PIŁKA NOŻNA: Mrągowia wygrywa w Gołdapi! – Magna Masuria

PIŁKA NOŻNA: Mrągowia wygrywa w Gołdapi!

0

Za nami pierwsza kolejka forBET IV ligi, gdzie już mniej więcej wyklarowała się sytuacja niektórych drużyn, zwłaszcza tych z tzw. „zaciężnymi” zawodnikami sprowadzonymi do wygrania ligi. Pierwsza kolejka była bramko strzelna – padło aż 34 goli – a po cztery gole strzeliły zespoły Polonii Lidzbark Warmiński, Znicza Biała Piska oraz Mamr Giżycko. Co ciekawe żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

ROMINTA GOŁDAP 0:3 (0:1) MRĄGOWIA MRĄGOWO

Mrągowia Mrągowo wiedziała po co jedzie do Gołdapi, choć świeżo upieczony beniaminek nie jest byle jakim zespołem z okręgówki. Rominta w poprzednim sezonie do ostatniej kolejki rywalizowała z Tęczą Biskupiec o bezpośredni awans do forBET IV ligi oraz przeprowadzili kilka ciekawych wzmocnień, które jak widać nie przełożyły się w tym spotkaniu na zwycięstwo.

Mrągowia od samego początku pokazała kto jest tu lepszy, a swoje szanse miał Konrad Radzikowski. Pierwsze piętnaście minut spotkania było grane pod dyktando „żółto-czarnych”, później spotkanie się uspokoiło, a zawodnicy Rominty zagrozili bramce Adriana Orzeł. Pod koniec pierwszej połowy coraz bardziej pachniało bramką dla Mrągowi. Już w 33 minucie Przemysław Rybkiewicz postraszył zawodników Rominty strzelając po bocznej siatce, ale cztery minuty po długiej piłce zagranej od Wypninewskiego Rybkiewicz minął bramkarza i zatoczył piłkę do pustej bramki dając prowadzenie Mrągowi.

Po zmianie stron zespół gospodarzy próbował wyrównać, lecz w 56 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Rybkiewicz, który wypuścił przed siebie piłkę mijając tym samym bramkarza Rominty i posłał futbolówkę do bramki. Chwilę później mogło dojść do podwyższenia wyniku ciekawymi strzałami za pola karnego. W doliczonym czasie gry końcowy wynik ustalił Eryk Koska.

Wynik 3:0 sugeruje, że było to pewne zwycięstwo, natomiast na początku pierwszej połowy mieliśmy trochę problemów, a później byliśmy nieskuteczni. Mecz powinniśmy mieć ustawiony do przerwy i spokojnie grać. Zadowolony jestem z tego, że byliśmy konsekwentni. Nie daliśmy rozwinąć skrzydeł Romincie, blokowaliśmy wysoko i nie byli nam w stanie niczym zagrozić oprócz długich podań. Dzięki dużej liczbie odbiorów tworzyliśmy sobie sporo sytuacji. Przemek Rybkiewicz zrobił w tym meczu, to co od niego oczekujemy. Super wyjście zza pleców i finalizacja. Cieszę, że ten pierwszy mecz mamy za sobą, bo to zawsze jest duża niepewność i nerwowość. Zwycięstwo pozwoli nam przepracować ten tydzień bez żadnej nerwowości – skomentował po meczu trener Mariusz Niedziółka.