KĘTRZYN: Wandale uszkodzili pomnik Wojciecha Kętrzyńskiego! – Magna Masuria

KĘTRZYN: Wandale uszkodzili pomnik Wojciecha Kętrzyńskiego!

0

W centrum Kętrzyna po raz kolejny doszło do aktu wandalizmu. Tym razem uszkodzono okulary w rzeźbie Wojciecha Kętrzyńskiego siedzącego na ławeczce w parku na Placu Piłsudskiego. Zdjęcie z uszkodzonym pomnikiem patrona Kętrzyna pojawiło się na Spotted Kętrzyn i okolice. W komentarzach mieszkańcy miasta dopytują się gdzie jest monitoring, który tak sprawnie działa – jak chwaliły się władze miasta.

Przypomnijmy, że jest to kolejny akt wandalizmu – podobne wydarzenie w centrum Kętrzyna nagłośniliśmy na łamach naszego portalu w związku ze zniszczeniem plakatów Szymona Szymankiewicza, które dotyczyły solidarności z Ukrainą, która do tej pory opiera się zbrodniczemu pochodowi wojsk Putina. Na plakatach widniały typowe dla prawicowych środowisk hasła dotyczące zbrodni wołyńskich oraz działalności UPA. Dopiero po nagłośnieniu sprawy władze miasta podjęły interwencje i szybko znaleziono sprawczynię tego aktu wandalizmu.

Czy teraz dopiero po nagłośnieniu sprawy znajdzie się sprawca? Powstaje również kolejne pytanie – komu i po co służy miejski monitoring, który nie wyłapuje od razu takich działań?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *