja prawo do protokołów przetargu i faktur, bo za to płacą. Gdy „Obserwator” w domu robi remont to wie, co remontuje, za ile i komu to zlecił? Czy o tym ma decydować sąsiad, jakiś nieznajomy z ulicy, czy pan „Obserwator”?
    Nikt nie ma prawa członkowi spółdzielni – właścicielowi majątku zabronić kontroli, w jaki sposób wydawane są jego pieniadze.
    Na spotkaniach głośno mówili o tym członkowie spółdzielni.
    Niedługo zmienimy radę i wszystkie ciemne sprawy, ukrywane faktury zostaną ujawnione, a osoby odpowiedzialne rozliczone.

 12. „duży łeb” wie jak ludzi w konia robić , ile zrobił krzywdy pracując w Szpitalu Powiatowym itd

 13. Niech rada nadzorcza przegladnie protokoly przetargow na odbior odpadow. Przeanaluzuje lata poprzednie. Wysokosc ofert obu firm. Wyciagnie wnioski. Czy radny powiatowy Olenkowicz nadal przychodzi do spoldzielni „na kawkę”?

 14. Brawo Panie Kulas, „obserwatorek” niedoceniony i zgorzkniały niech się uspokoi i dalej sobie obserwuje i nie wymądrza się….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *