PIŁKA NOŻNA: Granica wygrywa z zaciężną armią z Biskupca [forBET IV liga] – Magna Masuria

PIŁKA NOŻNA: Granica wygrywa z zaciężną armią z Biskupca [forBET IV liga]

0

Za nami pierwsza kolejka forBET IV ligi, gdzie już mniej więcej wyklarowała się sytuacja niektórych drużyn, zwłaszcza tych z tzw. „zaciężnymi” zawodnikami sprowadzonymi do wygrania ligi. Pierwsza kolejka była bramko strzelna – padło aż 34 goli – a po cztery gole strzeliły zespoły Polonii Lidzbark Warmiński, Znicza Biała Piska oraz Mamr Giżycko. Co ciekawe żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

TĘCZA BISKUPIEC 0:2 (0:1) GRANICA KĘTRZYN

Zaciężna armia Tęczy Biskupiec nie zatrzymała Granicy Kętrzyn w pierwszym meczu nowego sezonu forBET IV ligi. Zespół z Kętrzyna po golach Kamila Zawalicha i Tomasza Bobrowskiego wygrał mecz na bardzo trudnym terenie.

Początek spotkania to chwilowy atak drużyny Tęczy na bramkę przyjezdnych. Jednak dobra postawa obrońców i bramkarza Granicy sprawiła, że udało się przetrwać zmasowany atak przez pierwsze 10 minut spotkania. Z kolejnymi minutami przewagę przejmowali przyjezdni, którzy perfekcyjną akcją w 14 minucie zapewnili sobie prowadzenie. Akcję zaczął Mykhalio Kolesnyk, który podciągnął piłkę prawą stroną, dograł do Tomasza Bobrowskiego, który przerzucił piłkę na lewą stronę boiska prosto pod nogi Pawła Turczyna. Ten wbiegając w pole karne odegrał ją do Kamila Zawalicha, który pewnym strzałem zdobył pierwszą bramkę.

Bramka ta sprawiła, że Tęcza próbowała odrobić straty, lecz za każdym razem nie mogli przebić się przez środek pola kętrzyńskiego zespołu, który wysoko ustawił się na boisku. Piłkarze Granicy tworzyli sobie kolejne sytuacje, lecz brakowało wykończenia.

Po zamienia stron od razu mogło dojść do podwyższenia wyniku, lecz strzał Turyczna obronił bramkarz gospodarzy – Mateusz Lawrenc. Dzięki niemu zespół gospodarzy nie przegrał wysoko. Granica Kętrzyn z każdą minutą napierała na bramkę Tęczy, co przełożyło się w 59 minucie na zdobycie drugiej bramki po strzale Tomasza Bobrowskiego. Chęć na zdobycie kolejnej bramki w szeregach Granicy jeszcze bardziej wzrosła, lecz chęć nie przełożyła się na odpowiednie wykończenie bramkowe. Natomiast gospodarze przez kolejne minuty szukali sobie odpowiedniej sytuacji i dwukrotnie zmarnował je Patrycjusz Malanowski.

Podsumowując całe spotkanie, to w jakimś stopniu balonik hajpu napompowany wokół Tęczy Biskupiec pękł i to z hukiem. Pomimo wygranej tydzień wcześniej z Polonią Lidzbark Warmiński w Wojewódzkim Pucharze Polski to zespół w sobotnim spotkaniu z Granicą Kętrzyn wyglądał jak drużyna złożono z „old boyów”. Zespół Granicy Kętrzyn pokazał się z dobrej strony, pokazał zgranie pomiędzy zawodnikami, lecz muszą w swojej grze poprawić kilka elementów.

W najbliższą sobotę zespół Granicy Kętrzyn zmierzy się u siebie ze Zniczem Biała Piska, natomiast w Wojewódzkim Pucharze Polski ze Stomilem II Olsztyn – finalistą Wojewódzkiego Pucharu Polski w sezonie 2021/2022.

Pozostałe wyniki I kolejki forBET IV ligi:

Polonia Lidzbark Warmiński 4-0 Polonia Iłowo
Znicz Biała Piska 4-2 DKS Dobre Miasto
Rominta Gołdap 0-3 Mrągowia Mrągowo
GKS Wikielec 3-0 Huragan Morąg
Olimpia II Elbląg 3-4 Jeziorak Iława
Mamry Giżycko 4-1 Motor Lubawa
Olimpia Olsztynek 1-3 Pisa Barczewo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *