Kiedy prokurator postawi zarzuty? – Magna Masuria

Do Prokuratury Okręgowej w Olsztynie wpłynęło kolejne, podpisane przez wiarygodną osobę, zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez: Ryszarda Niedziółkę – pełniącemu funkcję przewodniczącego Zgromadzenia Wspólników Spółki KTBS oraz  Andrzeja Michalskiego – prezesa i Elżbietę Hryniewicz – byłą prezes Spółki Kętrzyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kętrzynie.

Ryszard Niedziółka, Andrzej Michalski i Elżbieta Hryniewicz, wg zawiadomienia działali na szkodę spółki i wyrządzili podobno spółce szkody w kwocie około 500 000 zł poprzez celowe zaniechanie czynności polegającej na wyegzekwowaniu kwoty strat poniesionych przez Spółkę od Arkadiusza Książka – byłego prezesa Spółki Kętrzyńskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kętrzynie.

Zawiadomienie dotyczy również Arkadiusza Książka – byłego prezesa Spółki a obecnie prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie, Anety Nahornej – byłej głównej księgowej Spółki a obecnie członka zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie oraz Sławomira Piskorza – byłego przewodniczącego rady nadzorczej Spółki a obecnie przewodniczącego rady nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Pionier” w Kętrzynie i członka rady nadzorczej Komunalnika.

źródło: Facebook Ryszard Henryk Niedziółka

Wg zawiadomienia, Arkadiusz Książek, Aneta Nahorna i Sławomir Piskorz wyrządzili szkodę finansową spółce, około 500 000 zł, poprzez celowe zaniechanie czynności polegającej na uzyskaniu odszkodowania od spółki Pref-Bud w Kętrzynie za zagrzybienie budynku. Odszkodowanie z odsetkami zostały już częściowo wypłacone przez Spółkę a dalsze koszty będą jeszcze ponoszone ponieważ następni lokatorzy mają zamiar wystąpić z pozwami sądowymi.

W zawiadomieniu zarzucono Arkadiuszowi Książkowi, że  działając w imieniu Spółki zakupił zanieczyszczoną produktami ropopochodnymi działkę przy ulicy Sikorskiego w Kętrzynie. Straty z tytułu oczyszczenia terenu z produktów ropopochodnych i jego utylizacji będą wynosić podobno od 500 tys. zł do 1 mln zł

Spółka KTBS wystąpiła do sadu przeciwko Arkadiuszowi Książkowi za kadencji poprzedniego burmistrza. „Ryszard Niedziółka, jako zgromadzenie wspólników uchylił tą uchwałę i podjął nową. Podjętej uchwały nie ujawnił radnym miejskim …. Ryszard Niedziółka działał w tym wypadku na szkodę spółki przez nadużycie udzielonych mu uprawnień i niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządzając jej znaczną szkodę majątkową, według przepisów art. 296 § 1 kodeksu karnego.”

O tej sprawie pisaliśmy w artykułach:

Prokuratura przesłuchuje w sprawie strat w KTBS (2)

Prokuratura przesłuchuje w sprawie strat w KTBS

Czy straty w KTBS przekroczą MILION złotych?

Burmistrz (nie)odpowiedział na pytania o zmianie prezesa KTBS

Ojciec byłej księgowej prezesem KTBS?

KTBS umorzyło długi Arkadiusza Książka?

Co Prezes KTBS ukrywa w sprawie Książka?

Czy Niedziółka złamał zakaz konkurencji?

Kilka słów o “aferze” Książka

W następnych dniach napiszemy o pozostałych informacjach przekazanych prokuraturze przez tą wiarygodną i odważną osobę, według szacunków której straty wynoszą od 1,5 mln. zł do 4,5 mln. zł. Co powiedzą kętrzyńscy radni napiszemy po jutrzejszej (24-02-2020) sesji, której transmisja rozpocznie się o godz. 16:00.

17 thoughts on “Kiedy prokurator postawi zarzuty?

 1. Co oni wyrabiają ? miało byc transparentne, przejrzyście , uczciwie, konsultacje z mieszkańcami a jak jest to wszyscy widzimy : Gdzie te obiecane miejsca pracy , praca dla swoich i obcych a gdzie dla normalnych ketrzynian. Prezesi Spółek i dyrektorzy jednostek oraz członkowie Rad Nadzorczych w Spółkach komunalnych z zewnątrz, czy u nas nie ma takich ludzi ? Dochody z PIT gdzie idą ? Gdzie są wiaty przystankowe na Dworcowej znów ludzi wystawił do wiatru dobrze żeby nie padało

 2. Ciekawe czy będzie można sesje obejrzeć… Czy znowu cenzura. Chyba skargę trzeba napisać w końcu bo to szczyt chamstwa

 3. Ale diametralnie zmienił swoje postępowanie Arkadiusz Książek- zamiast reprezentować nas spółdzielców, pozyskiwać środki zewnętrzne żeby obniżyć czynsz to zaczął bawić się w politykę.Oglądając Książka Arkadiusza wystąpienie powyższe – jestem zaskoczony.

  1. Nie masz racji. Każdy z nich ma ustawowy obowiązek do złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

 4. A jaka jest Podstawa Prawna aby pociągnąć do odpowiedzialności członków Rady Nadzorczej za brak kontroli nad działalnością Prezesa spółdzielni?

  1. Prawo spółdzielcze, Ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych, Kodeks karny i Kodeks postępowania karnego. Biorą diety więc osiągają korzyści osobiste, dlatego maja obowiązek powiadomienia o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa.

 5. Trzeba chodziic na zebrania wybrac odpowiednich delegatów na walne zgromadzenie i w trybie zwyklym bądź nadzwyczajnym odwolac caly zarzad albo samego prezesa.

 6. Co to za Rada Nadzorcza jak wszystkie propozycje Arkadiusza Książka akceptuje a przede wszystkim wydatki i podwyżki czynszu?

 7. Widac, ze spółdzielczośc mieszkaniowa ma sie trzydziestu latach transformacji bardzo dobrze, aby nie powiedziec znakomicie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *