16 maja 2021

info-Kętrzyn24

Najważniejsze informacje z powiatu kętrzyńskiego

Kiedy prokurator postawi zarzuty?

Do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie wpłynęło kolejne, podpisane przez wiarygodną osobę, zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez: Ryszarda Niedziółkę – pełniącemu funkcję przewodniczącego Zgromadzenia Wspólników Spółki KTBS oraz  Andrzeja Michalskiego – prezesa i Elżbietę Hryniewicz – byłą prezes Spółki Kętrzyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kętrzynie.

Ryszard Niedziółka, Andrzej Michalski i Elżbieta Hryniewicz, wg zawiadomienia działali na szkodę spółki i wyrządzili podobno spółce szkody w kwocie około 500 000 zł poprzez celowe zaniechanie czynności polegającej na wyegzekwowaniu kwoty strat poniesionych przez Spółkę od Arkadiusza Książka – byłego prezesa Spółki Kętrzyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kętrzynie.

Zawiadomienie dotyczy również Arkadiusza Książka – byłego prezesa Spółki a obecnie prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie, Anety Nahornej – byłej głównej księgowej Spółki a obecnie członka zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie oraz Sławomira Piskorza – byłego przewodniczącego rady nadzorczej Spółki a obecnie przewodniczącego rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie i członka rady nadzorczej Komunalnika.

źródło: Facebook Ryszard Henryk Niedziółka

Wg zawiadomienia, Arkadiusz Książek, Aneta Nahorna i Sławomir Piskorz wyrządzili szkodę finansową spółce, około 500 000 zł, poprzez celowe zaniechanie czynności polegającej na uzyskaniu odszkodowania od spółki Pref-Bud w Kętrzynie za zagrzybienie budynku. Odszkodowanie z odsetkami zostały już częściowo wypłacone przez Spółkę a dalsze koszty będą jeszcze ponoszone ponieważ następni lokatorzy mają zamiar wystąpić z pozwami sądowymi.

W zawiadomieniu zarzucono Arkadiuszowi Książkowi, że  działając w imieniu Spółki zakupił zanieczyszczoną produktami ropopochodnymi działkę przy ulicy Sikorskiego w Kętrzynie. Straty z tytułu oczyszczenia terenu z produktów ropopochodnych i jego utylizacji będą wynosić podobno od 500 tys. zł do 1 mln zł

Spółka KTBS wystąpiła do sadu przeciwko Arkadiuszowi Książkowi za kadencji poprzedniego burmistrza. „Ryszard Niedziółka, jako zgromadzenie wspólników uchylił tą uchwałę i podjął nową. Podjętej uchwały nie ujawnił radnym miejskim …. Ryszard Niedziółka działał w tym wypadku na szkodę spółki przez nadużycie udzielonych mu uprawnień i niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządzając jej znaczną szkodę majątkową, według przepisów art. 296 § 1 kodeksu karnego.”

O tej sprawie pisaliśmy w artykułach:

Prokuratura przesłuchuje w sprawie strat w KTBS (2)

Prokuratura przesłuchuje w sprawie strat w KTBS

Czy straty w KTBS przekroczą MILION złotych?

Burmistrz (nie)odpowiedział na pytania o zmianie prezesa KTBS

Ojciec byłej księgowej prezesem KTBS?

KTBS umorzyło długi Arkadiusza Książka?

Co Prezes KTBS ukrywa w sprawie Książka?

Czy Niedziółka złamał zakaz konkurencji?

Kilka słów o “aferze” Książka

W następnych dniach napiszemy o pozostałych informacjach przekazanych prokuraturze przez tą wiarygodną i odważną osobę, według szacunków której straty wynoszą od 1,5 mln. zł do 4,5 mln. zł. Co powiedzą kętrzyńscy radni napiszemy po jutrzejszej (24-02-2020) sesji, której transmisja rozpocznie się o godz. 16:00.

17 thoughts on “Kiedy prokurator postawi zarzuty?

 1. Co oni wyrabiają ? miało byc transparentne, przejrzyście , uczciwie, konsultacje z mieszkańcami a jak jest to wszyscy widzimy : Gdzie te obiecane miejsca pracy , praca dla swoich i obcych a gdzie dla normalnych ketrzynian. Prezesi Spółek i dyrektorzy jednostek oraz członkowie Rad Nadzorczych w Spółkach komunalnych z zewnątrz, czy u nas nie ma takich ludzi ? Dochody z PIT gdzie idą ? Gdzie są wiaty przystankowe na Dworcowej znów ludzi wystawił do wiatru dobrze żeby nie padało

 2. Ciekawe czy będzie można sesje obejrzeć… Czy znowu cenzura. Chyba skargę trzeba napisać w końcu bo to szczyt chamstwa

 3. Ale diametralnie zmienił swoje postępowanie Arkadiusz Książek- zamiast reprezentować nas spółdzielców, pozyskiwać środki zewnętrzne żeby obniżyć czynsz to zaczął bawić się w politykę.Oglądając Książka Arkadiusza wystąpienie powyższe – jestem zaskoczony.

  1. Nie masz racji. Każdy z nich ma ustawowy obowiązek do złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

 4. A jaka jest Podstawa Prawna aby pociągnąć do odpowiedzialności członków Rady Nadzorczej za brak kontroli nad działalnością Prezesa spółdzielni?

  1. Prawo spółdzielcze, Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych, Kodeks karny i Kodeks postępowania karnego. Biorą diety więc osiągają korzyści osobiste, dlatego maja obowiązek powiadomienia o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa.

 5. Trzeba chodziic na zebrania wybrac odpowiednich delegatów na walne zgromadzenie i w trybie zwyklym bądź nadzwyczajnym odwolac caly zarzad albo samego prezesa.

 6. Co to za Rada Nadzorcza jak wszystkie propozycje Arkadiusza Książka akceptuje a przede wszystkim wydatki i podwyżki czynszu?

 7. Widac, ze spółdzielczośc mieszkaniowa ma sie trzydziestu latach transformacji bardzo dobrze, aby nie powiedziec znakomicie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *